HUAWEI MateBook D 14 AMD

Убав на секој начин

HUAWEI MateBook D 14 има извонреден IPS екран со 1920 x 1080, деликатен, со ултра тенки рамки од 4.8 мм кои го подобруваат чувството на бесконечност на 14-инчниот FullView дисплеј. Импресивниот агол на гледање од 178° ви нуди прекрасна и живописна слика за вашите очи, без разлика дали уживате во филм или само испраќате е-пошта за работа.

Лесен, тенок и стилски

Со тежина од 1.38 кг1 и дебелина од 15.9 мм2, прекрасниот аеродинамичен дизајн овозможува наклон до 180°. Без оглед на вашата позиција, секогаш ќе добиете уникатно визуелно искуство.

HUAWEI MateBook D 14 lightweight notebook

Агол на отворање

HUAWEI MateBook D 14 lightweight notebook

тенок

15.9 мм

лесен

1.38 кг

Почувствувај ја силата

HUAWEI MateBook D 14 се напојува со процесор AMD Ryzen 5 3500U / AMD Ryzen 7 3500U, кој ги забрзува и ги зголемува перформансите. Со вградена PCIe SSD и архитектура со DDR4 RAM меморија до 8 GB, брзините за пишување и читање се молскавично брзи. Radeon ™ Vega 8/10 Graphics ви помага да ги извршувате вашите задачи беспрекорно и во исто време да гарантира вистинска забава.

HUAWEI MateBook D 14 AMD chipset notebook HUAWEI MateBook D 14 AMD chipset notebook

Кул и
тивок тип

HUAWEI MateBook D 14 е опремен со вентилатор Shark Fin 2.0. Ефикасно го оптимизира протокот на воздух и ја растоварува топлината, ладејќи го лаптопот брзо и тивко, така што лесно може да се справи со многу задачи одеднаш.

Моќ низ
текот на
целиот ден

HUAWEI MateBook D 14 има неверојатна батерија од 56 Wh3, што ви овозможува да го поминете целиот ден само со едно полнење, без разлика дали имате работни состаноци или подготвувате лекции. Батеријата е вашиот верен партнер, дури и за време на долг лет, за да можете да се забавувате со филм или серија, до 9.5 часа со 1080P видеа.4

HUAWEI MateBook D 14 big battery

Huawei Share

Со само еден допир, вашиот паметен телефон и Huawei MateBook ќе се поврзат со „One“ супер уред, дури и без Интернет врска. По поврзувањето, екранот на вашиот паметен телефон ќе се појави на лаптопот. Ова ви овозможува лесно пренесување и управување со датотеки меѓу нив додека разговарате со колегите на вашиот телефон со користење на иста тастатура и глувче. Оваа соработка е одлична карактеристика на Huawei Share што го олеснува вашиот живот.5

Сила што се
вклопува во
вашиот џеб

HUAWEI MateBook D 14 има 65 W USB-C полнач6 кој компактно се вклопува во вашиот џеб, овозможувајќи практично полнење додека сте во движење. Полначот може да ја наполни батеријата на лаптопот до 46% за само 30 минути.7 Исто така, поддржува брзо полнење8 и размена на податоци со вашиот паметен телефон.

HUAWEI MateBook D 14 type-c super charge

Само за твоите очи

Уживајте во огромните можности на HUAWEI MateBook D 14. Екранот заверен со TÜV Rheinland сертификат значително ја намалува сината светлина што влијае на очите, обезбедувајќи не само задоволство од гледање, туку и грижа за вашето здравје.9

HUAWEI MateBook D 14 eye comfort mode
HUAWEI MateBook D 14 eye comfort mode HUAWEI MateBook D 14 eye comfort mode

Отклучете
го светот
со еден допир

Копчето за стартување на HUAWEI MateBook D 14 има вграден сензор за отпечатоци. На овој начин, можете брзо и безбедно да го вклучите лаптопот.

HUAWEI MateBook D 14 touch power button HUAWEI MateBook D 14 touch power button HUAWEI MateBook D 14 touch power button HUAWEI MateBook D 14 touch power button

Поседувајте ја
својата сигурност

Иновативната вградена камера дискретно се наоѓа во тастатурата. Со само еден допир, се појавува кога е потребно. Ако сакате да спречите потенцијални нарушувања на вашата безбедност, само свртете ја камерата надолу.

HUAWEI MateBook D 14 camera
  1. Ова е тежината на најлесната верзија на HUAWEI MateBook D 14. Тежината на другите верзии може да варира во зависност од карактеристиките на вистинскиот производ.
  2. Дебелината не ги вклучува подлогите. Вистинската големина на дебелината на лаптопот може да варира според вистинските спецификации на производот.
  3. Капацитетот на батеријата е номинална вредност.
  4. Врз основа на резултатите од тестот во лабораториите HUAWEI: батеријата може да поддржува 1080p локални видеа во континуирана репродукција за 9.5 часа и осветленост од 150 јазли. Траењето на батеријата зависи од употребата.
  5. Оваа функционалност е поддржана само на HUAWEI MateBook D 14 со верзија 10.0.2.99 за PC Manager или поголема верзија, која има инсталирани драјвери поврзани со PC Manager. Оваа функционалност е компатибилна само со одредени паметни телефони со инсталирани NFC и ги исполнуваат следниве услови: HUAWEI телефони со EMUI10 или подоцна; или HONOR телефони со EMUI10 или Magic UI 3.0 или понова верзија.
  6. Сликата на производот на полначот се заснова на стандардна европска верзија. Вистинскиот производ може да варира во зависност од пазарот.
  7. Податоците за полнење се од лабораториите на HUAWEI. Со температура од 25°C релативна влажност од 45% - 80%, полначот 65 W со оригинален кабел може да ја наполни батеријата на HUAWEI MateBook D 14 во режим на одмор од 1% до 46% за 30 минути. Фактичките податоци можат да зависат од карактеристиките на индивидуалните производи, употребата и факторите на животната средина.
  8. Оваа функционалност е поддржана само со телефони со излез за полнење USB-C.
  9. Реалното намалување на сината светлина може да варира поради разликите во должината на брановите помеѓу изворите на светлина.
  10. Huawei ја усвои мулти-снабдувачката стратегија за одредени компоненти. Сите компоненти се во согласност со стандардите на Huawei. Треба да преовладуваат вистинските производи на локалните пазари.