HUAWEI P50 Pro

HUAWEI P50 Pro KV
HUAWEI P50 Pro KV
HUAWEI P50 Pro
Legend Reborn
HUAWEI P50 Pro KV

Извонредноста ги надминува очекувањата

HUAWEI MateBook 14s screen overview
Huawei XD Optics за остри детали на секоја фотографија
HUAWEI XD Optics for sharp details on every picture
HUAWEI MateBook 14s screen overview
Dual-Matrix дизајн на камерата7
Dual-Matrix Camera Design
HUAWEI MateBook 14s screen overview
True-Chroma камера за фотографии со вистински бои
True-Chroma Shot for natural colored pictures
HUAWEI MateBook 14s screen overview
120 Hz True-Chroma дисплей2
120Hz True-Chroma Display
HUAWEI MateBook 14s screen overview
0,5x до 100x Ultimate Zoom
0.5x to 100x Ultimate Zoom
HUAWEI MateBook 14s screen overview
66 W5 кабелно и 50 W6 безжично HUAWEI SuperCharge
66W Wired & 50W Wireless HUAWEI SuperCharge

Погледнете го
овој пар

HUAWEI P50 Pro Dual Matrix Camera Design

Поедноставениот, геометриски дизајн прави Dual-Matrix дизајнот на камерата навистина да се издвојува. Двете „блескави очи“ сјаат, каде и да одите.

Сосема надвор од границите

Pearl White
Cocoa Gold

Cocoa Gold

Golden Black

Golden Black

Полесен и подобар за држење

HUAWEI P50 Pro Lighter Weight
HUAWEI P50 Pro Lighter Weight

Со поставување на големиот екран и батерија во компактно куќиште, HUAWEI P50 Pro е полесен од претходната генерација и подобро се вклопува во вашите раце.

Живописен свет во вашите раце

HUAWEI P50 Pro 6.6 Inch Screen
HUAWEI P50 Pro 6.6 Inch Screen
HUAWEI P50 Pro 6.6 Inch Screen

Екранот од 6.6 инчи⁠1 е индивидуално програмиран да ви го покаже вистинскиот свет. Поддржува стапка на освежување на екранот од 120 Hz⁠2 и 300 Hz стапка на земање примероци⁠9, и овозможува прекрасно визуелно искуство.

Професионална точност на бојата

Екранот поддржува широк опсег на бои P3 и 10.7 милијарди бои што докажува дека сме сведоци на конзистентни бои од нашиот поглед до екранот.

Уживајте во брзината

Дисплејот, со до 120 Hz стапка на освежување⁠2 и до 300 Hz стапка на земање примероци⁠9, дава мазно искуство на гледање и брз одговор.

Грижа за вашите очи

Контролата за затемнување PWM со висока стапка од 1440 Hz⁠10 го намалува напрегањето на очите. Дури и при слаба осветленост, сè уште можете да уживате во удобно и висококвалитетно гледање.

HUAWEI P50 Pro IP68

Уредот се наводени?
Не е проблем!

HUAWEI P50 Pro IP68
*Само за пример.

IP68⁠3 сертификат за отпорност на прскање, вода и прашина.

*Само за пример.

True-Form
Dual-Matrix
камера

HUAWEI P50 Pro True Form Dual Matrix Camera

XD Optics го поттикнува фотографирањето со паметни телефони да има подобра јасност, додека HUAWEI XD Fusion Pro image engine помага да се јасни сите детали на сликата. Матрицата на главната камера ви прикажува свет на вистинска боја, а матрицата на телефото камерата може да снима слики со прекрасна јасност, од блиску или далеку, широк или кадар од близина.

Што гледате - тоа добивате

HUAWEI P50 Pro True Chroma Shot Wide P3 Colour Gamut Adjustment

Ви ги покажува вистинските бои. True-Chroma Image Engine се одликува со надграден систем за чувствителност на амбиентална светлина и P3 широко прилагодување на опсегот на бои што покрива над 2000 бои, за да го прикаже светот во неговата вистинска боја.

HUAWEI P50 Pro True Chroma Shot Fruits Colours
HUAWEI P50 Pro True Chroma Shot Fruits Colours

Види и поверувај. Вистински експерт за разјаснување на суптилните разлики помеѓу боите, така што никогаш нема да го пропуштите вашиот омилен поглед.

Претворете ги ситните работи во големи нешта

HUAWEI P50 Master Style Macro Shot 2.5cm

Откријте ги ситните објекти во супер блиска макро снимка од 2,5 cm и можете да зумирате за да видите исклучителни текстури и детали. Зголемете ги неочекуваните изненадувања.

*Оваа функција бара надградба на HOTA.
**Само за илустрација.Сликите се направени со HUAWEI P50.

Одлични фотографии кои се изработуваат лесно

HUAWEI P50 Pro Master Style Animals
HUAWEI P50 Pro Master Style Ultra Wide Rear Camera
HUAWEI P50 Pro Master Style during Low Light Conditions
white left arrow
white right arrow

Јасноста е приоритет. Новиот XD Optics и HUAWEI XD Fusion Pro image engine значат дека може да се употреби повеќе светлина, додека се фотографираат шеми и текстури подетално. Без оглед на ситуацијата, можете да добиете супер-чисти снимки со неверојатна јасност.

Дозволете сѐ да биде видено. Остар фокус и живописни детали дури и во услови на слаба осветленост.

Широк, прекрасен поглед. Со 120° ултра-широка задна камера⁠11, лесно можете да ја доловите величественоста на морињата, планините и небото. Направете ги неверојатните моменти безвременски.

1
2
3

Надвор од видик?
Токму пред твоите очи

HUAWEI P50 Pro Master Style 1x-100x Super Zoom Range

Патот кон неизвесноста. Телефото камерата⁠12 со перископ од 64 MP⁠ ги приближува далечните работи, додека HUAWEI XD Optics значително го подобрува квалитетот на сликата. Со максимален8 зум од 0,5x до 100x, секогаш можете да добиете јасна и стабилна слика.

Подготвени, одиме

HUAWEI P50 Pro AIS Pro True Steady Shot

Блиску или далеку, нема повеќе заматување. Напредната функција AIS Pro True-Steady Shot ви помага да го снимите погледот од прозорецот на автомобилот во движење или возбудливите моменти во натпреварот. Тресењето на рацете никогаш повеќе нема да им влијае на вашите фотографии и видеа.

Креирајте ги сопствените приказни

HUAWEI P50 Pro AI Features before AI Eraser
Пред
HUAWEI P50 Pro AI Features after AI Eraser
Потоа

Совети за AI трикови. Функцијата AI отстранувач нуди можност да ги отстраните несаканите објекти кои се појавуваат. Направете фотографија во движење со AI кинематографскиот режим и напревете ги секојдневните моменти по забавни.

*Сликата не е направена од HUAWEI P50 Pro. Ефектот AI отстранувач се прикажува по уредувањето на сликата со HUAWEI P50 Pro. Само за илустрација, погледнете ја вистинската употреба.

Елегантен однадвор, моќен одвнатре

Самоуверен и кул

The 5 nm flagship chipset brings superior performance in data processing, multi-tasking and response time, while the 3D Graphene Liquid Cooling System ensures fast and stable heat dissipation.

HUAWEI P50 Pro Performance Chipset and Cooling System
HUAWEI P50 Pro Performance Dual Stereo Speaker

Слушни што гледаш

HUAWEI P50 Pro Performance Dual Stereo Speaker

Препуштете се на моќниот сеопфатен звук од двојните стерео звучници. HUAWEI Histen приспособува звучни ефекти за различни сценарија, така што секогаш се чувствувате како да сте дел од сцената, без разлика дали играте игри или гледате видеа.

HUAWEI P50 Pro Performance Large Battery
HUAWEI P50 Pro Performance Large Battery

Огромна моќност

HUAWEI P50 Pro Performance Large Battery

Големата батерија од 4360 mAh⁠4 ви овозможува да уживате во повеќе епизоди, повеќе игри или долги разговори со вашите најблиски.

HUAWEI P50 Pro Performance 66 W HUAWEI SuperCharge
Моќ која брзо се напојува

HUAWEI 66 W SuperCharge5 обезбедува изненадувачка количина на енергија додека правите пауза.

HUAWEI P50 Pro Performance 50 W Wireless HUAWEI SuperCharge
Се полни додека, сте на пауза

50 W Wireless HUAWEI SuperCharge⁠6 ја отстранува маката на полнењето, засекогаш.

Паметен, брз, безбеден

Кратенки до вашите апликации

Интеракција со вашите апликации на радикално нов начин. Ставете ги вашите омилени апликации во Smart Folder и отворете која било од нив со директно кликнување на иконата. Лесно се наоѓа, брзо се отвора.

HUAWEI P50 Pro HarmonyOS 2 Desktop and Cards

Дојдете до суштината на нештата брзо

Повлечете за да го отворите новиот Control Panel и да добиете пристап до поставките за аудио, Wi-Fi и Bluetooth, плус управување со врските помеѓу вашите HUAWEI уреди преку Super Device⁠13.

HUAWEI P50 Pro HarmonyOS 2 Control Panel

Повеќе начини да стигнете до датотеките што ви требаат

Huawei Share ви овозможува да пренесувате датотеки помеѓу вашиот лаптоп и вашиот телефон додека трепнете. Исто така, со новиот дистрибуиран датотечен систем, можете да добиете моментален пристап до документите или фотографиите на телефонот преку вашиот лаптоп. Отворете, погледнете и уживајте, сето тоа без ниту еден кабел14.

HUAWEI P50 Pro HarmonyOS 2 Distributed File System
HUAWEI P50 Pro HarmonyOS 2 MeeTime Video Call
*Само за илустрација. Ве молиме погледнете ја вистинската употреба.
*Само за илустрација. Ве молиме погледнете ја вистинската употреба.

Още неща, с които да се свържете

Сега можете да го користите MeeTime⁠⁠15 за да остварувате јасни и непречени повици со телефоните, таблетите, паметните часовници и Visions HUAWEI и да уживате во полесниот контакт со саканите од кога било.

time icon
Одговорете на предизвикот

Веб-страниците и апликациите се вчитуваат додека лизгате. Дури и по долготрајна употреба, одговорот на операцијата и стартувањето на апликацијата остануваат непречени.

security icon
Останете будни за поголема безбедност

Уживајте во подобрен пристап и контрола на апликациите. Воведени се строги безбедносни барања за заедничка автентикација помеѓу поврзаните уреди.

 1. Со дизајн со заоблен агол на екранот, дијагоналната должина на надворешниот екран е 6,6 инчи кога се мери според стандардниот правоаголник (вистинската површина за гледање е малку помала).
 2. Стапката на освежување на екранот од 120 Hz е достапна за одредени апликации и сценарија.
 3. Овој производ е оценет како IP68 за отпорност на прскање, вода и прашина според стандардот IEC 60529 и е тестиран под контролирани лабораториски услови. Отпорноста на прскање, вода и прашина не се постојани услови и отпорноста може да се намали со текот на времето со нормална употреба. Не го полнете телефонот кога е влажен или во влажна средина. Видете во прирачникот за инструкции за правилно чистење и сушење. Потопувањето во течност и настанатата штета не се покриени со гаранцијата. Оцена IP68 значи дека врз основа на одредени дефинирани услови за тестирање, уредот е заштитен од штетно навлегување на статичка вода на длабочина до 1,5 метри, до 30 минути, додека температурната разлика помеѓу водата и уредот не е поголема од 5°C.
 4. Типична вредност. Номиналниот капацитет на батеријата е 4.260 mAh. Врз основа на резултатите од тестовите на HUAWEI Lab. Вистинскиот век на батеријата зависи од вистинските услови на користење.
 5. 66 W е максималната моќност за полнење и може да се достигне само кога се користат посебниот полнач и кабел од 66 W HUAWEI SuperCharge.
 6. 50 W е максимална моќност за безжично полнење и може да се достигне само кога се користи наменскиот држач за безжичен полнач HUAWEI SuperCharge (Max 50 W) - се продава одделно.
 7. Камера со двојна матрица во вистинска форма се однесува на главната матрица на камерата на камерата True-Chroma, а матрицата SuperZoom се состои од телефото камера и камера со ултра широк агол.
 8. Опсегот на зумирање е максималниот сооднос на зумирање поделен со ултра широк агол на зголемување.
 9. Стапката на земање примероци на екран на допир од 300 Hz е достапна за одредени апликации и сценарија.
 10. PWM затемнувањето со висока стапка од 1440 Hz е достапно за наменски сценарија со помала осветленост.
 11. 120° е спецификацијата на камерата. Зголемувањето на објективот може да биде помало во вистинската ситуација на употреба.
 12. 64 MP е спецификацијата на камерата. Фото пикселите може да се разликуваат во зависност од режимот на фотографирање.
 13. За уреди кои поддржуваат Super Device, ве молиме консултирајте се со службата за корисници на Huawei.
 14. Оваа функција е применлива само за мобилни телефони Huawei, таблети Huawei (HarmonyOS 2 или погоре) и одредени преносни компјутери HUAWEI MateBook (со Computer Manager 11.1 или понова верзија). Уредот треба да се најави на својот профил на Huawei, да биде на истата Wi-Fi мрежа, да вклучи Bluetooth и да вклучи "Multi-device file browsing". За повеќе информации за тоа кои модели на уреди ја поддржуваат функцијата, ве молиме контактирајте со службата за корисници на Huawei.
 15. Резолуцијата на видеоповикот зависи од мрежните услови. За повеќе информации за тоа кои модели на уреди ја поддржуваат функцијата MeeTime, ве молиме контактирајте со службата за корисници на Huawei.
×
Explore More Products
Напуштање на customers.huawei.com
Откако ќе кликнете на линкот, ќе влезете во веб-страница управувана од трета страна. Huawei не е одговорен и нема контрола врз оваа веб-локација управувана од трета страна.
Врати се Продолжи