HUAWEI Mate Xs

Запознајте се со уредот без преседан Запознајте се со уредот без преседан

8" FullView дисплеј на преклоп1 |
Kirin 990 флегшип 5G SoC

HUAWEI Mate Xs
Запознајте се со уредот без преседан Запознајте се со уредот без преседан

8" FullView дисплеј на преклоп1 |
Kirin 990 флегшип 5G SoC

Откријте го уредот
без преседан

Гледајте го видеото
HUAWEI Mate Xs Video

Уметноста на
флексибилноста

Раширете ги крилјата со Falcon Wing дизајнот на HUAWEI Mate Xs. Усвојувајќи го уникатниот Falcon Wing со иновативна шарка, HUAWEI Mate Xs претставува важна технологија со извонредна визуелна сензација. Преклопен како елегантен паметен телефон, совршено се вклопува во вашиот џеб и дланка. Секогаш можете да бидете подготвени за задачи во движење. Превртете го, отворете го, и можете да истражите повеќе во двостраниот целосен екран со комфор и леснотија.

HUAWEI Mate Xs id1
HUAWEI Mate Xs hinge
HUAWEI Mate Xs id2
HUAWEI Mate Xs id3

Погледнете повеќе одеднаш

Зачудувачкиот HUAWEI FullView дисплеј нуди огромни детали и живописни бои насекаде каде што ќе погледнете, додека извонредниот 8-инчен1 екран ви овозможува да видите повеќе одеднаш. Нема потреба да се движите напред и назад, прекрасната глетка, возбудливите широки снимки и сеопфатната инфографика се откриваат пред вашите очи.

HUAWEI Mate Xs fullview screen

Подготвен за секунда

Копчето за вклучување на HUAWEI Mate Xs е смислено и дизајнирано да го интегрира препознавањето отпечатоци. Така, можете да допрете нежно од страната за да го вклучите вашиот телефон безбедно во една секунда.

HUAWEI Mate Xs fullview fingerprint recognition HUAWEI Mate Xs fullview fingerprint recognition

Мастер во
мултитаскинг

Интелигентната Multi-window2 функција го дели широкиот екран од 8’’ на две независни интерфејси за задачи. Така, можете да направите белешки додека ги проверувате вашите пораки и да го разгледате вашиот албум за фотографии додека ги уредувате ажурирањата на вашите социјални медиуми. Можете дури и да отворите една апликација во 2 сплит прозорци за лесно управување со различни задачи истовремено со HUAWEI App multiplier3. Исто така, постои генијално дизајниран Dock да ги вклучи вашите омилени апликации во менито за кратенки за да можете да активирате лебдечки прозорец за брзо дејство. Никогаш не трошете време во префрлување од една на друга апликација.

Повторување

HUAWEI Mate Xs multi-window
HUAWEI Mate Xs kirin 990 5g

Водејќи ја
5G ерата

Поддржувано од чипсет Kirin 990 5G, HUAWEI Mate Xs постигнува врвна брзина и перформанси во оваа ера од 5G. Архитектурата на процесорот со три нивоа на енергетска ефикасност носи привлечни перформанси со помала потрошувачка. Dual-core плус Tiny-core NPU создава цврста основа за експлозивен развој на идните можности за AI.

HUAWEI Mate Xs kirin 990 5g
Learn more about the Kirin 990 5G >

Наменето за сега
и за иднината

Поддржувајќи ги NSA и SA 5G архитектурите4, HUAWEI Mate Xs ве одржува во синхронизација на 5G еволуцијата. Со дизајнот на двојна SIM и широка компатибилност на повеќето опсези 5G / 4G / 3G / 2G, секогаш можете да останете поврзани.

HUAWEI Mate Xs kirin 990 connection

Остани кул.
Уживај повеќе.

Воведување на иновативен систем за ладење на HUAWEI, благодарение на флексибилниот бионичен графит кој се искачува на двојните предизвици на преклопување и избалансирана дисипација, вашите HUAWEI Mate Xs секогаш можат да останат ладни. Проследувајте или преземете ултра-HD видеа со голема брзина, пуштете ги сите ваши графички интензивни 3Д игри и нуркајте во возбудувањата на светот 5G без никаков проблем.

Повторување

HUAWEI Mate Xs cooling

Фатете ја секоја
брилијантност

Интегрирајќи ја задната и предната камера, 40 MP системот за надзор на Leica Quad Camera ви овозможува да ја снимите убавината на светот, додека таа ви ги привлекува очите. Далеку или блиску, темна или светла, голема или мала, сега секоја достојна слика останува не само во вашиот ум, туку и во вашиот телефон.

HUAWEI Mate Xs camera

Леќи со
широк агол

Телефото
леќи

Леќи со ултра
широк агол

ТOF Камера

HUAWEI Mate Xs camera

Огледало на вашата убавина

Огледалното фотографирање со двоен екран ви овозможува на вас и фотографот да ги проверите и споделите креативните идеи во реално време за да ја покажете вашата убавина како сакате.

HUAWEI Mate Xs selfie

Осветли ја ноќта

40 MP надзорната камера апсорбира ефикасна светлина и детали за да ги долови убавите приказни и луѓето во мракот.

HUAWEI Mate Xs supersensing camera

Одете пошироко и
поголемо

Со 16 MP ултра широк агол, прекрасната планина и величествената палата се расплетуваат во одлична перспектива.

HUAWEI Mate Xs ultra wide angle lens HUAWEI Mate Xs ultra wide angle lens HUAWEI Mate Xs ultra wide angle lens

1x

HUAWEI Mate XS switch

Ултра широк

HUAWEI Mate XS switch

Долготрајниот придружник

Благодарение на подобро управување со енергијата на чипсетот Kirin 990 5G и батерија со голем капацитет од 4500 mAh5 HUAWEI Mate Xs нуди извонреден долг век на траење на батеријата. Ќе стои покрај вас за возбудлива ноќна игра или еден ден што бара презентација, исто како и еден сигурен пријател.

HUAWEI Mate Xs battery
HUAWEI Mate Xs battery
HUAWEI Mate Xs battery

Доверлив другар (Mate)

Со 55 W HUAWEI SuperCharge6, дури и големата батерија од 4500 mAh може да се полни до 85% за само 30 минути7. Само седнете и уживајте во добра шолја кафе, па потоа ќе бидете подготвени за бурен ден.

HUAWEI Mate Xs 55w huawei supercharing

Запознајте го
софистицираниот стил

*Способноста / брзината на полначот може да варира во зависност од регионот. За повеќе информации, контактирајте со локалните добавувачи.
HUAWEI Mate Xs accessories
 1. Кога целосно се отвора и мери како стандарден правоаголен дисплеј, нејзината дијагонална должина е 8 инчи. Вистинската големина може да варира во зависност од конфигурацијата и процесот на производство.
 2. Оваа функција е достапна само со релевантни APP што поддржуваат Multi-Window работа.
 3. Компатибилноста може да варира во зависност од специфични апликации.
 4. SA: самостојна мрежа; NSA: не-самостојна мрежа, можноста за SA зависи од достапната мрежа и верзијата на софтверот. Кога примарната SIM картичка користи 5G мрежа, секундарната SIM картичка може да ја користи мрежата 4G / 3G / 2G во standby режим. Достапноста и квалитетот на услугата може да се разликуваат како резултат на мрежата на локалниот оператор.
 5. Типична вредност.
 6. Способноста / брзината на полначот може да варира во зависност од регионот. За повеќе информации, контактирајте со локалниот добавувач.
 7. Типична вредност. Врз основа на резултатите од HUAWEI лабораториските тестови. Времетраењето на батеријата зависи од реалните ситуации на употреба. Животна средина за лабораториски тестови: температура од 25 °C, релативна влажност: 45% до 80%. Со користење на полначот HUAWEI SuperCharge на HUAWEI Mate Xs, телефонот се полни од 1% моќност во статус на подготвеност на мрежата од 5G додека екранот беше исклучен.

  Мерки на претпазливост
  Овој производ е преклопен телефон со флексибилен екран. Ве молиме, обрнете внимание на следново:
  Бидејќи телефонот содржи прецизни компоненти, спречете ги течностите и други предмети, како што се песок и прашина, да влезат во телефонот (вклучувајќи ја и шарката) за да го продолжите траењето на телефонот.
  Внимавајте да не ви падне телефонот, или да не го оставете да се изгребе од остри предмети. За да го заштитите уште повеќе, ставете заштитна маска на телефонот.
  Не ја отстранувајте назначената заштитна фолија веќе прикачена на телефонот или не закачувајте дополнителна заштитна фолија. Ако треба да ја замените оригиналната заштитна фолија контактирајте ја услугата за клиенти на Huawei и направете резервација. Не користете заштитна фолија од трети лица.