HUAWEI MateBook X Pro 2021
 • HUAWEI MateBook X Pro 2021
Emerald Green
 • Windows 10 Pro (Бесплатен апгрејд до Windows 11*, кога ќе биде достапен, погледнете подолу)

  *Планот за апгрејд се финализира и е планиран да започне кон крајот на 2021г. и да продолжи до 2022г. Точните рокови ќе зависат од самиот уред. За некои фукнции е потребен специфичен хардвер, погледнете повеќе на: https://www.microsoft.com/en-us/windows/windows-11-specifications.

 • Ширина

  304 мм

  Длабочина

  217 мм

  Висина

  14.6 мм

  Тежина

  прибл. 1.33 кг

  *Големината на производот, тежината на производот и поврзаните спецификации се само теоретски вредности. Вистинските мерења помеѓу одделни производи може да варираат. Сите спецификации се предмет на вистинскиот производ

 • Големина

  13.9 инчи

  Тип

  LTPS

  Сооднос екран спрема тело

  91%

  Aspect Ratio

  3: 2

  Резолуција

  3000 x 2000, 260 PPI

  Максимална осветленост

  450 гниди (типично)
  Сензор за светлина

  Опсег на бои

  100% sRGB спектар на бои (типично)

  Сооднос на контраст

  1500 : 1

  Агол на гледање

  178 степени

  Екран на допир

  Екран чувствителен на повеќе допир со 10 точки со слика од екранот со гест на прст 

 • 11та генерација Intel® Core™ i7-1165G7 процесор
  11та генерација Intel® Core™ i5-1135G7 процесор

 • Intel® Iris® Xe графика

 • 16 GB LPDDR4x 4266 MHz 

 • 512 GB / 1 TB NVMe PCIe SSD

  *Вистинскиот капацитет по форматирање може да биде помал.

 • Материјал

  Литиум полимер

  Капацитет

  56 Wh (номинален капацитет)
  До 10 часа локална репродукција на видео.*

  *Времетраењето на батеријата може да варира врз основа на различна употреба.

 • Wi-Fi

  IEEE 802.11a/b/g/n/ac/ax
  2.4 GHz and 5 GHz 
  2 x 2 MIMO
  Поддршка WPA / WPA2 / WPA3

  Bluetooth

  Bluetooth 5.1

 • USB-C x 2, Полнење/дисплеј (Dual 4K@60Hz,Max.3840 x 2160 резолуција) / Податоци (Max.40 Gbps)
  3.5 mm слушалки и микрофон x 1

 • Full-size Backlit Chiclet тастатура
  Touchpad со Multi-touch и HUAWEI Free Touch
  вграден Huawei Share

 • Копче за вклучување со отпечаток од прст

 • Вградена камера со 1 MP (720P HD)

 • Звучник x 4
  Микрофон x 2

 • Huawei Share*
  HUAWEI MateBook Manager
  Фабричкo ресетирање на HUAWEI
  Режим за заштита на очите

  *Huawei Share поддржува соработка на повеќе екрани помеѓу паметен телефон Huawei и HUAWEI MateBook. Оваа функција бара специфични оперативни системи, услови на уредот и други критериуми. За повеќе информации, проверете овде.

 • HUAWEI MateBook X Pro 2021
  HUAWEI 65 W USB-C Адаптер за полнење 
  USB-C Кабел за полнење 
  Водич за брз почеток 
  Гаранција