HUAWEI WATCH GT

За подобро корисничко искуство, ве молиме употребете ја последната верзија на Internet Explorer или користете друг интернет пребарувач.

Популарни резултати

  Предложени резултати

   внесете повеќе клучни зборови за пребарување

   Популарни пребарувања

    Популарни препораки

     ПОДГОТВЕН ЗА ИСТРАЖУВАЊЕ

     HUAWEI WATCH GT KV

     Елегантен. Прекрасен. Силен.

     Овој часовник е отпорен на несреќни случаи заради неговиот дизајн кој вклучува керамичка рамка и школка од нерѓосувачки челик. Со димензија од само 10.6 mm и со 1.39” 454 x 454 AMOLED екран, тој е извонредно динамичен и тенок.

     ТЕНОК10.6mm
     AMOLED1.39inch
     HUAWEI WATCH GT ID

     Траење на батерија од 2 недели*,
     Патувајте без ограничувања

     Ви ја претставуваме првата архитектура во индустријата со сет за два чипа. Овој нов дизајн обезбедува батеријата да трае 2 недели* за да остане во чекор со вас каде и да одите.

     *Траењето на батеријата може да се разликува во зависност од користењето.

     2НЕДЕЛИВклучено следење
     на срцебиењето.
     Вежбајте 90 минути неделно.
     30ДЕНАПримајте пораки
     и повици. Исклучено
     следење на срцебиењето.
      
     22ЧАСАСледење на
     континуирано вежбање. Вклучено следење
     на срцебиењето и GPS.
     HUAWEI WATCH GT battery life HUAWEI WATCH GT battery life

     Известувања за срцебиењето во реално време

     HUAWEI TruSeen™ 3.0 технологијата за следење на срцебиењето обезбедува поефикасно и попрецизно лично мерење на вашето срцебиење во реално време со користење на алгоритам со самостојно учење и иновативни сензори.

     HUAWEI WATCH GT heartrate monitoring

     3 стелити и 1
     прецизна локација

     Модерниот GPS поддржува 3 сателитски систем за позиционирање (GPS, GLONASS, GALILEO) низ целиот свет за да понуди поточно, побрзо и попрецизно позиционирање.

     HUAWEI WATCH GT GPS HUAWEI WATCH GT GPS

     Паметно научно тренирање

     Останете во форма со HUAWEI WATCH GT кој обезбедува насоки за курсеви за трчање од почетно до напредно ниво со цел да ви помогне во реално време истовремено обезбедувајќи ви насоки за тренирање и повратни информации за ефектот од комбинацијата време-движење.

     HUAWEI WATCH GT scientific coaching
     HUAWEI WATCH GT scientific coaching
     HUAWEI WATCH GT scientific coaching
     HUAWEI WATCH GT scientific coaching HUAWEI WATCH GT scientific coaching HUAWEI WATCH GT scientific coaching

     Секогаш спремен

     Со повеќе спортски режими за голем број спортови на отворено, во затворен простор како и активности за тренинг, HUAWEI WATCH GT е подготвен Невозможното да го направите возможно.

     HUAWEI WATCH GT multiple sports mode HUAWEI WATCH GT multiple sports mode

     Шампион во пливање

     Со отпорност на вода до 50 метри, HUAWEI WATCH GT може да го препознае, да го подобри вашиот замав и автоматски да обезбеди SWOLF резултат по завршувањето со пливање.

     *Кожното гумено ремче не е погодно за пливање.

     HUAWEI WATCH GT multiple sports mode HUAWEI WATCH GT multiple sports mode

     Направен за издигнување

     Вклучувајќи барометар, компас и алатка за надморска височина, овој часовник е создаден за искачување долги планинарски тури со опција за 3D растојание и откривање на патеки до вашите омилени историски локации.

     HUAWEI WATCH GT multiple sports mode HUAWEI WATCH GT multiple sports mode

     Професионални велосипедски процени

     Обезбедува професионална процена со мерење на согорените калории, срцебиењето, растојанието, брзината и акумулативното искачување и спуштање за сите ентузијасти за велосипедизам.

     Статистика за паметно спиење

     HUAWEI TruSleep™ 2.0 ги идентификува најчестите проблеми поврзани со спиењето и обезбедува повеќе од 200 потенцијални предлози за да ви помогне подобро да спиете.

     HUAWEI WATCH GT scientific sleep

     Паметни известувања за Моќ во текот на денот

     Совршен за броење чекори, седентарен статус и следење на најинтензивните активности. Известувањата за сите пораки, телефонски повици, аларми или поставени потсетници се совршено организирани на вашиот зглоб.

     HUAWEI WATCH GT smart assistant
     Поставување на cookie