HUAWEI MateBook X Pro 2021

huawei matebook x pro 2021 kv
Искуство без граници
huawei matebook x pro 2021 kv huawei matebook x pro 2021 kv
3K FullView дисплеј
Вдиши го животот со FullView.
huawei matebook x pro 2021 fullview display huawei matebook x pro 2021 fullview display
huawei matebook x pro 2021 resolution
huawei matebook x pro 2021 3:2 aspect ratio huawei matebook x pro 2021 3:2 aspect ratio huawei matebook x pro 2021 3:2 aspect ratio
FullView искуство, без граници како и вашата визија. Телото од 13.9 инчи нуди извонреден сооднос од 91% на екранот спрема телото, што ви овозможува да ја видите големата слика-сега уште поширока и подобра,1 благодарение на помалите рамки.
Резолуцијата 3000 x 2000 и 100% sRGB2 широкот спектар на бои ви даваат интензитет на јасност и боја. Уживајте во океанот со скоро 6 милиони пиксели и уживајте во секоја рамка од вашите омилени филмови и игри со живописни и остри детали.
Соодносот 3:2 создава панорамски ефект на гледање, така што имате повеќе простор за да го постигнете она што го сакате. Само седнете и уживајте во приказот.
16:9
3:2
3K FullView дисплеј
Вдиши го животот со FullView.
huawei matebook x pro 2021 fullview display
FullView искуство, без граници како и вашата визија. Телото од 13,9 инчи нуди извонреден сооднос од 91% на екранот спрема телото, што ви овозможува да ја видите големата слика-сега уште поширока и подобра,1 благодарение на помалите рамки.
huawei matebook x pro 2021 resolution
Резолуцијата 3000 x 2000 и 100% sRGB2 широкот спектар на бои ви даваат интензитет на јасност и боја. Уживајте во океанот со скоро 6 милиони пиксели и уживајте во секоја рамка од вашите омилени филмови и игри со живописни и остри детали.
huawei matebook x pro 2021 resolution
huawei matebook x pro 2021 3:2 aspect ratio huawei matebook x pro 2021 3:2 aspect ratio huawei matebook x pro 2021 3:2 aspect ratio
Соодносот 3:2 создава панорамски ефект на гледање, така што имате повеќе простор за да го постигнете она што го сакате. Само седнете и уживајте во приказот.
huawei matebook x pro 2021 fullview display
3K FullView екран
Вдиши го животот со FullView.
huawei matebook x pro 2021 fullview display
FullView искуство, без граници како и вашата визија. Телото од 13,9 инчи нуди извонреден сооднос од 91% на екранот спрема телото,1 што ви овозможува да ја видите големата слика-сега уште поширока и подобра, благодарение на помалите рамки.
huawei matebook x pro 2021 resolution
Резолуцијата 3000 x 2000 и 100% sRGB2 широкот спектар на бои ви даваат интензитет на јасност и боја. Уживајте во океанот со скоро 6 милиони пиксели и уживајте во секоја рамка од вашите омилени филмови и игри со живописни и остри детали.
huawei matebook x pro 2021 3:2 aspect ratio
huawei matebook x pro 2021 3:2 aspect ratio huawei matebook x pro 2021 3:2 aspect ratio huawei matebook x pro 2021 3:2 aspect ratio
Соодносот 3:2 создава панорамски ефект на гледање, така што имате повеќе простор за да го постигнете она што го сакате. Само седнете и уживајте во приказот.
16:9
3:2
Екран на допир
Магија на допир.
huawei matebook x pro 2021 finger gesture screenshot
И се унапредивме - од таблет до целосен екран! Уживајте во контролата на тенок, LTPS екран чувствителен на допир и скролајте, зумирајте и избирајте без напор, онака како што сакате. Наместо да користите алатки за слики од екранот, можете да го повлечете екранот надолу со три прста и да го сликате екранот3 во која било големина или форма - забавен трик кој ви овозможува да бидете послободни на работа и игра.
Две завршувања
Елеганцијата доаѓа природно.
huawei matebook x pro 2021 colours 1
Emerald Green
Новиот HUAWEI MateBook X Pro доаѓа во 2 харизматични, природни бои - смарагдно зелена и вселенска сива боја. Разновидна убавина во својот најдобар изглед.
huawei matebook x pro 2021 lightweight

Занаетчиство

Лесен метален шик.

Со лесно метално куќиште со тежина од 1.33 килограми и тенко4, 14.6 мм тело5, плус завршница со дијамант и песок, добивате ултра-пренослив, лаптоп за професионално ниво, се-во-едно. Ваш идеален придружник дома, во канцеларија и на пат.

Тежина4
1.33кг
Дебелина5
14.6мм

Занаетчиство

Лесен метален шик.

huawei matebook x pro 2021 lightweight

Со лесно метално куќиште со тежина од 1.33 килограми и тенко4, 14.6 мм тело5 плус завршница со дијамант и песок, добивате ултра-пренослив, лаптоп за професионално ниво, се-во-едно. Ваш идеален придружник дома, во канцеларија и на пат.

Тежина4
1.33кг
Дебелина5
14.6мм
Huawei Share6
Направете го вашиот компјутер и телефон еден уред.
HUAWEI Free Touch
Правилно чувство на вашите прсти.
Надградената тастатура за допир на HUAWEI Free Touch нуди помазна повратна информација со секое притискање и движење на прстите. Благодарение на големиот контролен простор, можете да уживате во поинтуитивно искуство со гестови со повеќе прсти. Без разлика каде и да допрете, секогаш ќе го чувствува притисокот и ќе ви го даде саканиот одговор.
Перформанс
Моќта достигнува нови нивоа.
huawei matebook x pro 2021 performance
Со 11 -та генерација Intel® Core™ i7 процесор,7 меморија LPDDR4x од 16 GB8 и до 1 TB SSD меморија,9 сосема новата моќност ги подобрува перформансите на процесорот за 22% во споредба со минатата генерација.10 Забрзана обработка на слика и видео, мултитаскинг и брзините на поврзување на Wi-Fi и Bluetooth 5.1 се комбинирани за вашата продуктивност и креативност. Тоа е навистина најмоќниот MateBook некогаш виден.
huawei matebook x pro 2021 performance
До
22%
побрзи перформанси на процесорот10
Систем за ладење со два вентилатори
Играјте уште поладно (покул).
Новиот дизајн на вентилатор со двоен Shark Fin работи заедно со ултра тенките VC модули за дисипација на топлина за да го подобри протокот на воздух и брзо да го излади компјутерот за подобро работно искуство. Со надградениот систем за ладење, вашиот HUAWEI MateBook X Pro може да работи непречено, да работи побрзо и да работи потивко, ослободувајќи поголеми можности од било која претходна генерација.
Батерија и SuperCharge
Моќен цел ден.
huawei matebook x pro 2021 battery life
Професионалните перформанси бараат повеќе моќ. Опремен со огромна батерија од 56 Wh за да обезбеди долготрајна енергија,11 HUAWEI MateBook X Pro е во состојба да обезбеди до 11 часа редовна работа со едно полнење.12
11 часа
на прелистување веб12
10 часа
репродукција на видео12
11 часа
редовна работа12
Наполнете го вашиот HUAWEI MateBook X Pro за 4 часа работа за само 30 минути13 - доволно време за да уживате во шолја кафе. Уморни сте да ги носите сите тие полначи со вас на патување? Ултра лесниот џебен полнач од 65 W може брзо да полни преносни компјутери на Huawei,14 tтаблети и мобилни телефони кои поддржуваат USB-C порти.
huawei matebook x pro 2021 ultra light pocket charger
Импресивно аудио искуство
Подобар звук внатре и надвор
huawei matebook x pro 2021 quad speaker
Моќните четири звучници и подесената фреквенција ви нудат вуфери со длабок, звучен бас и звучници со чисти високи тонови-поискусно аудио искуство што ви овозможува да ги доживеете пофините детали во музиката или звукот на филмот.
Благодарение на 2 -те нови предни микрофони, HUAWEI MateBook X Pro го препознава вашиот глас на оддалеченост до 5 метри,15што ви дава поголема слобода да се движите кога остварувате повици. Напредниот аудио алгоритам, исто така, може ефикасно да ја филтрира бучавата од околината за да се осигура дека звучите подобро.
huawei matebook x pro 2021 mic
huawei matebook x pro 2021 mic
huawei matebook x pro 2021 mic
huawei matebook x pro 2021 mic
huawei matebook x pro 2021 mic
Безбедност
Заштитни мерки во детали.
huawei matebook x pro 2021 one touch power button
Со HUAWEI MateBook X Pro, вашиот прст е клучот - едноставно ставете го на копчето за вклучување за да го отклучите екранот брзо.
Камерата е иновативно скриена во тастатурата и се појавува само кога сакате. Вашата приватност е примарна.
huawei matebook x pro 2021 hidden camera
Серија HUAWEI MateBook
Премиум тенки, лесни преносни компјутери, со неверојатен дизајн и моќни перформанси. Создадете, работете и искусете во потполност.
huawei matebook family

1.Податоците доаѓаат од лабораториите Huawei. Односот екран-тело се пресметува со делење на активната област (АА) со површината на панелот за допир (ТП). Вистинскиот сооднос екран-тело може да варира.

2.Типична вредност.

3.Достапно само на HUAWEI MateBook X Pro со екран на допир, PC Manager верзија 9.1 или понова верзија и инсталирани сите потребни драјвери.

4.Податоците доаѓаат од лабораториите Huawei. Вистинската тежина на производот може да варира во зависност од конфигурацијата на производот, техниките на производство и методите за пресметка.

5.Податоците доаѓаат од лабораториите Huawei. Дебелината не ги вклучува подлогите за стапала. Вистинската дебелина на производот може да варира.

6. Достапно само во одредени земји. Оваа функција е поддржана на избрани мобилни телефони Huawei со EMUI 11 и погоре, и изберете HUAWEI MateBooks со компјутерски менаџер 11.0 и погоре. Не сите типови датотеки и апликации ја поддржуваат оваа функција. Ве молиме контактирајте го Центарот за услуги на клиенти на Huawei за повеќе детали.

7.HUAWEI MateBook X Pro нуди 11-та генерација Intel® Core™ i7-1165G7 / i5-1135G7 процесор.

8. HUAWEI MateBook X Pro нуди 16 GB RAM меморија.

9.HUAWEI MateBook X Pro нуди складирање од 512 GB / 1 TB.

10.Податоците доаѓаат од лабораториите Huawei.

11.Типичен капацитет.

12.Времетраењето на батеријата се базира на тестови извршени во лабораториите на Huawei со ниво на осветленост од 150 нитови. Вистинскиот век на батеријата може да варира во зависност од поставките на вашиот лаптоп и начинот на кој го користите лаптопот.

13.Се полни кога екранот на уредот е исклучен (режим на спиење или исклучен). Податоците доаѓаат од лабораториите Huawei.

14. Полначот со моќност од 65 W поддржува супер полнење за серијата HUAWEI Mate 40, серијата HUAWEI P40, серијата HUAWEI Mate 30, HUAWEI P30 Pro и HUAWEI Mate X. Моделите на мобилни телефони кои поддржуваат супер полнење ќе бидат постојано ажурирани, различни верзии на софтвер за мобилни телефони со полначи со моќност од 65 W може да имаат различни карактеристики на полнење. Се препорачува мобилниот телефон да се надгради до најновата верзија на софтвер за да се добијат најдобри перформанси за полнење. Полнач од 65 W поддржува повеќекратна излезна моќност како 9V/2A, 12V/2A, 12V/3A, 20V/3,25A, итн. Кои треба да се прилагодат на наполнетиот уред. Сликата на производот на полначот е базирана на европска стандардна верзија. Вистинскиот производ може да варира во зависност од пазарите.

15.Податоците доаѓаат од лабораториите Huawei. Вистинските перформанси може да се разликуваат.

* Huawei усвојува стратегија за повеќе добавувачки компоненти. Сите компоненти се во согласност со стандардите на Huawei. Треба да преовладуваат вистинските производи на локалните пазари.