• Windows 10 Pro (Бесплатен апгрејд до Windows 11*, кога ќе биде достапен, погледнете подолу)

  *Планот за апгрејд се финализира и е планиран да започне кон крајот на 2021г. и да продолжи до 2022г. Точните рокови ќе зависат од самиот уред. За некои фукнции е потребен специфичен хардвер, погледнете повеќе на: https://www.microsoft.com/en-us/windows/windows-11-specifications.

 • Ширина

  304 мм

  Тежина

  околу 1.33 кг

  *Вистинската тежина на производот може да варира, во зависност од конфигурацијата на производот, технологијата на производство и методите за пресметување.

  HUAWEI MateBook X Pro 2020
  • Space Gray
  • Mystic Silver

 • Алуминиумска легура

 • Големина: 13.9 инчи
  Тип: LTPS
  Сооднос на екран-тело: 91%
  Резолуција: 3000 x 2000, 260 PPI
  Бои: 100% sRGB спектар на бои (типичен)
  Контраст: 1500: 1
  Максимално осветлување: 450 јазли (типично)
  Сензор за светлина
  Агол на гледање: 178 степени
  Сооднос: 3:2
  Мулти-допир на екран со 10 точки, со снимање на еден допир на екранот

 • 8 GB / 16 GB LPDDR3 2133 MHz

 • 512 GB / 1 TB NVMe PCIe SSD

 • Huawei Share*
  HUAWEI MateBook Manager
  HUAWEI factory reset

  *Huawei Share работи со Multi-screen соработка помеѓу Huawei MateBook и паметен телефон Huawei. Верзијата на уредот и системот мора да ги исполни барањата на официјалната веб-страница на Huawei.

 • 1 MP вградена камера
  Video Запис / Video Чет
  Камера Индикатор

 • Звучник x 4
  Микрофон x 4

 • USB-C x 2 (support data, charging & DisplayPort)
  USB-A 3.0 x 1
  3.5 мм слушалку и микрофон x 1

 • Full-size, backlit chiclet тастатура
  Копче со отпечаток од прст
  Мулти-тач тач-пад

 • Материјал: Литиум полимер
  Капацитет: 56 Wh (номинална вредност)
  Репродукција на видео до 13 часа.*

  *Траењето на батеријата може да варира во зависност од употребата.

 • Wi-Fi:
  IEEE 802.11a/b/g/n/ac
  2.4 GHz и 5 GHz
  2 x 2 MIMO
  WPA / WPA2 / WEP

  Bluetooth:
  BT 5.0
  компатибилно со BT 4.2, BT 4.1, BT 4.0, BT 3.0 and BT 2.1 + EDR

 • NVIDIA® GeForce® MX250
  Intel® UHD графика

 • 10th Gen Intel® Core™ i5-10210U процесор, 1.6 GHz 4 cores, Turbo up to 4.2 GHz
  10th Gen Intel® Core™ i7-10510U процесор, 1.8 GHz 4 cores, Turbo up to 4.9 GHz

 • HUAWEI MateBook X Pro
  HUAWEI 65 W USB-C адаптер
  Кабел за полнење USB-C
  Водич за брз почеток
  Гарантна картичка