HUAWEI MateBook 14s
 • HUAWEI MateBook 14s
Space Gray
 • Windows 10 Home (Бесплатна надградба на Windows 11*,Види подолу. )

  *Уредот доаѓа со Windows 10 и бесплатна надградба на Windows 11 или може претходно да го има инсталирано Windows 11.
  Надградбата на Windows 11 ќе се испорача до квалификуваните уреди на крајот од 2021 и почетокот од 2022. Времето се разликува според уредот. Определени карактеристики бараат конкретен хардвер (погледнете во aka.ms/windows11-spec).

 • Висина

  16.7 мм

  Ширина

  313.82 мм

  Длабочина

  229.76 мм

  Тежина

  Приближно 1.43 кг

  *Големината на производот, тежината на производот и сродните спецификации се само теоретски вредности. Вистинските мерења помеѓу поединечни производи може да варираат. Сите спецификации се предмет на вистинскиот производ.

 • Големина

  14.2 инчи

  Тип

  LTPS

  Сооднос екран-тело

  90%

  Сооднос на аспект

  3:2

  Резолуција

  2520 x 1680, 213 PPI

  Стапка на освежување

  90 Hz / 60 Hz

  Максимална осветленост

  400 нити

  Бои

  100% sRGB

  Длабочина на бои

  1.07 милијарди бои

  Сооднос на контраст

  1500:1

  Агол на гледање

  178°

  Екран на допир

  Екран чувствителен на допир со 10 точки

  *Боите, осветленоста, односот на контрастот и точноста се типични вредности.

  *Фабричкото поставување за брзина на освежување е до 60 Hz. Стапката на освежување може да се префрли до 90 Hz. Стапката на освежување автоматски се прилагодува на различни интерфејси на апликации. Ве молиме земете ја предвид вистинската употреба.

  *Потребна е содржина што поддржува 10-битни дисплеи за целосно да се проценат 1.07 милијарди бои (8 + 2 битни FRC).

 • Intel® Core™ i7-11370H процесор

  Intel® Core™ i5-11300H процесор

 • Integrated Graphics: Intel® Iris® Xᵉ Graphics

 • 16 GB LPDDR4x Dual Channel

  8 GB LPDDR4x Dual Channel

 • 1 TB NVMe PCIe SSD

  512 GB NVMe PCIe SSD

  *Вистинскиот капацитет по форматирањето може да биде помал.

 • Материјал

  Литиум полимер

  Капацитет

  60 Wh (номинален капацитет)

 • WLAN

  IEEE 802.11a/b/g/n/ac/ax, 160 MHz

  2.4 GHz и 5 GHz

  2 x 2 MIMO

  WPA / WPA2 / WPA3

  Bluetooth:

  Bluetooth 5.1

 • USB-C x 2 (поддржани податоци, полнење и DisplayPort)

  USB3.2 Gen1 x 1

  HDMI x 1

  Слушалки од 3.5 мм и приклучок за микрофон 2-во-1 x 1

  *HUAWEI MateBook 14s (верзијата на i7 + 16 GB + 1 TB + Space Grey) поддржува Thunderbolt™ 4 на втората USB-C порта лево.

 • 1.5 мм key travel

  Full-size Backlit тастатура

  Тачпад со Multi-touch

  Вграден Huawei Share

 • Копче за вклучување со отпечаток од прст

 • 720P HD камера

 • Звучник x 4

  Микрофон x 4

 • Huawei Share*

  HUAWEI PC Manager

  Display Manager (Eye Comfort Mode)

  Performance Mode (Fn + P)

  Refresh rate префрлување (Fn + R)

  HUAWEI Factory Reset

  *Huawei Share поддржува соработка со повеќе екрани помеѓу паметен телефон Huawei и HUAWEI MateBook. Оваа функција бара специфични оперативни системи, услови на уредот и други критериуми. За повеќе информации, ве молиме проверете овде.

 • HUAWEI MateBook 14s

  HUAWEI SuperCharge Power адаптер (макс. 90 W)

  USB-C кабел

  Водич за брз почеток

  Гарантна картичка