HUAWEI P smart 2019

За подобро корисничко искуство, ве молиме употребете ја последната верзија на Internet Explorer или користете друг интернет пребарувач.

Популарни резултати

  Предложени резултати

   внесете повеќе клучни зборови за пребарување

   Популарни пребарувања

    Популарни препораки

     HUAWEI P smart 2019

     HUAWEI P smart 2019

     Dewdrop Display

     Поддржувајќи впечатливи боја и супер јасност, извонредниот 6.21" FullView Display1 со вешто изработен Dewdrop дизајн ви покажува супериорен сеопфатен поглед.

     *Видеото служи само како референција, не е направено со телефонот.

     HUAWEI P smart 2019 dewdrop display Play video

     3D закривена моноконструкција

     Софистицираната 3D закривена моноконструкција доаѓа со сјајна текстура налик керамика правејќи го модерен и удобен на допир.

     HUAWEI P smart 2019 curved back

     Двојнаl AI камера

     Новото AI технологија за препознавање на сцени може да идентификува 22 категории и 500 сценарија во реално време со цел добивање идеални фотографии². Двојните 13 MP + 2 MP камери³ вклучуваат широк f/1.8 отвор за да покажат живи детали и да обезбедат природен боке ефект за вашите извонредни моменти.

     HUAWEI P smart 2019 dual ai camera HUAWEI P smart 2019 dual ai camera

     AI уметник за самослик

     Предната камера препознава 8 уникатни сцени за самослик⁴ и ги оптимизира вашите фотографии во реално време со помош на AI технологија за да покаже совршени портрети секој ден.

     *Фотографијата служи само како референција, не е направена со телефонот.

     HUAWEI P smart 2019 ai selfie front camera
     HUAWEI P smart 2019 ai selfie front camera
     HUAWEI P smart 2019 ai selfie front camera
     HUAWEI P smart 2019 ai selfie front camera

     Kirin 710 чипсет

     Напредниот Kirin 710 осумјадрен чипсет ги подобрува перформансите на работењето до целосна брзина додека 12nm процесирачка технологија ефикасно ја намалува потрошувачката на моќност. GPU Turbo значително ја подобрува целокупната графика за да овозможи извонредно искуство во игри.

     Моќна батерија

     Напојуван од 3400 mAh⁵ голема батерија, можете да се борите во напнати игри или да уживате во незаборавни видеа со HUAWEI P smart 2019. Брзината на полнење е зголемена за 22%⁶ за да го задоволи брзото темпо на живот.

     *Видеото служи само како референција, не е направено со телефонот.

     HUAWEI P smart 2019 big battery
     HUAWEI P smart 2019 big battery
     HUAWEI P smart 2019 big battery HUAWEI P smart 2019 big battery
     HUAWEI P smart 2019 big battery Play video
     HUAWEI P smart 2019 big battery
     HUAWEI P smart 2019 big battery HUAWEI P smart 2019 big battery
     HUAWEI P smart 2019 big battery Play video

     Отклучување со препознавање на лице

     Отклучувањето со препознавање на лице ви дава брз и сигурен пристап до вашиот телефон и ви гарантира сигурна заштита од упад во вашите слики и видеа.

     HUAWEI P smart 2019 face unlock
     HUAWEI P smart 2019 face unlock

     AI паметно купување

     EMUI 9.0 ви дозволува да купувате со вашите прсти. Директно скенирајте некој производ или задржете го прстот на предмет на сликата за да добиете линкови за купување до врвни платформи за е-трговија.

     • HUAWEI P smart 2019 ai smart shopping

      抱歉,您的浏览器不支持shopcanvas

      Скенирај за купување
     • HUAWEI P smart 2019 ai smart shopping

      抱歉,您的浏览器不支持shopcanvas

      Притисни за купување
     HUAWEI P smart 2019 ai smart shopping
     HUAWEI P smart 2019 ai smart shopping Play video
     HUAWEI P smart 2019 ai smart shopping
     HUAWEI P smart 2019 ai smart shopping Play video

     Eye Comfort

     1. FullView Display се однесува на стандардните стилови на прикажување со тесни широчини на рамки и висок сооднос екран-тело.
     2. Само задната камера може да препознае 22 ознаки за категории и повеќе од 500 видови сцени.
     3. Задната главна камера има 13 MP додека секундарната камера има 2 MP.
     4. За оваа функција потребно е HOTA надоградување.
     5. Вообичаена вредност. Врз основа на резултатите од HUAWEI лабораториските тестови. Траењето на батеријата зависи од реалното користење на телефонот.
     6. Споредено со претходната генерација.
     Поставување на cookie