• Ширина

  240.2 мм

  Тежина

  скоро 450 гр (вклучувајќи ја и батеријата)

  *Големината на производот, тежината на производот и поврзаните спецификации се само теоретски вредности. Вистинските мерења помеѓу одделни производи може да варираат. Сите спецификации се предмет на вистинскиот производ.

  HUAWEI MatePad T 10
  • Deepsea Blue

 • Големина:
  9.7 инчи

  Боја:
  16.7 милиони бои

  Тип:
  IPS Touchscreen

  Резолуција:
  1280 x 800,156 PPI

 • HUAWEI Kirin 710A

  CPU:
  4 x Cortex A73 2.0GHz + 4 x Cortex A53 1.7GHz

  GPU:
  Mali G51

 • EMUI 10.1 (базирано на Android 10)

 • RAM*:
  2 GB

  ROM*:
  16/32 GB

  Дополнителна меморија:
  microSD Memory Card**, поддржува максимум 512 GB.

  *Поради ограничувања во моќноста на процесорот, меморијата што ја користи оперативниот систем и претходно инсталираните апликации, вистинскиот простор што им е достапен на корисниците може да биде помал од наведениот капацитет на меморија. Вистинскиот простор за меморија може да се промени поради ажурирања на апликациите, кориснички операции и други поврзани фактори.
  **Нестандардно, треба да се купи одделно.

 • Задна камера:

  5 MP
  f/2.2 aperture
  Auto Focus (Phase Focus)

  Резолуција на фотографија:
  До 2560 x 1920 пиксели*

  Видео резолуција:
  До 1920 x 1080 пиксели**

  Предна камера:

  2 MP
  f/2.4 aperture
  Fixed Focal

  Резолуција на фотографија:
  До 1600 x 1200 пиксели*

  Видео резолуција:
  До 1280 x 720 пиксели**
  Карактеристики за фотографирање:
  Поддржува professional mode, panorama, HDR, beauty; Поддржува timing photography, voice control photography и останати.

  *Може да има разлики во пикселите на различни режими на фотографии, реалната состојба е стандард.
  **Видео пикселите од различни режими на сликање може да бидат различни, реалната состојба е стандард.

 • 5100 mAh (тип.)

  * Типична вредност. Номиналниот капацитет на батеријата е 4980 mAh. Вистинскиот капацитет може да варира малку. Батеријата е вградена и не може да се отстрани.

 • 5V/1A полнач

 • AGR-L09:
  FDD-LTE: B1/B3/B5/B7/B8/B18/B19/B20/B26/B28
  TD-LTE: B38/B40/B41
  WCDMA: B1/B2/B5/B6/B8/B19
  GSM: B2/B3/B5/B8

  *Мрежата и фреквентниот опсег може да варираат од регион до регион, во зависност од локалниот оператор и вашата локација.

 • WLAN:
  поддржано, 802.11 a/b/g/n/ac, 2.4 GHz и 5 GHz

  Bluetooth:
  Bluetooth 5.0, Bluetooth Low Energy е поддржано

  Bluetooth File Transfer:
  поддржано

  OTG:
  поддржано (максимална излезна струја 5V/1A при обратно напојување)

  USB:
  USB Type-C, USB 2.0

 • GPS, AGPS (не е поддржано од AGR-W09), GLONASS, BeiDou

 • Gravity sensor

 • HUAWEI Histen 6.1 Sound Effect
  Audio File Format: *. MP3, *. MP4, *. 3gp, *. Ogg, *. AAC, *. FLAC, *. MIDI

 • Video File Format: *.mp4, *.3gp

 • Излез со 2 звучници, 2-канален

 • Еден микрофон за повици, снимање видео и аудио запис

 • Таблет (вградена батерија)
  Полнач
  Кабел тип-Ц
  Игла за извлекување картичка
  Водич за брз почеток
  Гарантна картичка

  *Конечниот список за пакување подложи на материјалниот предмет.