HUAWEI MateBook D 15 AMD

Голем екран во кој ќе се заљубите

Уживајте во прекрасниот 15.6-инчен IPS FullView дисплеј. Има неверојатен 87% сооднос на екранот до телото и тесни рамки кои се намалени на 5.3 мм. Лаптопот е совршен за гледање филмови, извршување креативни задачи или само за работа.

HUAWEI MateBook D 15 lightweight notebook
HUAWEI MateBook D 15 lightweight notebook

Полесен од очекуваното

Наменет да биде лесен и преносен, елегантното метално тело тежи само 1.53 кг1 и е дебело само 16.9 мм2, овозможувајќи ви да уживате во неговиот неверојатен FullView дисплеј каде и да сте.

Почувствувајте ја моќта

HUAWEI MateBook D 14 се напојува со процесор AMD Ryzen 5 3500U / AMD Ryzen 7 3700U, кој ги забрзува и ги зголемува перформансите. Со вградена PCIe SSD,3 архитектура со DDR4 RAM меморија до 8 GB, брзините за пишување и читање се молскавично брзи. Radeon Vega 8/10 Graphics ви помага да ги извршувате вашите задачи беспрекорно и во исто време да гарантирате вистинска забава.

HUAWEI MateBook D 15 AMD chipset notebook HUAWEI MateBook D 15 AMD chipset notebook

Huawei Share

Со само еден допир, вашиот паметен телефон и Huawei MateBook ќе се поврзат во „One“ супер уред, дури и без Интернет врска. По поврзувањето, екранот на вашиот паметен телефон ќе се појави на лаптопот. Ова ви овозможува лесно пренесување и управување со датотеки меѓу нив додека разговарате со колегите на вашиот телефон со користење на иста тастатура и глувче. Оваа соработка е одлична карактеристика на Huawei Share што го олеснува вашиот живот.4
Научете повече за Huawei Share >

Сила што се вклопува
во вашиот џеб

HUAWEI MateBook D 15 доаѓа со 65 W USB-C полнач5 кој се вклопува во вашиот џеб, за да можете да го наполните во движење. Може да ја наполни батеријата на вашиот лаптоп до 53% за само 30 минути.6 Исто така, поддржува брзо полнење7 и пренос на податоци на вашиот телефон.

HUAWEI MateBook D 15 type-c super charge

Брз одговор,
многу простор

HUAWEI MateBook D 15 има два слота за хард диск за да обезбеди совршена комбинација на брзина и моќност. Тој комбинира брзо време на одговор на SSD дискот со исклучителна меморија на податоци на хард диск (HDD) за да може лесно да се справи со секоја задача, без оглед дали е од деловни или лични причини.

HUAWEI MateBook D 15 huge storage

Отклучете го светот само со
допир на прстот

Копчето за напојување на HUAWEI MateBook D 15 има вграден читач за отпечатоци, така што можете да го вклучите или да се најавите безбедно со само еден допир.

HUAWEI MateBook D 15 touch power button HUAWEI MateBook D 15 touch power button HUAWEI MateBook D 15 touch power button HUAWEI MateBook D 15 touch power button

Само за
твоите очи

Уживајте во огромните можности на HUAWEI MateBook D 15. Екранот сертифициран со TÜV Rheinland значително ја намалува сината светлина што влијае на очите за да се обезбеди не само задоволството од гледање, туку и грижата за вашето здравје.8

HUAWEI MateBook D 15 eye comfort mode
HUAWEI MateBook D 15 eye comfort mode
HUAWEI MateBook D 15 eye comfort mode

Поседувајте ја својата сигурност

Иновативната вградена камера дискретно се наоѓа во тастатурата. Со само еден допир, се појавува кога е потребно. Ако сакате да спречите потенцијални нарушувања на вашата безбедност, само свртете ја камерата надолу.

HUAWEI MateBook D 15 camera

Вклучете за да пристапите до повеќе опции

Тенкиот HUAWEI MateBook D 15 има влезови богати со карактеристики за различни прилики во зависност од тоа што правите. Така можете да престанете да ги носите со себе сите стари адаптери.

HUAWEI MateBook D 15 ports

USB 2.0

USB 2.0

Audio jack

HDMI

USB 3.0

USB-C9

  1. Тежината се базира само на верзијата SSD, а вистинската тежина може да варира во зависност од различните спецификации, на пример верзијата SSD + HDD тежи околу 1.62 kg.
  2. Дебелината не ја вклучува подлогата. Реалното мерење на дебелината може да варира од реалните разлики во производот.
  3. Сите HUAWEI MateBook D серии прифаќаат PCIe SSD-а, а некои лаптопи HUAWEI MateBook D 15 се исто така опремени со HDD.
  4. Оваа одлика е поддржана само на HUAWEI MateBook D 15 со верзија 10.0.2.99 на PC Manager или подоцна, која има инсталирано поврзани драјвери обезбедени од PC Manager. Оваа одлика е компатибилна само со избрани NFC паметни телефони кои ги исполнуваат следниве услови: HUAWEI телефони што работат ЕМУИ 10 или понова; или HONOR телефони што работат EMUI10 или Magic UI 3.0 или понова верзија.
  5. Сликата на производот на полначот се заснова на европската стандардна верзија. Вистинскиот производ може да варира во зависност од различни пазари.
  6. Податоците за полнење доаѓаат од резултатите од лабораториските тестови на HUAWEI. На температура од 25 °C и релативна влажност од 45% - 80%, полначот HUAWEI 65 W со оригиналниот кабел за полнење може да ја наполни батеријата HUAWEI MateBook D 15 во режим на мирување од 1% до 53% за само 30 минути. Вистинските податоци може да се разликуваат во зависност од разликите во производот, навиките на користење и факторите на животната средина.the markets.
  7. Оваа одлика е поддржана само на одредени телефони со USB-C.
  8. Вистинските ефекти од намалувањето на сината светлина може да се разликуваат во зависност од разликите во светлосна бранова должина.
  9. USB-C влезот поддржува само полнење и пренос на податоци.
  10. Huawei ја усвои мулти-снабдувачката стратегија за одредени компоненти. Сите компоненти се во согласност со стандардите на Huawei. Треба да преовладуваат вистинските производи на локалните пазари.