HUAWEI MateBook D 15 2021
 • HUAWEI MateBook D 15 2021
Space Gray
 • Windows 10 Home (Бесплатна надградба на Windows 11*, Види подолу. )

  *Уредот доаѓа со Windows 10 и бесплатна надградба на Windows 11 или може претходно да го има инсталирано Windows 11.
  Надградбата на Windows 11 ќе се испорача до квалификуваните уреди на крајот од 2021 и почетокот од 2022. Времето се разликува според уредот. Определени карактеристики бараат конкретен хардвер (погледнете во aka.ms/windows11-spec).

 • Ширина

  357.8 мм

  Длабочина

  229.9 мм

  Висина

  16.9 мм

  Тежина

  Приближно 1.56 кг

  *Големината на производот, тежината на производот и сродните спецификации се само теоретски вредности. Вистинските мерења помеѓу одделни производи може да варираат. Сите спецификации се предмет на вистинскиот производ.

 • Големина

  15.6 инчи

  Тип

  IPS

  Сооднос екран со тело

  87%

  Сооднос на аспект

  16:9

  Резолуција

  1920 x 1080

  Максимална осветленост

  250 нита (Tипично)

  Сооднос на контраст

  800:1

  Агол на гледање

  178 степени

  Грижа за очите

  TÜV Rheinland Low Blue Light Certification

  TÜV Rheinland Flicker Free Certification

 • 11th Gen Intel i5 8 GB

  10th Gen Intel i3 8 GB

 • Intel® Iris® Xe Graphics

 • 8 GB DDR4

 • 256 GB / 512 GB NVMe PCle SSD

  *Вистинскиот капацитет по форматирањето може да биде помал.

 • Капацитет

  42 Wh (номинален капацитет)

 • Wi-Fi

  IEEE 802.11a/b/g/n/ac/ax,160 MHz

  2.4 GHz and 5 GHz

  2 x 2 MIMO

  WPA / WPA2 / WPA3

  Bluetooth

  Bluetooth 5.1

 • USB 3.2 Gen1 x 1

  USB 2.0 x 2

  USB-C x 1

  HDMI x 1

  3.5 мм слушалки и микрофон 2-во-1, приклучок x 1

 • Тастатура со целосна големина

  Тачпад

  Копче со отпечатоци 

 • 720P HD камера во вдлабнатина

  Видео снимање / Видео разговор

 • Звучник x 2 (2 W)

  Микрофон x 2

 • HUAWEI PC Manager

  Monitor Manager (Eye comfort mode)

  HUAWEI Factory Reset

  Performance Mode (Hot Key: Fn + P)

 • HUAWEI MateBook D 15

  HUAWEI USB-C AC адаптер

  Кабел (USB-C) 

  QSG