HUAWEI MatePad 11

HUAWEI MatePad 11
120 Hz HUAWEI FullView дисплеј1|Smart Office Companion2
HUAWEI MatePad 11
HUAWEI MatePad 11
*Тастатурата и HUAWEI M-Pencil се продаваат одделно кај одредени модели.
Вашиот потенцијал нека
ги достигне височините
Уживајте во удобноста на HUAWEI MatePad 11 со организиран, нов десктоп. Гледајте и користете ги сите ваши апликации користејќи екран на допир или глувче со поголема ефикасност. Прегледајте ги често и неодамна користените апликации прикажани на дното на екранот и движете се над иконите на апликацијата за да ги прегледате во секој соодветен прозорец без да ги отворите.6

Научете повече за HUAWEI Smart Magnetic Keyboard >
HUAWEI MatePad 11 Desktop
HUAWEI MatePad 11 Desktop
HUAWEI MatePad 11 Desktop
HUAWEI MatePad 11 Desktop
HUAWEI MatePad 11 Desktop
HUAWEI MatePad 11 Desktop
Прилагодете ги
вашите способности
Апликацијата Multiplier ја нуди новата Window Lock функција за да ви овозможи да работите на две задачи во иста апликација7, додека Multi-Window8 ви овозможува да отворите до 4 апликации на еден екран. Разговарајте со колегите додека ги проверувате вашите маилови, запишувајте клучни поенти додека учествувате на конференциски повици, прилагодете го целиот начин на работа и живот.
HUAWEI MatePad 11 Multi-Window HUAWEI MatePad 11 Multi-Window HUAWEI MatePad 11 Multi-Window HUAWEI MatePad 11 Multi-Window
Конвертирајте го
сценариото
во текст9
Изградете го својот
пат до успехот
HUAWEI MatePad 11 App Multiplier
2 Windows of
the Same App
Претворете ја вашата инспирација во реалност со HUAWEI M-Pencil (2 генерација). Со 4096 нивоа на чувствителност на притисок и чувствителност на навалување10, ги доловува сите ваши движења со речиси незабележлива латентност од 2 ms11. Запишувајте белешки, одговарајте на пораките, нацртајте совршено формирани дијаграми, сето тоа со леснотија, прецизност и моментален одговор.

Научете повече за M-Pencil >
Ваш свет, Ваше Студио
Направете го HUAWEI MatePad 11 ваше студио за уредување видео. Снимете видео на вашиот телефон и веднаш префрлете го на MatePad12 за полесно едитирање на голем екран.13 Дополнително, користете го HUAWEI M-Pencil за да креирате одлични цртежи.
HUAWEI MatePad 11 Collaborate with Phone
Соработувајте со
вашиот телефон
Контролирајте со
поголема перспектива
Отворете експанзивен приказ со HUAWEI MatePad 11 со вашиот лаптоп како втор екран.14 Работете истовремено на два проекти и лесно влечете и спуштајте датотеки помеѓу екраните. Како алтернатива, пресликајте го екранот на вашиот лаптоп на MatePad и користете го HUAWEI M-Pencil за да добиете целосна креативна контрола на вашите проекти за дизајн.
HUAWEI MatePad 11 Collaborate with PC
Соработувајте
со вашиот лаптоп
Професионално
време за играње
HUAWEI MatePad 11 има стапка на освежување од 120 Hz1 за понежно визуелно искуство додека пребарувате, играте, гледате серии. Опсегот на бои DCI-P315 ги прави уште побогати и живописни додека гледате некое видео.
HUAWEI MatePad 11 Entertainment
120 Hz стапка на
освежување
Опсег на бои DCI-P3
Ги заштитува вашите очи
HUAWEI MatePad 11 има TÜV Rheinland двоен сертификат5. Поради ова, ги добивате сите придобивки за нега на очите од намаленото сино светло без потреба да ги менувате режимите на екранот и без подесување. Вашите очи никогаш нема да бидат заморени од треперењето на екранот.
HUAWEI MatePad 11 Eye Protection
TÜV Rheinland Low Blue Light
(Hardware Solution)
сертификат
TÜV Rheinland Flicker
Free сертификат
Добијте одличен
звук
Системот со четири звучници и четири канали на HUAWEI MatePad 11 создава свет на звук во вашата рака. Моќниот, зголемен бас и јасните, остри горни тонови се подесени од Harman Kardon, за да ги репродуцираат вашите омилени звуци онака како што треба да бидат слушнати.
HUAWEI MatePad 11 Sound
Histen 7.0 Аудио
Кристално чиста комуникација
4-те вградени микрофони го преземаат звукот на вашиот глас. Опремени со технологија за намалување на бучавата со вештачка интелигенција, звуците како што се пишување или амбиентални разговори автоматски се филтрираат за подобра комуникација.
HUAWEI MatePad 11 Clear Communication
HUAWEI MatePad 11 Clear Communication
4 вградени микрофони
Продолжете со живеење
Животниот век на батеријата од 12 часа работа ви помага да го поминете работниот ден без да се грижите благодарение на технологијата Frame Rate Adaptation.16 Забавувајте се од утро до вечер со неверојатни 12 часа видео репродукција.16 Уживајте во батеријата со поголем животен век, на работа и дома.
HUAWEI MatePad 11 Battery Life HUAWEI MatePad 11 Battery Life HUAWEI MatePad 11 Battery Life HUAWEI MatePad 11 Battery Life HUAWEI MatePad 11 Battery Life HUAWEI MatePad 11 Battery Life HUAWEI MatePad 11 Battery Life
Aдаптација на стапка
на освежување
Зависни
од брзината
HUAWEI MatePad 11 High Speed
Multi-Channel Intelligent Scheduling моторот може да го намали времето на работа на системот дури и при користење повеќе апликации. 7 nm Qualcomm® Snapdragon 865 чипсетот обезбедува непречено функционирање.
HUAWEI MatePad 11 High Speed
Wi-Fi 6
Добијте поширока покриеност, подобра пенетрација на сигналот и постабилни врски со вградениот Wi-Fi 6 протокол.
HUAWEI MatePad 11 High Speed
Уживајте во стабилна конекција, дури и кога сте поврзани со HUAWEI M-Pencil и HUAWEI Smart Magnetic Keyboard благодарение на редизајнираниот распоред и повеќе патентирани технологии за антени.
Класично и природно
Засакајте ја природната боја со опциите за боја на HUAWEI MatePad 11 инспирирани од природата. Мат сивата како длабока ноќ совршено се вклопува со мазната завршница и заоблени рабови за навистина удобно чувство и класичен изглед.
HUAWEI MatePad 11 Colours

1. Екранот поддржува максимална стапка на освежување од 120 Hz; HUAWEI FullView дисплејот е вообичаен концепт во индустријата, обично се однесува на екран со тесни рамки и висок сооднос екран-тело.

2. Пенкалото прикажано е HUAWEI M-Pencil (2 генерација), поддржано само на одредени таблети на Huawei кои се ажурирани на HarmonyOS 2 или понова верзија.

3. Huawei Share поддржува Multi-screen Collaboration помеѓу одредени HUAWEI MatePad и HUAWEI MateBook. Уредите и верзијата на системот треба да ги исполнуваат условите поставени на официјалната веб-страница на Huawei.

4. HUAWEI Smart Magnetic тастатурата, HUAWEI M-Pencil и маус се купуваат одделно.

5. Екранот има TÜV Rheinland Low Blue Light (Hardware Solution) сертификат и Flicker Free сертификат. Производот не е за медицински третман.

6. Прегледот на содржината е поддржан само кога апликациите се лоцирани на долната линија.

7. Само одредени апликации ја поддржуваат оваа функција. Адаптацијата зависи од апликацијата и ќе се ажурира во иднина. Сликите прикажани овде се само пример. Вистинската поддршка и интерфејс за апликации може да се разликуваат.

8. Само одредени апликации ја поддржуваат оваа функција. За поддршка на оваа функција, потребна е адаптација на апликацијата од страна на развивачот. Списокот со компатибилни апликации ќе се ажурира во иднина. За повеќе информации, контактирајте го Сервисот за корисници на Huawei.

9. Оваа функција може да биде ограничена од некои апликации. Вистинската употреба може да варира во зависност од специфичните апликации.

10. Вистинскиот ефект може да варира според различни апликации за ракописно пишување.

11. Минимум 2 ms мала латентност е поддржана од Jnotes. Податоците доаѓаат од лабораториите на Huawei.

12. Оваа функција е поддржана само на некои телефони на HUAWEI со EMUI10 или понова верзија. За детали, посетете ја официјалната веб-страница.

13. Апликацијата која е користена за демонстрација е Filmora Go HD. Темплејтите во апликацијата се наплаќаат одделно.

14. Оваа функција е поддржана само од одредени таблети на Huawei со HarmonyOS 2 (или понова верзија), и одредени компјутери на Huawei со PC Manager 11.1 (или понова верзија). Функцијата ќе биде достапна за повеќе модели во иднина. За повеќе информации, контактирајте го Сервисот за корисници на Huawei.

15. Типична вредност.

16. Во нормални околности, податоците се базираат на лабораториските резултати на Huawei. Батеријата може да поддржи 12 часа работна употреба или 1080p локална репродукција на видео со ниво на осветленост на 200 nits. Вистинските податоци може да варираат во зависност од моделот на производот, верзијата на софтверот, условите за употреба и околината.

Напуштање на customers.huawei.com
Откако ќе кликнете на линкот, ќе влезете во веб-страница управувана од трета страна. Huawei не е одговорен и нема контрола врз оваа веб-локација управувана од трета страна.
Врати се Продолжи