HUAWEI MatePad

huawei matepad
huawei matepad logo
2K HUAWEI FullView дисплеј1
  |  
Smart Office Партнер

6 нешта што ќе ги сакате

huawei matepad highlights
huawei matepad highlights icon

Вклучена паметна тастатура

huawei matepad highlights
huawei matepad highlights icon

7250 mAh батерија со голем капацитет

huawei matepad highlights
huawei matepad highlights icon

2K HUAWEI
FullView дисплеј
Quad звучници

huawei matepad highlights
huawei matepad highlights icon

Multi-Window

huawei matepad highlights
huawei matepad highlights icon

Huawei Share
Multi-screen Collaboration2

huawei matepad highlights
huawei matepad highlights icon

TÜV Rheinland Dual сертификат3

Бидете подготвени

Со организираниот нов десктоп, можете да уживате со поголема удобност користејќи го екранот на допир или глувче на вашиот HUAWEI MatePad. Прегледувајте ги често и неодамна користените апликации прикажани на долниот дел на Dock и поставете го курсорот на глувчето над иконите на апликациите за да го прегледате секој прозорец на апликацијата без да ги отворите.4 Продолжете со пишување со помош на паметната тастатура5 со леснотија.

huawei matepad desk
huawei matepad desk
huawei matepad desk huawei matepad desk huawei matepad desk huawei matepad desk huawei matepad desk huawei matepad desk huawei matepad desk
huawei matepad desk
huawei matepad desk huawei matepad desk huawei matepad desk
huawei matepad desk
huawei matepad desk

Работете со леснотија

Multi-Window6 овозможува до 4 апликации прикажани на екранот - за да можете да правите белешки додека гледате видео-предавања или да разговарате за плановите за патување со пријателите додека се движите низ веб-страници за резервации во хотел. Исто така, со App Dock, можете лесно да пристапите до апликациите преку App Bubble, да се префрлате од апликација во апликација без проблеми додека извршувате повеќе задачи.

huawei matepad multi-window

Еден екран за две употреби

Надградениот App Multiplier7 може да извршува две задачи одделно во една апликација, а новата Window Lock функција поддржува паралелни и независни операции во двата прозорци. Кога купувате, можете да споредите две ставки една до друга на екранот. За работа, можете да одговарате на инстант пораки додека пишувате е-пораки без префрлување. Корисна карактеристика и за работа и за играње.

huawei matepad app multipler

Ваше лично студио

Снимајте незаборавни моменти додека одите со вашиот телефон8, и веднаш префрлете ги на MatePad за полесно уредување9 на поголем екран со поголема слобода. Плус, можете да додадете ваш личен допир со уникатни цртања користејќи го вашиот практичен HUAWEI M-Pencil.

huawei matepad with phone

Работи подобро со Mate

Ослободете ја вашата креативност со двојна ефикасност на двоен екран. Користете Mirror Mode10 и претворете го вашиот MatePad во подлога за скицирање за вашиот MateBook да ја ослободи вашата креативност. Со Extend Mode10, можете да ја повлечете задачата од MateBook на MatePad, правејќи го вашиот таблет втор екран. Вашиот таблет и лаптоп исто така може да ја делат тастатурата на лаптопот и да користат глувче истовремено на двата екрани во режимот за соработка11, многу погодно за пренос на датотеки и соработка меѓу уредите.

huawei matepad-with-laptop

Импесивна забава

huawei matepad speakers
huawei matepad speakers
huawei matepad speakers
huawei matepad speakers
huawei matepad speakers
huawei matepad speakers
huawei matepad speakers
huawei matepad speakers
huawei matepad speakers
huawei matepad speakers
huawei matepad speakers
huawei matepad speakers
huawei matepad speakers

Со 10.4-инчен HUAWEI FullView дисплеј со 2К резолуција12, HUAWEI MatePad носи неверојатна визуелна сензација на вашата рака. Опремен со звучен систем со четири звучници подесен од Харман Кардон, исто така создава извонреден звук секогаш кога гледате филм или ги слушате вашите омилени песни.

Свеж поглед за вашите очи

HUAWEI MatePad има TÜV Rheinland dual сертификат13. Ја намалува штетната сина светлина14 и досадни треперења и ви помага да избегнете напрегање на очите и непријатност од долго гледање.

huawei matepad eye comfort

TÜV Rheinland Low Blue Light Certification

TÜV Rheinland Flicker Free Certification

Чист звук без бучава

Наоѓањето тивко место за онлајн состаноци на студиска група може да биде предизвик кога сте во движење. HUAWEI MatePad нуди напреден аудио алгоритам кој ефикасно ги филтрира звуците како пишување и амбиентални разговори за да се осигура дека звучите подобро, дури и во раздвижено опкружување15.

huawei matepad meeting

Продуктивност од самрак до зори

Со батерија со голем капацитет од 7250 mAh (вообичаен капацитет), можете да гледате видеа на HUAWEI MatePad до 12 часа.16

huawei matepad battery
7250mAh
HUAWEI MatePad
Series
дознај повеќе >
huawei matebook family
 1. Резолуцијата на 2K екранот е 2000 x 1200; FullView дисплеј е вообичаен концепт во индустријата, обично се однесува на екран со тесни рамки и висок сооднос меѓу екранот и телото.
 2. Multi-screen collaboration со компјутер е поддржана само од одредени компјутери на Huawei кои работат со PC Manager 11.1 (или понова верзија). Multi-screen collaboration со телефони е поддржана само од одредени телефони HUAWEI со EMUI 10 или понова верзија.
 3. Екранот има добиено TÜV Rheinland Low Blue Light сертификат и Flicker Free сертификат. Производот не е за медицински третман.
 4. Прегледот на содржината е поддржан само кога апликациите се наоѓаат на Dock станица.
 5. HUAWEI Smart Keyboard може треба да се купи одделно.
 6. Само одредени апликации ја поддржуваат оваа функција. За поддршка на оваа функција, потребна е адаптација на апликацијата од страна на развивачот. Списокот на компатибилни апликации ќе се ажурира во иднина. Сликите прикажани овде се само за референца. Вистинската поддршка и интерфејсот на апликацијата може да се разликуваат. За повеќе информации, ве молиме контактирајте со службата за корисници на Huawei.
 7. Само одредени апликации ја поддржуваат оваа функција. Адаптацијата зависи од апликацијата и ќе се ажурира во иднина. Сликите прикажани овде се само за референца. Вистинската поддршка и интерфејсот на апликацијата може да се разликуваат.
 8. Оваа функција е поддржана само на некои телефони на HUAWEI со EMUI10 или понова верзија. За детали, посетете ја официјалната веб-страница.
 9. Апликацијата за демонстрација е Filmora Go HD. Темплејтите во апликацијата може да се наплаќаат посебно.
 10. Функцијата е поддржана само од одредени таблети на Huawei кои работат со HarmonyOS 2 (или понова верзија) и одредени компјутери на Huawei кои работат со PC Manager 11.1 (или понова верзија). Ако имате какви било прашања во врска со оваа функција, нејзините ограничувања или моделите на уреди што ја поддржуваат, ве молиме контактирајте со службата за корисници на Huawei. Резолуцијата на компјутерот или таблетот автоматски се прилагодува и оптимизира за најдобар можен приказ. Вистинското прилагодување на функцијата може да варира во зависност од различните пазари.
 11. Функцијата е поддржана само од одредени таблети на Huawei кои работат со HarmonyOS 2 (или понова верзија) и одредени компјутери на Huawei кои работат со PC Manager 11.1 (или понова верзија). Ако имате какви било прашања во врска со оваа функција, нејзините ограничувања или моделите на уреди што ја поддржуваат, ве молиме контактирајте со службата за корисници на Huawei. Вистинското прилагодување на функцијата може да варира во зависност од различните пазари.
 12. Резолуцијата на екранот е 2000 x 1200. FullView дисплејот обично се однесува на екран со тесни рамки и висок сооднос екран-тело. HUAWEI MatePad го прифаќа дизајнот на заоблени агли и кога се мери како стандарден правоаголен дисплеј, неговата дијагонална должина е 10.4 инчи. Вистинската големина на екранот може да варира во зависност од конфигурацијата и процесот на производство.
 13. Екранот има добиено TÜV Rheinland Low Blue Light Certification и Flicker Free Certification. Производот не е за медицински третман.
 14. Условите за тестирање за сертификацијата TÜV Rheinland се: Кога е овозможен режимот за удобност на очите, таблетот го поминува тестот за слаба сина светлина на Rheinland (со исклучок на прилагодувањето на температурата на бојата).
 15. Оваа функција поддржува намалување на бучавата при повици и филтрира различни звуци од пречки, како што се притискање на тастатурата, чекори и отворање и затворање врати. Вистинското искуство може да варира.
 16. Во нормални околности, податоците се засноваат на резултатите од лабораторијата на Huawei. Батеријата може да поддржува 12 часа работа или локална репродукција на видео 1080p со ниво на осветленост од 200 nits. Вистинските податоци може да варираат во зависност од моделот на производот, верзијата на софтверот, условите за користење и околината.
Напуштање на customers.huawei.com
Откако ќе кликнете на линкот, ќе влезете во веб-страница управувана од трета страна. Huawei не е одговорен и нема контрола врз оваа веб-локација управувана од трета страна.
Врати се Продолжи