EMUI 11

HUAWEI EMUI 11 Logo
Бидете брилијантни
заедно
HUAWEI EMUI 11 UI HUAWEI EMUI 11 UI
HUAWEI EMUI 11 UI HUAWEI EMUI 11 UI
HUAWEI EMUI 11 UI HUAWEI EMUI 11 UI
HUAWEI EMUI 11 UI HUAWEI EMUI 11 UI
HUAWEI EMUI 11 UI HUAWEI EMUI 11 UI
HUAWEI EMUI 11 UI HUAWEI EMUI 11 UI
HUAWEI EMUI 11 UI HUAWEI EMUI 11 UI
HUAWEI EMUI 11 UI HUAWEI EMUI 11 UI
HUAWEI EMUI 11 UI HUAWEI EMUI 11 UI
HUAWEI EMUI 11 UI HUAWEI EMUI 11 UI
HUAWEI EMUI 11 UI HUAWEI EMUI 11 UI
HUAWEI EMUI 11 UI HUAWEI EMUI 11 UI
Дизајн базиран на човечки фактор
Нови инспирации
Љубов на
прв поглед
Како почит кон надреалистичките уметности, живите бионички линии и форми и класичните интерпретации на боите на природата, EMUI 11 овозможува зголемено уживање со збогатување на иконите, грациозни контури и извонредни теми. Од ефектите на екранот до засилувачки позадини, флуидни анимации кои танцуваат низ екранот без инхибиција, ткаејќи визуелена таписерија што ја врзува магијата за да се насладува без крај.
Уметнички теми
HUAWEI EMUI 11 Boundary
HUAWEI EMUI 11 Future Wings
HUAWEI EMUI 11 Starry Sky
HUAWEI EMUI 11 Light Wings
HUAWEI EMUI 11 Art Theme Shadow
AOD

Малку забава
Активирајте AOD со нежен допир на екранот, за да погледнете во уметничката анимација на Мондријан, симпатичен аватар на животни или инспиративен цитат што го осветлува вашето расположение. Можете исто така да го прилагодите AOD со ваши сопствени цртежи или омилен GIF од Интернет.
HUAWEI EMUI 11 AOD-Mondrian
HUAWEI EMUI 11 ADO-Fawn
HUAWEI EMUI 11 AOD-Clock
HUAWEI EMUI 11 AOD-Bubbles
HUAWEI EMUI 11 AOD-Deconstruction
HUAWEI EMUI 11 AOD Left-arrow
HUAWEI EMUI 11 AOD Right-arrow
HUAWEI EMUI 11 AOD-Mondrian
HUAWEI EMUI 11 ADO-Fawn
HUAWEI EMUI 11 AOD-Clock
HUAWEI EMUI 11 AOD-Bubbles
HUAWEI EMUI 11 AOD-Deconstruction
HUAWEI EMUI 11 AOD Left-arrow
HUAWEI EMUI 11 AOD Right-arrow
HUAWEI EMUI 11 Long-take animations video poster1
HUAWEI EMUI 11 Long-take animations video poster2
HUAWEI EMUI 11 Long-take animations video poster4
HUAWEI EMUI 11 Long-take animations left-arrow
HUAWEI EMUI 11 Long-take animations right-arrow
HUAWEI EMUI 11 Long-take animations
Долготрајни
(Long-take)
анимации

Одете како што ве
води текот
на нештата
EMUI 11 е опремен со интуитивни, лесни за корисникот атрибути, вклучувајќи подобрени визуелни елементи за да ве водат низ операциите, да ја направите вашата ефикасност секојдневна реалност, без напор.
Watch the Video
Multi-window
Лебдечки прозорец:
Чувајте ги вашите

апликации на допир
Новите лебдечки прозорци ги чуваат достапни сите ваши предмети, истовремено помагајќи да го задржите фокусот на задачата што ја имате. Префрлете се помеѓу апликациите, сменете го изгледот или преместете ги прозорците на App Bubble за подоцнежна употреба.
Поглед без пречки на вашата работа Отворете лебдечки прозорец за да одговорите на порака без да ја прекинувате вашата задача.
HUAWEI EMUI 11 Uninterrupted View
HUAWEI EMUI 11 phone shadow
Лесно вклучување Пристапете до апликациите од приклучокот за апликации, намалете ги во ненаметлив App Bubble, за да се префрлите од апликација во апликација со новооткриена леснотија.
HUAWEI EMUI 11 Smooth Switch
HUAWEI EMUI 11 phone shadow
Може да се намали
Windows
Прилагодете ја релативната големина и положба на лебдечките прозорци, за да организирате задачи по ваш вкус, додека уживате во необјавениот поглед.
HUAWEI EMUI 11 Adjustable Windows
HUAWEI EMUI 11 phone shadow
Ре-иновирање
Multi-screen
Collaboration

Multi-tasking
Master
Multi-screen Collaboration од најновата генерација прикажува повеќе апликации од телефонот на вашиот компјутер, со што мулти-таскинг се одвива на едно ново ниво. Без разлика дали станува збор за споредба за купување на различни платформи за е-трговија или гледање видео за време на разговор, сега можете да го вклопите вашиот зафатен живот на еден екран.1
Дознајте повеќе за HUAWEI MateBook.
HUAWEI EMUI 11 Multi Screen Collaboration
Создавач на
приказни

Направете нов спин
на вашата приказна
Дајте им личен допир на вашите видеоснимки, со примена на кинематографски шаблони, препознатливи транзиции и возбудлива музика во позадина - да внесете нов живот во непроценливите спомени, незаборавните патувања и важните настани.
HUAWEI EMUI 11 Storyboard Mode
HUAWEI EMUI 11 phone shadow
Супер бележник
Скенирај, извади ⁠
и сподели
Видовте некој текст што треба да го споделите? Во новата и подобрена бележничка за напојување со AI, сега можете да го направите тоа само со еден потег. Едноставно скенирајте ја сликата за да го извлечете текстот и претворете го во наменска датотека.
HUAWEI EMUI 11 Super Memo
HUAWEI EMUI 11 Recognize and extract texts
Видовте некој текст што треба да го споделите? Во новата и подобрена бележничка за напојување со AI, сега можете да го направите тоа само со еден потег. Едноставно скенирајте ја сликата за да го извлечете текстот и претворете го во наменска датотека.
Моќна изведба
Нежни
перформанси
што траат

Swift and Steady
ја добија трката
EMUI 11 го носи непречено ефикасниот EMUI систем до нови височини. Дури и по 36 месеци симулирано стареење, перформансите на системот опаѓаат за скоро незабележливи 2.5%.
Промена на перформансите
EMUI 11 по 36 месеци
 • 100
 • -0.5
 • -1
 • -1.5
 • -2.0
 • -2.5
%
EMUI 9 по 18 месеци
 • 100
 • -1
 • -2
 • -3
 • -4
 • -5
%
*Податоците доаѓаат од „Connect“, водечки институт за тестирање од Германија, а моделите за тестирање се HUAWEI Mate 40 Pro со EMUI 11 и HUAWEI Mate 20 Pro со EMUI 9.
HUAWEI EMUI 11 Game Accelerator
Мотор што
движи

Флуидност, може
да ја почувствувате
разликата
Иновативен мотор за предвидување на движење работи со врвна технологија GPU Turbo за подобрување на флуидноста на играта и ефикасноста на моќноста, особено за игри со висок FPS, помагајќи ви да бидете пред конкуренцијата!
Заштита на приватност
HUAWEI EMUI 11 image Information
Safe Sharing2
Споделете го
вашиот живот,
а не вашите
податоци
Пред да испратите слика, можете да изберете да избришете чувствителни информации, како што се времето, локацијата и спецификациите на фотоапаратот. Ова ви овозможува да споделувате животни искуства, притоа чувајќи ги приватните детали подалеку од љубопитните погледи.
Контроли на
пристап

Овозможува
пристап само
кога е потребно
Со персонализирани подесувања, сега извршувате целосна контрола над вашите информации и можете да изберете кога ќе им дозволите на апликациите да пристапуваат до микрофонот, камерата и податоците за локацијата на телефонот - без оглед дали се работи за една единствена инстанца или за сите идни периоди кога апликацијата се користи.
HUAWEI EMUI 11 Access Control
HUAWEI EMUI 11 phone shadow
HUAWEI EMUI 11 Note Lock
HUAWEI EMUI 11 phone shadow
Note Lock
Вашите податоци,
под клуч
Чувајте ги вашите најценети информации во безбеден криптиран свод, со заклучување на нотесот, што бара проверка на идентитетот за пристап.

Откријте повеќе
заедно

HUAWEI AppGallery

HUAWEI AppGallery

Откријте ги следните омилени апликации и игри со HUAWEI AppGallery. Уживајте во ексклузивна содржина и бесплатни подароци за добредојде, специјални настани, игри, натпревари, извлекувања и ексклузивни награди.
Дознајте повеќе >

HUAWEI Mobile Cloud

HUAWEI Mobile Cloud

Безбедна услуга во cloud која безбедно ги зачувува вашите фотографии, видеа, контакти, белешки и други важни информации, HUAWEI Mobile Cloud овозможува удобен пренос на податоци на нови уреди во кое било време и на кое било место.
Дознајте повеќе >

HUAWEI Petal Maps

HUAWEI Petal Maps

Истражете и разгледајте низ светот со HUAWEI Petal Maps. Можете да најдете локации, да добиете насоки за возење и да добиете информации за јавен превоз со само неколку допири.

HUAWEI Petal Search

HUAWEI Petal Search

HUAWEI Petal Search го става светот на дланка. Пронајдете сè што барате со брзи, безбедни и сеопфатни пребарувања, во комбинација со низа дополнителни услуги.
Дознајте повеќе >

Celia

Celia

Сelia ве слуша, одговара на вашите прашања и ви помага да ги извршувате работите - поставете аларми, остварувајте повици, проверувајте ги временските услови, бројте калории, пуштајте музика и многу повеќе.

HUAWEI Phone Clone

HUAWEI Phone Clone

Пренесете ги вашите контакти, СМС, дневници за повици, белешки, записи, записи во календарот, фотографии, музика, видеа, документи и апликации од вашиот стар телефон на вашиот нов паметен телефон Huawei.
Дознајте повеќе >

HUAWEI Video

HUAWEI Video

Huawei Video нуди богатство на избрани серии, кратки видеа, спортски снимки, документарци и филмови.

HUAWEI Music

HUAWEI Music

HUAWEI Music нуди врвно квалитетно, прилагодено музичко искуство, со најголеми хитови од целиот свет, куративни плејлисти, популарни подкасти и богата разновидност за сите љубители на музиката.

Најдобри
партнери на
EMUI 11

Ја цениме поддршката што ја дадоа следните партнери3 во помагање да се изгради корисничко искуство за сите сценарија.

За да дознаете како да се придружите на нашиот екосистем, посетете ја веб-страницата на HUAWEI Developers.
HUAWEI EMUI 11 Partners Logo
*Accessibility of some features may vary by region. Product pictures and display contents on the foregoing pages are provided for reference only. Actual product features and specifications (including but not limited to appearance, colour, and size), as well as actual display contents (including but not limited to backgrounds, UI, and icons) may vary.

**All data in the foregoing pages are theoretical values obtained by HUAWEI internal laboratories through tests carried out under particular conditions. For more information, refer to the aforementioned product details. Actual data may vary owing to differences in individual products, software versions, application conditions, and environmental factors. All data is subject to actual usage.

***Due to real-time changes involving product batches, production and supply factors, in order to provide accurate product information, specifications, and features, HUAWEI may make real-time adjustments to text descriptions and images in the foregoing information pages, so that they match the product performance, specifications, indexes, and components of the actual product. Product information is subject to such changes and adjustments without notice.