HUAWEI MatePad New

HUAWEI MatePad KV
Ослободете ја моќта на истражувањето
2K FullView дисплеј | Импресивен, опкружувачки звук  | 
Huawei Share
HUAWEI MatePad KV

*HUAWEI M-Pencil трябва да бъде закупен отделно.

HUAWEI MatePad KV
HUAWEI MatePad ID

Љубов на прв допир

Тенок, елегантен и стилски, едноставниот дизајн на HUAWEI MatePad е вистинско уживање за вашите очи. Со фина изработка и извонреден мат слој, неговиот елегантен изглед нуди непречен и удобен допир во вашите раце. Класичната Midnight Grey нијанса и елегантниот дизајн го прават совршен за вашиот стил и секојдневниот живот.
HUAWEI MatePad Full Screen HUAWEI MatePad Full Screen

Поголем екран за креативност

10.4-инчниот FullView дисплеј1, тесните рамки од 7.9 мм,2 и широкиот екран на HUAWEI MatePad ви овозможуваат да ги ослободите вашите мисли и нови идеи. Изразете и истражете слободно со живописни бои и зачудувачка графика и уживајте во безгранично креативно патување со HUAWEI MatePad.
HUAWEI MatePad– KIRIN 820

Паметен и моќен во суштината

HUAWEI Kirin 820 поседува процесор со 7 nm и саморазвиена NPU архитектура на HUAWEI, презентирајќи напредна енергетска ефикасност и капацитет за пресметка со подобрени перформанси на AI, што интелигентно ја распределува компјутерската моќ. Тој е опремен и со графички процесор Mali-G57 поддржан од GPU Turbo Technology, кој обезбедува зачудувачки перформанси дури и со интензивно оптеретување и е подготвен да ви даде поддршка за време на учење, работа или игра.
HUAWEI MatePad – WiFi 6

Побрз, со подобро искуство

HUAWEI MatePad поддржува Wi-Fi 6 што обезбедува поголема брзина за да понуди непречена и стабилна врска. Заборавете на закочување на екранот, брзината на пренос до 2400 Mbps го олеснува преземањето големи датотеки и гледањето HD видеа онлајн.3
HUAWEI MatePad Multi Screen Collaboration

Huawei Share4
Multi-screen Collaboration

Откако ќе се поврзат, вашиот паметен телефон и HUAWEI MatePad ќе се спојат во еден супер уред. Екранот на вашиот телефон е проектиран на таблетот што овозможува да работите на поголем екран со поголема слобода. Сега можете да остварите повик, да испратите порака и да проверите фотографии од вашиот телефон на екранот на таблетот. Може да ставите и извадите датотеки помеѓу двата уреди и да ги уредувате додека разговарате со пријателите на вашиот телефон со користење на иста тастатура.5 Оваа соработка ги прави животот и работата полесни.
HUAWEI MatePad Multi Screen Collaboration
HUAWEI MatePad Smart Split Screen

Мултиплицирајте го вашиот поглед

Иновативниот Multi-Window6 овозможува ефикасен мултитаскинг за вашата работа, играње и учење. Допрете на Dock за да го отворите менито и ќе бидете сведоци на поудобно и извонредно искуство со поделен екран. Исто така, со HUAWEI APP Multiplier, кој овозможува спонтано работење на истата апликација, можете да уживате во поголема удобност и ефикасност. Опциите за онлајн шопинг може да се прикажат една покрај друга за да ги споредувате, а пост-уредувањето може да биде поинтуитивно бидејќи можете да изберете фотографии прикажани на паралелниот екран.
HUAWEI MatePad Smart Split Screen
HUAWEI MatePad Stereo Sound

Звук кој импресионира

Спакуван со систем со четири звучници и четириканален звук, HUAWEI MatePad ви го носи импресивниот звук како да сте во кино или концертна сала. Со Histen 6.1 3D стерео, можете да уживате во извонредно звучно поле што е насекаде околу вас. Звук од харман кардон, богатите акустични детали и моќните звучни бранови дефинитивно ќе го потресат вашиот свет.
HUAWEI MatePad Multiple Eye Protection HUAWEI MatePad Multiple Eye Protection

Подолго задоволство за читање

Ја претставуваме новата опција eBook што интелигентно ги прилагодува контрастот, осветленоста и дефиницијата за поудобно искуство за читање е-книги, скоро како да прелистувате вистински страници. Оставете ги вашите книги да го хранат вашиот ум додека HUAWEI MatePad се грижи за вашите очи со TÜV Rheinland Low Blue Light Certified дисплеј.7 Овој дисплеј ја намалува штетната сина светлина8, и обезбедува внимателни потсетници за држењето на вашето тело и растојанието на гледање за да спречите непријатност.
HUAWEI MatePad Multiple Eye Protection
HUAWEI MatePad Multiple Eye Protection

*TÜV Rheinland може да се похвали с над 140-годишна история за акредитация на качеството, обхващаща 6 основни професионални изследователски области на дисплеи и предлага авторитетен сертификат за качеството на защитата на очите на дисплеите за мобилни телефони.

HUAWEI MatePad Multiple Eye Protection
HUAWEI MatePad Four Microphones Four Speakers

Носиме интеракции во живо до вас

Напредниот систем со 4-микрофони на HUAWEI Mate Pad го детектира вашиот глас со функција за намалување на бучавата што обезбедува непречена размена. Со овозможен FollowCam9 секогаш можете да бидете во центарот на рамката за време на видео повиците, а Smart View и Spotlight Mode овозможуваат попривлечна и поефикасна групна комуникација. Слободно шетајте, можете да користите гестови за камера за далечинско управување. Ослободете се од ограничувањата во просторот и уживајте во интеракции во живо каде и да одите.
HUAWEI MatePad Four Microphones Four Speakers HUAWEI MatePad Four Microphones Four Speakers HUAWEI MatePad Four Microphones Four Speakers

Пенкало за секоја инспирација

Нацртај, напиши или направи doodle, HUAWEI M-пенкалото10 нуди непречено искуство како на хартија. Со ултра-мала латентност, природно чувство во рака и елегантен стил, HUAWEI M-пенкалото е компатибилно со вашата креативност. Направено од избрани композитни материјали, не само што ги доловува вашите потези во пишувањето со точност, туку исто така ви обезбедува трајни и сигурни искуства за секојдневна употреба.
HUAWEI MatePad M-pencil HUAWEI MatePad M-pencil

Уживајте го секој ден во целост

Батеријата со голем капацитет од 7250 mAh (типичен капацитет), со едно полнење може да поддржи гледање видеа до 12.5 часа.11 Користејќи полнење од 22.5 W, во рок од 30 минути, батеријата може да се наполни до 30% и целосно за 2.5 часа.11
HUAWEI MatePad Battery HUAWEI MatePad Battery
HUAWEI MatePad Battery HUAWEI MatePad Battery HUAWEI MatePad Battery
HUAWEI MatePad Battery