• Windows 10 Home (Бесплатна надградба на Windows 11*, Види подолу.)

  *Надградбата на Windows 11 ќе се испорача до квалификуваните уреди на крајот од 2021 и почетокот од 2022. Времето се разликува според уредот. Определени карактеристики бараат конкретен хардвер (погледнете во aka.ms/windows11-spec).

 • Ширина

  322.5 мм

  Тежина

  приближно 1.38 кг

  HUAWEI MateBook D 14 AMD
  • Mystic Silver
  • Space Grey

 • A / C / D алуминиумска легура, B Mylar

 • Големина на екранот: 14 инчи
  Тип на екран: IPS
  Резолуција: 1920 × 1080
  Сооднос на екранот до тело: 84%
  Контраст: 800: 1
  Осветлување: 250 јазли
  Агол на гледање: 178°
  Сооднос: 16: 9

 • AMD Ryzen 5 3500U

 • 8 GB DDR4

 • 512 GB PCIe SSD

 • Hall сензор, сензор за отпечатоци

 • HUAWEI PC Manager, Manager Monitor (режим за удобност на очите), фабрички поставки

 • Вградена камера
  Пиксели:1 MP (720P HD)

 • Моќност на звучникот:2 W секоја x 2
  Микрофони: 2

 • USB-A 3.0 x 1
  USB-A 2.0 x 1
  USB-C x 1
  HDMI x 1
  3.5 мм слушалки и микрофон 2-во-1, влез x 1

 • Chiclet тастатура, Full-size тастатура
  Поддржува тач-пад

 • 56 Wh (Номинален капацитет)

 • Wi-Fi: IEEE 802.11a/b/g/n/ac, 2.4 GHz и 5 GHz, 2 x 2 MIMO
  Bluetooth 5.0, компатибилен со Bluetooth 4.2, Bluetooth 2.1 + EDR

 • Едно копче за стартување и сензор за отпечатоци

 • Radeon™ Vega 8 Graphics

 • Компјутер x 1
  HUAWEI USB-C AC адаптер x 1
  Кабел за адаптер (USB-C) x 1
  QSG x 1