HUAWEI MatePad T 10

HUAWEI MatePad T 10
HUAWEI MatePad T 10

Забава за сите

Моќни перформанси / Заштита за очите / Импресивен стерео звук

Широк поглед

HUAWEI MatePad T 10 има 9,7-инчен HD дисплеј, деликатно спакуван во неговиот елегантен и компактен дизајн. Со лесното и преносливо тело, може да ги "држите" омилените апликации, игри и видеа во вашите раце и да започнете извонредно визуелно патување каде и кога сакате.

HUAWEI MatePad T 10 2K display

Гласен, јасен, сараунд звук

Подгответе се за акустична гозба. Системот со двоен звучник на HUAWEI MatePad T 10 обезбедува симетричен звук од двете страни, за да се препуштите на посилно и порамномерно звучно поле. Поддржан од технологијата HUAWEI Histen 6.1, со чисти издигнувања, рафинирани средни палети до моќен бас, звукот постојано содржи живописни музички детали.

HUAWEI MatePad T 10 dual-speaker system
HUAWEI MatePad T 10 dual-speaker system

Флуиден и брз

Во комбинација со EMUI 10.11, octa-core чипсет и напреден алгоритам, овој таблет нуди подобрена графика и перформанси. Проверете вести, гледајте видеа или купувајте онлајн, можете да се префрлате помеѓу апликациите и да уживате во непречено и стабилно искуство.

HUAWEI MatePad T 10 EMUI 10.1

Два прозорци, двојна ефикасност

HUAWEI App Multiplier2 му овозможува на таблетот да прикаже два прозорци од истата апликација кога се држи хоризонтално. Можете исто така да ја прилагодите големината на левиот и десниот прозорец3 за ваша погодност, на пример, лизгање низ предмети за онлајн купување додека паралелно ги проверувате деталите за дизајнот со зголемени слики или читате вести со релевантни линкови од страна за повикување.

HUAWEI MatePad T 10 App Multiplier

Цел ден и цела ноќ, заштитете ги вашите очи

Комфор за очите

Со сертифициран TÜV Rheinland Eye Comfort4 за да се намали штетното сино светло5, овој таблет нуди подобар комфор на очите за вашата секојдневна употреба.

HUAWEI MatePad T 10 Eye Comfort
HUAWEI MatePad T 10 Eye Comfort

eBook mode

Може да одберете eBook mode за пријатно искуство одблизу за читање книги.

HUAWEI MatePad T 10 eBook mode
HUAWEI MatePad T 10 eBook mode

Dark mode

Кога е темно, преминете во Dark mode за помек ефект на дисплејот со намален контраст на светлина.

HUAWEI MatePad T 10 Dark mode
HUAWEI MatePad T 10 Dark mode

Ексклузивен свет за децата

Пејте и пуштајте слатки приспивни песни со Recorder, снимајте незаборавни моменти со Camera, изразете ја креативноста со Kids Painting, и прегледајте ги сите авантури во Media, вашите деца можат да ја истражат својата љубопитна и креативна природа со Kids Corner. Ова не само што го негува нивниот ум со содржина соодветна на возраста, следена од вас преку родителска контрола, туку исто така ги штити нивните очи5 со внимателни карактеристики, грижејќи се за здравјето и растот на децата при секојдневна употреба.

HUAWEI MatePad T 10 Kids Corner
  1. Инсталираната верзија е EMUI 10.1.
  2. Оваа одлика е компатибилна со некои апликации. Деталната листа на компатибилни апликации ќе се ажурира во иднина. Вистинската употреба може да варира во зависност од одредени апликации.
  3. Големината на левиот и десниот прозорец во три опции. Функцијата е компатибилна со некои апликации. Деталната листа на компатибилни апликации ќе се ажурира во иднина. Вистинската употреба може да варира во зависност од одредени апликации.
  4. Услови за тестирање за сертифицирање со TÜV Rheinland се: Кога е овозможена функцијата Eye Comfort, таблетот го поминува тестот за мала сина светлина на Rheinland (со исклучок на прилагодувањето на температурата на бојата).
  5. Не за медицинска употреба.