HUAWEI nova 9 SE

HUAWEI nova 9 SE
HUAWEI nova 9 SE

Бидете инспирирани, бидете nova

108 MP High-Res камера1 | 66 W HUAWEI SuperCharge2 | Креативно влог искуство
HUAWEI nova 9 SE

6 работи кои ќе ги сакате

108 MP High-Res
камера1

Прекрасен дизајн

1.05 mm
ултра-тесна рамка3

HUAWEI nova 9 SE Key Features

Креативно Vlog
искуство

HUAWEI nova 9 SE Key Features

66 W
HUAWEI SuperCharge2

HUAWEI nova 9 SE Key Features
EMUI 12
Љубов на
прв поглед
HUAWEI nova 9 SE Color
HUAWEI nova 9 SE Color
HUAWEI nova 9 SE Color

Уживајте во сјајот на прстенот на 3D стаклената обвивка, овозможена од нано-текстурата со двојна фолија4, која е со врвна технологија, и едноставно земете брилијантност во вашите раце.

HUAWEI nova 9 SE Display

Ултра-тесната рамка од 1.05 мм3 се наоѓа околу 6.78-инчниот HUAWEI FullView Display5, кој е на врвот на тенкото тело, и изгледа како да лебди во воздухот!6

108 MP High-Res
камера систем1
HUAWEI nova 9 SE Cameras
HUAWEI nova 9 SE Cameras
108 MP High-
Res
камера1
f/1.9 отвор
1/1.52-инчен сензор
2.1 μm 9-in-1 споени
пиксели
Длабочина
2 MP
f/2.4 отвор
Широчина
8 MP
f/2.2 отвор
112° широк агол7
Макро
Кратко растојание за
снимање од 4 цм
2 MP
f/2.4 отвор
Предна камера
од 16 MP
Површина на еден пиксел од 1.0 μm
f/2.2 отвор
90° селфи со широк агол8
108 MP High-Res камера1

Целосни спомени,
до последен детаљ

Главната камера користи иновативна технологија на пиксели 9-во-1 за да ги зголеми до 2.1 µm. Сензорот од 1/1.52 инчи внесува повеќе светлина, што резултира со висок динамички опсег и намалена бучава. Благодарение на моќниот алгоритам за фузија со повеќе кадри, задната камера со 4 леќи, снима живописно во секое време, без разлика дали е ден или ноќ!

108 MP High-Res
камера

Придонесете за целосен сјај на сликата или личноста
зад кој било израз.

Супер ноќен
кадар

Снимајте одлични снимки и ноќе, од зачудувачки
портрети до ноќни пејзажи што го одземаат здивот.

Снимка со вештачка
интелигенција

Снимајте ги моментите со целосна јасност,
дури и додека сте во движење!

Секоја приказна
се освежува

HUAWEI nova 9 SE доаѓа опремен со ултра-широк агол од 112° и макро камери од 4 см, за да ја долови убавината, голема или мала. Bokeh режимот на портрет и f/2.4 отворот го ставаат центарот на вниманието на темата, така што безгрижните фотографии стануваат фасцинантни!
Huawei nova 9 SE Other Shots
Макро снимка
Huawei nova 9 SE Other Shots
Снимање со ултра широк агол
Huawei nova 9 SE Other Shots
Боке портрет
Huawei nova 9 SE Other Shots
Снимање со слаба осветленост

Повеќе можности
за Влогирање

Континуирано предно /
задно снимање

Слободно префрлајте се, непрекинато, помеѓу предната и задната камера, додека снимате.

Задно / Задно Dual-View
Видео9

Главните и широкоаголните камери на HUAWEI nova 9 SE работат заедно, ја прегледуваат целата сцена и се фокусираат на деловите кои најмногу се забележуваат!

Предно / Задно Dual-View
Видео

Снимајте видеа кои оживуваат незаборавни интеракции, со снимање и од задната и од предната камера, за да ја снимите вашата реакција на кадарот што се одвива пред вашите очи.

Допрете за да фотографирате

Снимајте портрет на целото тело или панорамски пејзаж пред да се изгуби моментот, со далечинско снимање преку вашиот паметен часовник10!
HUAWEI nova 9 SE Video Search
HUAWEI nova 9 SE Video Search
HUAWEI nova 9 SE Video Search
 

Напиши, посакај и добиј!

Кога уредувате видеа, можете да пребарувате фотографии и видеа користејќи клучни зборови во Галерија за брзо да ги најдете потребните материјали.11
HUAWEI nova 9 SE Petal Clip
HUAWEI nova 9 SE Petal Clip
HUAWEI nova 9 SE Petal Clip
 

Никогаш не било полесно да уредувате фотографии и видеа

Petal Clip поддржува автоматски натпис, автоматско обележување и подвижна слика. Исто така, поддржува создавање видео со еден клик, мешање фотографии и видеа и други практични функции.12 Користете го за да креирате одличен влог, без многу напор.

Ве претставува во
најдобро светло

Huawei nova 9 SE Front Camera
HD селфи
Huawei nova 9 SE Front Camera
Убавина со ВИ
Huawei nova 9 SE Front Camera
Супер ноќно селфи

Покажете го вашиот сјај,
преку ден или навечер

Благодарение на моќната технологија со пиксели 4-во-1 и поставките за убавина со вештачка интелигенција, кои го подобруваат квалитетот на кожата, а истовремено ги истакнуваат вашите карактеристични црти на лицето. Супер ноќното селфи го прилагодува осветлувањето за да генерира прекрасни селфи фотографии навечер!
Huawei nova 9 SE Auto Wide-Angle

Го опфаќа целиот кадар во една фотографија

Кога се префрлате од вертикално на хоризонтално селфи, предната камера автоматски ќе се префрли на режимот со ултра широк агол, носејќи сè што ви треба во кадарот, без изобличување.
Ви го олеснува секојдневието
со висока технологија
66 W HUAWEI SuperCharge2

Засили ја својата страст

66 W HUAWEI SuperCharge технологијата може да го наполни вашиот телефон за кратко време. Една кафе пауза е сѐ што ви треба за да наполните "батерии" на телото, умот, но и телефонот!

Игра паметно

HUAWEI nova 9 SE располага со систем за дисипација на топлина од графен, кој е способен побрзо да ги почувствува и лади прегреаните области, така што гледањето на вашите омилени серии и играње игри не придонесуваат до загревање на уредот!
EMUI 12
Паметна врска,
безгранична погодност

Превземете ја контролата

Повлечете за да отворите Control Panel за директен пристап до екранот, Wi-Fi, Bluetooth и поставките за јачина на звук, па дури и активирајте smart collaboration преку Device+ за да гледате филмови на голем екран, додека го слушате во целосна приватност на вашите Freebuds слушалки.13
Huawei nova 9 SE Control Panel

Пристапот до датотеките е уште побрз

Со новиот Distributed File System, можете веднаш да пристапите до документите или фотографиите на телефонот од вашиот лаптоп.14 Отворете, прегледувајте и уживајте, без употреба на кабел.
Huawei nova 9 SE Distributed File System
Која nova ти се допаѓа?
HUAWEI nova 9
HUAWEI nova 9
HUAWEI nova 9 SE
HUAWEI nova 9 SE
HUAWEI nova Y90
HUAWEI nova Y90
HUAWEI nova Y70
HUAWEI nova Y70
Дисплеј
6.57", OLED
6.78", LCD
6.7", LCD
6.75", LCD
Стапка на освежување
120 Hz
90 Hz
90 Hz
60 Hz
Резолуција
FHD+ 2340 × 1080
FHD+ 2388 × 1080
FHD+ 2388 × 1080
HD+ 1600 × 720
Длабочина
7.77 mm
7.94 mm
8.4 mm
8.98 mm
Тежина
175 гр
191 гр
195 гр
199 гр
Задна камера
50(RYYB) + 8 + 2 + 2 MP
108 + 8 + 2 + 2 MP
50 + 2 + 2 MP
48 + 5 + 2 MP
Предна камера
32 MP
16 MP
8 MP
8 MP
Снимање со предна и задна камера
×
Dual-view видео
×
Батерија
4300 mAh
4000 mAh
5000 mAh
6000 mAh
Полнење
66 W
66 W
40 W
22.5 W
Отпечаток од прст
Под дисплејот
Странично монтиран
Странично монтиран
Странично монтиран
Меморија
8 + 128 GB
8 + 128 GB
6 + 128 GB
4 + 128 GB
 1. Задната главна камера е камера од 108 MP. Фотографирањето со висока резолуција може да се доживее во режимот „HIGH-RES“. Ве молиме земете го вистинскиот производ како пример.
 2. 66 W е максималната моќност за полнење и може да се достигне само кога се користат посебниот полнач и кабел од 66 W HUAWEI SuperCharge.
 3. Ултра тесната рамка од 1.05 мм се однесува на ширината од левата до десната граница. Податоците доаѓаат од Huawei Labs. Ве молиме земете го вистинскиот производ како пример.
 4. Само моделот Crystal Blue доаѓа со технологија за нано-текстура.
 5. Со дизајн со заоблен агол на екранот, дијагоналната должина на надворешниот екран е 6.78 инчи кога се мери според стандардниот правоаголник (вистинската површина за гледање е малку помала). Екраните се набавени од повеќе продавачи, со конзистентни параметри. Сепак, поради разликите во нивните технички решенија, може да има мали разлики во ефектите на приказот на екраните.
 6. Реалните резултати од мерењето на длабочината и тежината може да се разликуваат во зависност од конкретниот производ, производниот процес, како и од позицијата и методот на мерење.
 7. 112° е спецификацијата на леќите на камерата. Опсегот на видното поле може да биде помал во вистинската ситуација на користење.
 8. 90° е спецификацијата на леќите на камерата. Опсегот на видното поле може да биде помал во вистинската ситуација на користење.
 9. Задно / Задно Dual-View Видео се однесува на функцијата за снимање со Dual-View, која ја користи задната главна камера и задната широкоаголна камера за снимање видео.
 10. Оваа функција е поддржана само на одредени модели на часовници на Huawei. За повеќе информации за поддржаните модели на уреди и верзии на софтвер, ве молиме контактирајте ја службата за корисници на Huawei.
 11. Video Search бара надградба на HOTA.
 12. Автоматски натпис, автоматско обележување и подвижна слика се поддржани само во ажурираната верзија на апликацијата Petal Clip.
 13. Оваа функција е применлива само за одредени уреди на Huawei. Уредот треба да се најави на истата сметка на Huawei, со вклучени Wi-Fi и Bluetooth. Уредите што претходно биле поврзани со вашиот телефон ќе бидат препознаени како доверливи уреди и ќе бидат наведени под Device+. За повеќе информации за тоа кои модели на уреди и верзија на софтвер ја поддржуваат оваа функција, ве молиме контактирајте ја службата за корисници на Huawei.
 14. Оваа функција бара надградба на HOTA и е применлива само за одредени мобилни телефони на Huawei и одредени преносни компјутери - HUAWEI MateBook (со PC Manager 11.1 или понова верзија). Уредот треба да се најави на истата сметка на Huawei, да биде на истата Wi-Fi мрежа, да вклучи Bluetooth и да го вклучи "Multi-device file browsing". За повеќе информации за тоа кои модели на уреди и верзија на софтвер ја поддржуваат функцијата, контактирајте со службата за корисници на Huawei.
Напуштање на customers.huawei.com
Откако ќе кликнете на линкот, ќе влезете во веб-страница управувана од трета страна. Huawei не е одговорен и нема контрола врз оваа веб-локација управувана од трета страна.
Врати се Продолжи