HUAWEI P20 Pro

huawei-p20-pro-product-kv

huawei-p20-pro-product-kv-title

huawei-p20-pro-product-kv-title

HUAWEI P сериите отсекогаш биле пионери на фотографирањето со паметни телефони. Сега HUAWEI P20 Pro уште еднаш е лидер со револуционерната Тројна камера Leica, каде што естетската визија се среќава со напреден систем на камера кој дава значење на интелигентното фотографирање.

  • tipa

   "Новиот HUAWEI P20 Pro, создаден заедно со Leica, е неверојатна фаза во развојот на паметни телефони во насока на висококвалитетна фотографска слика."

  • stuff

   "Сигурен сум дека ова е најдобриот нов телефон за оваа година досега. Да, вистината е, ова е најдобриот телефон кој можете да го купите во моментот ..."

  • pocket

   "Huawei дефинитивно го создаде најдобриот телефон за 2018 со HUAWEI P20 Pro. "

 • tipa

  "Новиот HUAWEI P20 Pro, создаден заедно со Leica, е неверојатна фаза во развојот на паметни телефони во насока на висококвалитетна фотографска слика."

 • stuff

  "Сигурен сум дека ова е најдобриот нов телефон за оваа година досега. Да, вистината е, ова е најдобриот телефон кој можете да го купите во моментот ... "

 • pocket

  "Huawei дефинитивно го создаде најдобриот телефон за 2018 со HUAWEI P20 Pro. "

Уметноста на светлината

Инспириран од блескавата енергија на самата светлина, HUAWEI P20 Pro е достапен во нова боја што се прелива*. Ефектот е блескава боја која е единствена кај паметните телефони. Дизајниран да биде извонреден на секој начин.

* Бојата која се прелева е достапна во Twilight и Pink Gold.

huawei-p20-pro-gradient-purple

Новиот FullView екран на HUAWEI

Посведочете ја моќноста на технологијата на екранот од новата генерација, како што екранот FullView на HUAWEI живнува на 6.1-инчниот* OLED екран, давајќи супериорна палета на бои за нашиот најдобар екран досега. Сензорот за отпечатоци кај заоблените краеви со паметна навигација нуди дополнителен информативен простор наместо виртуелната лента.

* Големината на екранот се мери дијагонално од најоддалечениот раб на заоблените агли (опсегот на гледање е помал дел).

Huawei P20 Pro fullview display ultra-thin bezels Huawei P20 Pro fullview display ultra-thin bezels Huawei P20 Pro fullview display ultra-thin bezels Huawei P20 Pro fullview display ultra-thin bezels

Игра менувач

"HUAWEI P20 Pro победи на натпреварот во буквално секоја категорија, земајќи ги првите места во двете наши фотографии и видео рангирања. Ако ја барате моменталната најдобра камера на паметен телефон, не ја барајте повеќе. "

* DxOMark е доверлив индустриски стандард за независни мерења на квалитетот на сликата и рејтингот на дигитален фотоапарат, леќа и паметен телефон. Резултатите од тестот се достапни на www.dxomark.com и во печатот. Информациите, освен резултатите на DxOMark, се обезбедуваат независно од HUAWEI.

Huawei P20 Pro rear side view showing leica triple camera

Leica Triple Camera

Претставување на првата Leica Triple Camera на светот. HUAWEI P20 Pro ги поместува границите на креативното фотографирање со мобилен телефон. Инспириран од кинетиката на светлината и прецизно изработен за снимање на детални, богати, атмосферски слики во секое време од денот или ноќта.

Huawei P20 Pro rear side view showing leica triple camera

Видете појасно

HUAWEI P20 Pro располага со зачудувачка камера со 40 MP RGB која дава неспоредлива острина, точност во боја, фокус и контраст за секоја поединечна фотографија што ја фотографирате.

Huawei P20 Pro rear side view triple camera 40 megapixels Huawei P20 Pro rear side view triple camera 40 megapixels

Фотографијата подолу е снимена со HUAWEI P20 Pro.

Huawei P20 Pro photo comparison

Фотографирано со James Yu

5X Hybrid Zoom

Со системот со леќи за зумирање Leica, HUAWEI P20 Pro може да постигне 5X Hybrid Zoom. Ова ви овозможува да го зумирате предметот и да добиете извонредни резултати кога ќе посакате да фотографирате неверојатни детали на оддалеченост.

Huawei P20 Pro five times hybrid zoom Huawei P20 Pro five times hybrid zoom Huawei P20 Pro five times hybrid zoom Huawei P20 Pro five times hybrid zoom Huawei P20 Pro five times hybrid zoom Huawei P20 Pro five times hybrid zoom

Фотографирано со
Pan Chaoyue

Фотографирање на моментите што ги живееме

Со HUAWEI P20 Pro, без мака можете да овековечите детали од подвижни дејствија и веднаш да ги фотографирате забавните моменти.

Huawei P20 Pro photo burst Huawei P20 Pro photo burst

AI Image Stabilisation

HUAWEI AI стабилизаторот на слики ви овозможува да фотографирате неверојатни слики без замачкувања на слабо светло, со помош на Ноќниот режим. Повеќе нема потреба од статив. Со Ноќниот режим се балансираат и позадините со јаки контрасти за јасни фотографии со балансирано светло во каква била околина.

Huawei P20 Pro low light night mode feature Huawei P20 Pro low light night mode feature

960 fps Super Slow Motion

Забавете го времето – до 960 кадри во секунда со режим на видео* 960 fps Super Slow Motion. Користете го да ги овековечите најважните моменти од животот пред да изминат.

* 0.25s снимено со режимот 960 fps Super Slow Motion е еднакво со 8s од стандардно видео.

Huawei P20 Pro super slow motion

Selfie to Self-Portrait

Предната камера со 24 MP* значи дека секое „селфи“ ќе ви изгледа неверојатно. Друга опција не постои. Оваа камера дава живи, остри, прекрасни слики, и дење и ноќе.

* Со сензор 24.8 MP CMOS

Huawei P20 Pro front camera detailed view

Приемник

Сензори

Предна камера

3D Portrait Lighting

HUAWEI P20 Pro ја користи технологијата за 3D фацијално моделирање, поттикната од AI за да го контурира вашето лице, со што го добивате најдобро „селфи“. 3D Portrait Lighting ви нуди и ефекти на осветлување со квалитет како од студио, за „селфито“ да го претворите со неверојатен портрет.

* Фотографијата на екранот е дадена како за илустрација.

Huawei P20 Pro 3D portrait lighting feature Huawei P20 Pro 3D portrait lighting feature Huawei P20 Pro 3D portrait lighting feature Huawei P20 Pro 3D portrait lighting feature Huawei P20 Pro 3D portrait lighting feature Huawei P20 Pro 3D portrait lighting feature

Master AI

Со поддршката од Master AI , HUAWEI P20 Pro може да идентификува 19 различи категории* во реално време. Вештините за професионално фотографирање како осветлувањето и другите поставки се автоматски приспособени од AI, затоа вашата фотографија е најдобриот производ.

* Категориите вклучуваат: мачка, храна, група, природни бои, фотографија од блиску, ноќна фотографија, текст, зеленило, портрет, куче, огномет, сино небо, цвеќе, сцена, документ, зајдисонце, снег, водопад и плажа.

HUAWEI P20 Pro camera
 • Huawei P20 Pro AI objects and scenes recognition
 • Huawei P20 Pro AI objects and scenes recognition
 • Huawei P20 Pro AI objects and scenes recognition
 • Huawei P20 Pro AI objects and scenes recognition
 • Huawei P20 Pro AI objects and scenes recognition
HUAWEI P20 Pro camera HUAWEI P20 Pro camera

Нова боја Leica

Користењето на вграденото AI во чипсетот, системот за фотографирање на HUAWEI P20 Pro може да ја препознае сцената која ја поставувате и автоматски да ја балансира бојата.

Huawei P20 Pro AI colour optimisation Huawei P20 Pro AI colour optimisation

Фотографирано со Yu Zhen

Професионално поставување

Кога фотографирате со HUAWEI P20 Pro, истиот веднаш ќе ви понуди интелигентни предлози за да ја подобрите фотографијата, фотографиите ќе ви бидат според професионалните стандарди без напор.

Huawei P20 Pro AI framing suggestion feature Huawei P20 Pro AI framing suggestion feature Huawei P20 Pro AI framing suggestion feature Huawei P20 Pro AI framing suggestion feature Huawei P20 Pro AI framing suggestion feature Huawei P20 Pro AI framing suggestion feature Huawei P20 Pro AI framing suggestion feature Huawei P20 Pro AI framing suggestion feature Huawei P20 Pro AI framing suggestion feature Huawei P20 Pro AI framing suggestion feature

Kirin 970 со вградено NPU

Системот за фотографирање на HUAWEI P20 Pro, поттикнат од AI, е овозможен од чипсет Kirin 970, кој ви овозможува нови додатоци и креативни алатки за супериорно искуство со вашиот паметен телефон.

Huawei P20 Pro kirin 970 chipset

Поголема моќност која трае подолго време

HUAWEI P20 Pro поседува многу моќна батерија која се полни брзо и безбедно и останува полна долго време. HUAWEI SuperCharge* моќната батерија со 4000 mAh** може брзо да се полни за ваша максимална удобност.

* Користете го кабелот и полначот HUAWEI SuperCharge .
** Типична вредност. Врз основа на лабораториски тестирања на HUAWEI. Времетраењето на батеријата зависи од користењето на уредот.

Huawei P20 Pro long lasting battery and supercharging capacity Huawei P20 Pro long lasting battery and supercharging capacity

HUAWEI P20 Pro ПЛАНОВИ ЗА ПАРТНЕРИ

: