HUAWEI MateBook D 15 2021

HUAWEI MateBook D 15 2021 KV
HUAWEI MateBook D 15 2021 KV

6 работи кои ќе ги сакате

Одете до работ на
она што е возможно

Доживејте визија со HUAWEI MateBook D 15. Со соодносот IPS 15.6” HUAWEI FullView Display1 и 16: 9 сооднос, се протегаат границите на она што можете да го видите, додека резолуцијата од Full-HD 1920 x 1080 дозволува секоја слика да распрсне со детали и јасност.2

HUAWEI MateBook D 15 2021 Screen to Body Ratio
HUAWEI MateBook D 15 2021 Screen to Body Ratio
HUAWEI MateBook D 15 2021 Screen to Body Ratio
HUAWEI MateBook D 15 2021 Screen to Body Ratio
7 8
1 2 3 4 5 6 7 8 9 0 1 2 3 4 5 6 7
%
HHUAWEI MateBook D 15 2021 Display
HUAWEI MateBook D 15 2021 Display

Грижете се за вашите очи

Зошто да се заморувате? HUAWEI MateBook D 15 е дизајниран за ублажување на заморувањето на очите и заморот во видот, со сертификати Flicker-Free и намалено сино светло од TÜV Rheinland.3 Чувајте ги вашите очи во секој момент.

HUAWEI MateBook D 15 2021 Display

Гледај надвор од рамката

Никој не сака да гледа во рамка. Затоа, едностраната рамка околуHUAWEI MateBook D 15 е спуштена за одлични 5.3 мм. Повеќе екран, повеќе од она што сакате да го гледате.

HUAWEI MateBook D 15 2021 Display
HUAWEI MateBook D 15 2021 ID Design​
HUAWEI MateBook D 15 2021 ID Design

Лесен и

едноставен

HUAWEI MateBook D 15 е врвен за преносливост, со тенок, контурен дизајн со дебелина од 16.9 мм и тежина од само 1.56 кг. Не дозволувајте леснотијата да ве измами - стилското, мазно тело на допир е силно и цврсто, оваа машина може да ја понесете секаде.4

HUAWEI MateBook D 15 2021 CPU HUAWEI MateBook D 15 2021 CPU HUAWEI MateBook D 15 2021 CPU

Ајде да ги движиме работите!

Кога станува збор за обработка, нетрпеливоста е добра работа. 11-та генерација на процесор Intel® Core прави сè многу побрзо, така што поминувате помалку време на чекање и повеќе време за работа и HD филмови. Intel® Iris® Xe ја обои вашата омилена содржина во светлечки бои, со импресивни графички перформанси.

HUAWEI MateBook D 15 2021 CPU

Кул и
тивок

Дури и ако продолжите да работите во оние тивки часови во текот на ноќта, нека не ве вознемирува шумот на вентилаторот. Ултра тенкиот вентилатор со перки HUAWEI Shark од 0.2 мм ја подобрува дисипацијата на топлината за 24%5 за да го одржи вашиот лаптоп ладен и тивок.

HUAWEI MateBook D 15 2021 Fan

Премини
од 5 на 6

Придружете се на револуцијата на Wi-Fi 6 за да уживате во брзина на мрежата до 2.7 пати поголема од претходната генерација. Тоа значи дека сега можете да испраќате и преземате датотеки со неверојатни 2.4 Gbps! Префрлете се во побрзата иднина на Интернетот.6

HUAWEI MateBook D 15 2021 Wi-Fi 6 HUAWEI MateBook D 15 2021 Wi-Fi 6 HUAWEI MateBook D 15 2021 Wi-Fi 6
HUAWEI MateBook D 15 2021 Wi-Fi 6
HUAWEI MateBook D 15 2021 Wi-Fi 6 HUAWEI MateBook D 15 2021 Wi-Fi 6 HUAWEI MateBook D 15 2021 Wi-Fi 6
HUAWEI MateBook D 15 2021 Wi-Fi 6
HUAWEI MateBook D 15 2021 Wi-Fi 6

Wi-Fi 5

867 Mbps

Wi-Fi 6

2400 Mbps (2.4 Gbps)

HUAWEI MateBook D 15 2021 Wi-Fi 6

Неверојатна брзина

HUAWEI MateBook D 15 2021 Wi-Fi 6

Пошироко покривање

HUAWEI MateBook D 15 2021 Wi-Fi 6

Посилен сигнал

Multi-screen соработка

Huawei Share7 значи отворање нови врски помеѓу вашите уреди. Синхронизирајте го екранот на вашиот телефон со екранот на MateBook со едноставен допир на тастатурата.

HUAWEI MateBook D 15 2021 Huawei Share
HUAWEI MateBook D 15 2021 Huawei Share
HUAWEI MateBook D 15 2021 Huawei Share
 • Multi-Window мултитаскинг
 • Повлечи, спушти,
  промени
 • Телефонски повици на вашиот лаптоп
 • Прикажете и користете истовремено 3 различни апликации на вашиот телефон и на екранот на MateBook. Мултитаскингот сега е реалност.
 • Имате датотеки на вашиот телефон што сакате да ги префрлите на вашиот MateBook? Со Huawei Share, сè што треба да направите е да ги влечете и спуштите од екранот на телефонот на екранот MateBook. Уште повеќе, сите промени што ќе ги направите во датотеките автоматски ќе бидат зачувани на вашиот телефон.
 • Повиците што ќе ги добиете на вашиот телефон, можете да ги преземете на MateBook преку Huawei Share. Одлично за работа за време на деловни состаноци и подобро гледање на вашите пријатели и семејство за време на видео повици.

Преземете одговорност
за вашата моќ

Чувајте ја моќта во вашиот џеб. USB-C полначот од 65 W за HUAWEI MateBook D 15 е лесен и компактен доволно за да го собере во вашиот џеб, додека е и доволно моќен за да обезбеди употреба на MateBook за 2 часа со брзо полнење од 15-мин8 Кабелот е компатибилен со USB-C на двата краја, овозможувајќи лесен и брз пренос на податоци и поддржува SuperCharge за вашиот паметен телефон Huawei.9

HUAWEI MateBook D 15 2021 Charger

Оживејте ги вашите уши

HUAWEI MateBook D 15 ги пишува правилата кога станува збор за звук. Неговите прилагодени аудио алгоритми обезбедуваат вистински чист, опкружувачки звук што како кул бран го одзема здивот. Заборавете на звукот на лаптопот, ова е звук на MateBook.

HUAWEI MateBook D 15 2021 Speakers HUAWEI MateBook D 15 2021 Speakers
HUAWEI MateBook D 15 2021 Speakers HUAWEI MateBook D 15 2021 Speakers HUAWEI MateBook D 15 2021 Speakers HUAWEI MateBook D 15 2021 Speakers HUAWEI MateBook D 15 2021 Speakers
HUAWEI MateBook D 15 2021 Speakers HUAWEI MateBook D 15 2021 Speakers HUAWEI MateBook D 15 2021 Speakers HUAWEI MateBook D 15 2021 Speakers HUAWEI MateBook D 15 2021 Speakers

Еден допир, целосен пристап

Вашиот прст е пасош за целосен пристап до HUAWEI MateBook D 15. Притиснете го копчето за отпечаток на горниот десен агол на тастатурата и тој ќе го прочита вашиот отпечаток, за да се вклучи и да се најавите. Побрз и побезбеден начин за започнување.

HUAWEI MateBook D 15 2021 Fingerprint Power
        ​ HUAWEI MateBook D 15 2021 Fingerprint Power
        ​ HUAWEI MateBook D 15 2021 Fingerprint Power
        ​ HUAWEI MateBook D 15 2021 Fingerprint Power
        ​

Влезови

Не се нервирајте доколку не го пронајдете влезот што ви треба. HUAWEI MateBook D 15 има сè што ви треба и повеќе од тоа.

HUAWEI MateBook D 15 2021 Ports

USB 2.0 x 2

USB 2.0 x 2

3.5 мм приклучок за
микрофон и слушалки

HDMI

USB 3.2 Gen 1

USB-C10
(поддржува обратно полнење во состојба на исклучено напојување11)

Up to
512 GB + 16 GB

Застрашувачката макс. 512 GB PCIe SSD12 чита и пишува, додека обезбедува повеќе од доволно простор за сите ваши слики, видеа и документи. Меморијата до 16 GB помага13 да се зголеми ефикасноста на преносот за да се задржи сè додека работите на останати апликации.

HUAWEI MateBook D 15 2021 Storage and Memory

Безбедна pop-up веб-камера

Се активира само кога ќе го притиснете за да се појави. Вашата приватност на дофат на раката.

HUAWEI MateBook D 15 2021 Camera

Премини на
турбо со Fn + P

Копчето Fn + P се менува помеѓу Performance Mode14, за напојување, интензивно играње или уредување видео на професионално ниво, и Standard Mode, кој внимателно управува со потрошувачката на енергија и ја намалува бучавата на вентилаторот.

HUAWEI MateBook D 15 2021 Keyboard

Испробано, тестирано и докажано

Ние го подложивме HUAWEI MateBook D 15 на ригорозно тестирање на квалитетот, така што можете да бидете сигурни дека е опремен да се справува со сето она што ќе му го наредите.

 • HUAWEI MateBook D 15 2021 Quality Test

  Тест за висока температура и висока влажност
  (40 °C, 90% RH)

 • HUAWEI MateBook D 15 2021 Quality Test

  Тест за издржливост на USB-C приклучок

 • HUAWEI MateBook D 15 2021 Quality Test

  Тест за издржливост на копчето за отпечатоци

 • HUAWEI MateBook D 15 2021 Quality Test

  Тест за издржливост на тастатурата

 • HUAWEI MateBook D 15 2021 Quality Test

  Тест за издржливост на шарките

 • HUAWEI MateBook D 15 2021 Quality Test

  Тест за издржливост на маус пад

 • HUAWEI MateBook D 15 2021 Quality Test

  Тест за висока температура и висока влажност
  (40 °C, 90% RH)

 • HUAWEI MateBook D 15 2021 Quality Test

  Тест за издржливост на USB-C приклучок

 • HUAWEI MateBook D 15 2021 Quality Test

  Тест за издржливост на тастатурата

 • HUAWEI MateBook D 15 2021 Quality Test

  Тест за издржливост на шарките

 • HUAWEI MateBook D 15 2021 Quality Test

  Тест за издржливост на копчето за отпечатоци

 • HUAWEI MateBook D 15 2021 Quality Test

  Тест за издржливост на маус пад

HUAWEI MateBook D 15 2021 Quality Test
 1. FullView дисплејот е патентиран и најчесто користен израз за производите на HUAWEI, што се однесува на екраните со висок сооднос тело-екран и намалени рамки.
 2. Сите податоци се со типични вредности.
 3. Сертификацијата за сино светло значи дека кога е овозможен режимот за удобност на очите, ефектите на приказот на тест-производот одговараат на збир на стандарди со мала сина-светлина одобрени од TÜV Rheinland (ефектите за прилагодување на температурата на бојата не се вклучени во тестот). Вистинските ефекти на филтрирање на сината светлина може да варираат во зависност од присутните бранови должини. Како и да е, HUAWEI MateBook D 15 не е медицинско помагало, а режимот Eye Comfort не е наменет за лекување.
 4. Измерената дебелина не ги вклучува перничињата на долниот дел. Дебелината и тежината може да варираат во зависност од специфичните конфигурации на производот, техниките на производство и методите на мерење.
 5. Податоците доаѓаат од лабораториските тестови на HUAWEI, споредени со ефектите за ладење на HUAWEI MateBook D 15 (11-та генерација Intel® Core™) со оние на неговиот претходник.
 6. Податоците доаѓаат од Intel. 2.4 Gbps е теоретска максимална брзина.
 7. Huawei Share е поддржан само на лаптопите HUAWEI MateBook кои работат со PC Manager 11.0 (или подоцнежна верзија) со инсталирани соодветни драјвери и на телефоните на Huawei кои поддржуваат NFC и работат на EMUI 11 (или подоцнежна верзија). Две други апликации може да се отворат во независни прозорци, покрај почетниот прозорец на телефонот. За повеќе детали во врска со Huawei Share и компатибилните уреди и апликации, контактирајте ја телефонската линија за услуги на клиенти на Huawei.
 8. Податоците доаѓаат од лабораториите на Huawei. Во тестот за траење на батеријата, осветленоста на екранот е поставена на 150 нита. Траењето на батеријата може да варира во зависност од условите и начинот на користење. Оригиналниот полнач од 65 W се користи за полнење на лаптопот 15 минути во режим на мирување од 1% ниво на батерија. Вистинската употреба може да варира во зависност од производот, навиките на употреба и околината.
 9. Полначот од 65 W поддржува SuperCharge™ за HUAWEI P40 Pro, HUAWEI P40, HUAWEI Mate Xs, HUAWEI Mate 30 Pro и HUAWEI Mate 30, итн. Контактирајте ја услугата за корисници на Huawei за целосната и ажурирана листа на модели. Полначот од 65 W поддржува низа различни стандарди за излез, вклучувајќи 5V/2A, 9V/2A, 12V/2A, 15V/3A и 20V/3.25A. Вистинскиот излез ќе варира во зависност од уредот што се полни.
 10. Мулти-функционалниот USB-C влез може да се користи за полнење и пренос на податоци.
 11. Целосно наполнет HUAWEI MateBook D 15 може да го полни телефонот, односно HUAWEI Mate 40, HUAWEI P40 или HUAWEI P30 со обратно полнење. За оптимални перформанси на полнење, користете автентичен адаптер и USB-C кабел што доаѓаат со лаптопот. Обратното полнење работи само кога MateBook има повеќе од 10% ниво на батерија пред да се исклучи и кога телефонот е вклучен.
 12. HUAWEI MateBook D 15 нуди и верзија со 256 GB складирање.
 13. HUAWEI MateBook D 15 нуди и верзија со 8 GB меморија.
 14. Turbo режимот е оневозможен по дифолт и бара полнење за време на употребата. Овозможувањето на турбо режимот овозможува моментално зголемување на перформансите на процесорот и графичкиот процесор, што може да резултира во посилен шум на вентилаторот и повисоки температури на површината. Препорачливо е да користите Turbo Mode врз основа на реалните потреби.
 15. Huawei ја усвои мулти-снабдувачката стратегија за одредени компоненти. Сите компоненти се во согласност со стандардите на Huawei. Треба да преовладуваат вистинските производи на локалните пазари.