HUAWEI MatePad New
 • HUAWEI MatePad
Midnight Grey
 • Висина

  154.96 мм

  Ширина

  245.2 мм

  Длабочина

  7.45 мм

  Тежина

  прибл. 460 g (вклучувајќи батерија)

  *Големината на производот, тежината на производот и сродните спецификации се само теоретски вредности. Вистинските мерења помеѓу одделни производи може да варираат. Сите спецификации се предмет на вистинскиот производ.

 • Големина:

  10.4 инчи*

  Боја:

  16.7 милиони бои

  Тип:

  IPS Touchscreen

  Осветленост:

  470 нити (типична вредност)

  Резолуција:

  2000 x 1200

  *Екранот е дизајниран со заоблени агли. Кога се мери според стандардниот правоаголник, дијагоналната должина на екранот е 10.4 инчи.

 • HUAWEI Kirin 820

  CPU:

  1 x A76 Based 2.36 GHz + 3 x A76 Based 2.22 GHz + 4 x A55 Based 1.84 GHz  

  GPU:

  Mali-G57

 • EMUI 10.1 (Врз основа на Android 10.0)

 • RAM:

  4 GB*

  ROM:

  64 / 128 GB*

  Продолжено складирање:

  MicroSD картичка**, до 512 GB

  *Поради ограничувања во моќноста на процесорот, меморијата што ја користи оперативниот систем и претходно инсталираните апликации, реалниот простор што им е достапен на корисниците може да биде помал од наведениот капацитет на меморија. Всушност, просторот за меморија може да се промени поради ажурирања на апликациите, кориснички операции и други поврзани фактори.
  **Нестандардно, се купува одделно.

 • Задна камера:

  8 МP

  Автоматски фокус

  Блиц

  Предна камера:

  8 MP

  Ултра широка

  Резолуција на фотографијата:

  До 3264 x 2448 пиксели*

  Резолуција на камерата:

  До 1920 x 1080 пиксели**

  Карактеристики на снимање:

  Поддржува режими на професионална фотографија, панорама, HDR, филтер, watermark, сликање во светло, time-lapse и режими во живо; beauty, smile snapshot, voice control, scheduled photo shooting и други функционални поставки.

  *Може да има разлики во пикселите на различните режими на фотографии, земете ја реалната состојба како стандард.
  **Пикселите на видеото од различни режими на сликање може да бидат различни, земете ја реалната состојба како стандард.

 • 7250 mAh (тип.)

  *Типична вредност. Номиналниот капацитет на батеријата е 7150 mAh. Вистинскиот капацитет може да варира малку. Батеријата е вградена и не може да се отстрани.

 • Влезот за полначот поддржува 10V/2.25A

 • Wi-Fi:

  IEEE 802.11a/b/g/n/ac/ax, 2.4 GHz / 5 GHz

  Bluetooth:

  Bluetooth 5.1, компатибилен со Bluetooth 4.0, Bluetooth 2.1 + EDR

  Пренос на датотеки со Bluetooth:

  поддржано

  Синхронизација на податоци за компјутер:

  поддржано

  OTG:

  поддржано (максимална излезна струја 5V/1A во случај на обратно напојување)

  USB:

  Type-C, USB 2.0

  Проекција за Wireless Screen:

  поддржано

 • GPS, GLONASS, BDS, Galileo

 • Сензор за гравитација

  Сензор за амбиентална светлина

  Сензор за сала

  Сензор за компас

  Индикатор 

 • Четири микрофони за повици, снимање видео и аудио запис

 • Излез со 4 звучници, 4-излези

 • HUAWEI Histen 6.1 Sound Effect

  Audio File формат: *.mp3, *.mid, *.amr, *.3gp, *.mp4, *.aac, *.ogg и *.flac

 • Video File формат: *.3gp, *.mp4

 • Таблет (вградена батерија)

  Полнач

  Кабел за аудио адаптер од тип Ц до 3.5 мм

  Кабел од тип Ц

  Игла

  Водич за брз почеток

  Гарантна картичка

  *Конечниот список за пакување е предмет на материјалниот предмет.