HUAWEI Mate 40 Pro

Насочи се кон иднината
huawei mate 40 pro kv huawei mate 40 pro kv huawei mate 40 pro kv huawei mate 40 pro kv
huawei mate 40 pro logo

Погледнете подалеку од хоризонтот, истражете го непознатото и смело зачекорете кон иднината, со невидена моќ, брзина и имагинација. Прегрнете ја интелигенцијата и живејте интимен живот со иновативната технологија на HUAWEI Mate 40 Pro.

Препознатлив на прв поглед

ERROR
MATE
Иконски и иновативен, HUAWEI Mate 40 Pro е синоним за рамнотежа и симетрија. Space Ring системот на камери ви отвора прозорец за истражување на светот.

Класични бои, безвременска привлечност

ERROR
Mystic Silver
Black
Белата и црна стаклена позадина претставуваат ден и ноќ, со неочекувано чудо и мистерија. Mystic Silver создава рефлектирачка светлина и боја, постојано различна и секогаш шармантна. Моделите со веганска кожа ги носат вкусовите на природата, сончогледот и маслинката, во целосен поглед.
huawei mate 40 pro curved display
huawei mate 40 pro curved display

Брилијантност во Вашата дланка

Horizon Display со заоблени рабови од 88°1 нуди извонредна јасност, со содржина на екранот низ целата површина, проследувајќи бои, икони и текст како да паѓаат од водопад. Заоблените агли помагаат вашиот телефон да е удобен на допир.

Толку мазно што Ве придвижува

Со 90 Hz screen refresh rate и неверојатни 240 Hz touch sampling rate2, тој одговара на секој ваш гест и e синхронизиран со секоја ваша команда.

Живеј слободно

Нема потреба да се грижите за прскање со вода или ненадеен дожд. Оценет со IP68 за отпорност на прскање, вода и прашина3, вашиот HUAWEI Mate 40 Pro е добро заштитен.

Виртуелно или физички, од вас зависи

Сега можете да ја прилагодите јачината на звукот со две различни операции - виртуелни контроли долж рабовите и традиционални копчиња за јачина на звук.

Дисплеј кој го смирува видот

Екранот го прилагодува нивото на осветленост со извонредна прецизност за удобно читање во различни услови.

Верни бои, во секоја нијанса

Благодарение на неговата интелигентна калибрација, дисплејот ја дава вашата омилена содржина со живописен раскош.

Подготви се за новите можности

Колку потенок, толку посилен

ERROR
Со повеќе од 15 милијарди транзистори4, екстремно компактниот 5 nm Kirin 9000 5G SoC е способен за повеќе задачи, обработка на големи количини податоци и напојување на компјутерската AI со леснотија. Само опуштете се и оставете да ја врши работата.
CPU
Со мерење на јадрото од 3.13 GHz и архитектура во три нивоа, octa-core процесорот е скроен за подобри перформанси и ефикасност на енергијата.
GPU
24-core Mali-G78 GPU нуди зголемена обработка на сликата за да можете да уживате во извонредно искуство со игри.
NPU
Со две големи јадра и мало јадро, NPU ја носи AI обработката на нови височини и ја применува низ широк спектар на функции, вклучувајќи карактеристики на камерата, контрола на гестови и препознавање на предмети со помош на AI.

Погледнете, слушнете и почувствувајте.
Неочекувани сензации.

*The game displayed above is ACE RACER.

24-core Mali-G78 GPU обезбедува импресивни можности за обработка на слика за зголемено искуство за игри. Со 3D аудио од двојните звучници и симулираните вибрации од линеарниот мотор - да го препуштите умот, телото и душата во секоја акција.

Ве следи

huawei mate 40 pro touch free gesture control
Погледнете го филмот
Благодарение на интуитивниот сензор за гестови и надграден NPU, можете да отворите свет на можности преку интеракции на AI без допир. Само поместете ја раката нагоре и надолу, или лево и десно за да прелистате низ вашите фотографии или страниците на е-книгата која ја читате. Со брз потег направете screen shot, или поминете со раката близу до екранот за да одговорите на повици или да го контролирате аудиото. Дали сакате да го намалите звукот на телефонот што ѕвони? Само погледнете го и јачината автоматски ќе се намали.

Оставете брзината да ве однесе

5G Super Uplink
Кога поставувате, испраќате или споделувате што било преку 5G, ќе бидете изненадени колку брзо ќе се испрати.5
Wi-Fi 6+
HUAWEI Mate 40 Pro работи непречено со нашите рутери поддржани од Wi-Fi 6+, за да се обезбеди широко покривање на сигналот, посилно продирање и постабилни врски.
Дознај повеќе за рутерите на HUAWEI.
Колаборативни Dual SIM-картички
5G и 4G SIM-картичките работат заедно за напојување на брза и стабилна мрежа.6

Секој момент
Раскажува голема
приказна

Ultra Vision Camera

50 MP, бленда f/1.9, сензор 1/1.28 инчи, RYYB филтри, Octa PD Autofocus.
Неверојатна јасност, во секое време.

Ultra Wide Cine камера

20 MP, отвор f/1,8. Зачувајте ги прекрасните моменти со јасни линии и рабови.
Снимете ги вашите животни приказни во кинематографски стил.

Ласерски сензор

Точен и брз фокус

Телефото камера

12 MP, 5 оптички зум7, 10x хибриден зум8, 50x дигитален зум, OIS.
Носи скриени детали на отворено.

huawei mate 40 pro main camera
huawei mate 40 pro telephoto camera
huawei mate 40 pro wide angle cine camera
huawei mate 40 pro wide angle cine camera
Every Moment <br/>Tells a Great Story

Секоја рамка
Донесена во живот

Снимете кинематографски кадри само со допир, благодарение на режимот XD Fusion HDR Video што го збогатува секој кадар со оптимизирани детали, боја, контраст и осветленост, преку custom сликање со повеќе експозиција. Квалитетот на видеото е значително зголемен, дури и во услови на слаба осветленост, со мала експозиција, лицата на субјектите ќе бидат неверојатно осветлени.

Фотографирајте го Вашиот
Action-Packed Life

Фотографирајте го Вашиот
Action-Packed Life

Оживејте ја секоја авантура без да дозволите нешто да ве спречи. Иновативната опција Steady Shot ви помага да снимате стабилни видеа, дури и додека трчате или скијате.

Останете во фокусот

huawei mate 40 pro logo

Со Tracking Shot, можете да го "држите предметот" во центарот на кадарот во секое време, без разлика дали се мали деца или возрасни, кои се на терен спортувајќи или трчааат во далечина.

Јасност во најситните детали

huawei mate 40 pro super clarity sample photo
Животот нека биде свеж и автентичен со снимање на ситните детали, во секој момент - ден или ноќ!

Целиот свет во сета своја слава

huawei mate 40 pro wide angle sample photo
Одзумирајте за да соберете повеќе работи во кадарот, со извонредни корекции на леќите со широк агол.

Продолжи понатаму, откриј повеќе

ERROR
1x
5x
10x

Зумирајте за далечните нешта да се пред вас, со детали кои ви го одземаат здивот.

Добрите работи започнуваат од предната страна

huawei mate 40 pro front camera system
Интелигентната Ultra Vision Selfie камера интегрира подобрена широкоаголна предна камера и сензор за гестови. Сега можете да фотографирате селфи од различни перспективи и да снимате забавни видеа со широк спектар на функции или со гестови без допир да ги олесните интелигентните интеракции.

Секој заслужува подобро селфи

Предната камера од 13 MP ги толкува вашите карактеристики и генерира зачудувачки селфи фотографии што ги покажуваат вашите најдобри атрибути - не само од вас, туку и од пријатели и сакани - поставени на интересна позадина. Адаптивниот режим на селфи поддржува три вида на широки агли. Кога ќе почувствува дека правите групно селфи, соодветниот режим на широк агол автоматски ќе се активира.
ERROR
ERROR
ERROR

Дадете му нов изглед на Вашиот влог

VLOG
Предната камера сега поддржува одлични карактеристики како видео во 4K, снимање со ултра широк преглед, видео со двоен преден и заден преглед и забавени движења. Започнете го вашиот влог со многу забава!

Застани, снимај забавено

Застани, снимај забавено

Со забавено движење до 240 FPS 1080P, можете да ги забавите вашите убави моменти за поголемо внимание.

Раскажете ги двете страни на приказната

huawei mate 40 pro logo

Снимете ја целата приказна напред и одзади. Истиот момент, но со двојна забава.

Оди, ние те чуваме

ERROR
*Видеото е наменето за илустрација на функцијата.
Батеријата од 4400 mAh9, надградениот 66 W HUAWEI SuperCharge10 и 50 W Wireless HUAWEI SuperCharge11 работат заедно за да ја остават потрошувачката на енергија во минатото. Одвојте слободен момент за полнење на батеријата и продолжете го денот, со полна брзина.
4400

EMUI 11,
Побрз од кога било.

Благодарение на Deterministic Latency Engine кој ја оптимизира брзината на работење на системот и новиот дизајн на анимација засновани на кориснички навики и преференции, ќе доживеете верзија на EMUI 11 побрза од која било претходна.
Дознајте повеќе.

Забава со еден поглед

video fallback

Забава со еден поглед

Поглед кон предната камера кога екранот е исклучен, со прилагодена Eyes on Display функција, може да ви го разубави денот веднаш.

Multi-Window, Multi‑Tasking

huawei mate 40 pro multi-screen collaboration
Ажурираната функција Multi-screen Collaboration сега поддржува истовремено прикажување на повеќе апликации за телефон на вашиот компјутер. Без разлика дали станува збор за купување преку Интернет со користење на разни платформи, гледање видео или додека коментирате во некоја група, сето тоа може да го имате на еден екран.12
Дознај повеќе за HUAWEI MateBook.
huawei mate 40 pro emui 11 floating window
huawei mate 40 pro emui 11 notepad
huawei mate 40 pro and huawei m-pen 2
Лебдечки прозорец: Имајте ги вашите апликации на допир

Новиот лебдечки прозорец, ви овозможува да одговорите на порака без одлагање или да создадете белешка во секој момент, без да ја прекинувате тековната задача. Може да се пристапи од апликацијата и да се смали во ненаметлив изглед, така што ќе можете да се префрлите од апликација во апликација со леснотија.

Скенирај, извади и сподели

Во ажурираниот Notepad, можете да извлечете текст од слики, па дури и постојано да скенирате повеќе слики или да претворате белешки во текстуални датотеки, за неверојатно лесно синхронизирање и споделување.

Двапати побезбеден, двапати подостапен

huawei mate 40 pro privacy and security
Функцијата 3D Face Unlock работи во темни и светли средини, со подигање на телефонот, ве препознава и го отклучува телефонот со брз поглед. Алтернативно, само допрете и задржете и користете го отпечатокот за лесно пристапување до вашиот телефон.

Приватност и безбедност

Споделете го вашиот живот, а не вашите податоци
Пред да испратите слика, можете да изберете да избришете чувствителни информации како што се времето, локацијата и спецификациите на камерата.
Чувајте ги вашите белешки
Чувајте ги вашите идеи во Notepad под клуч, со дополнителна заштита за верификација на пристапот - брзо, безбедно и лесно за употреба.
Безбеден App Switch
Ефектите на замаглување прикриваат детални информации од претходната апликација кога се префрлате на друга апликација, ограничувајќи го споделувањето на податоците меѓу апликациите.
Содржина што само вие можете да ја видите
Вашиот телефон може да ве препознае и да ја заштити содржината на екранот од љубопитните погледи. Оваа интелигентна опција може да ги скрие деталите на нотификациите и повторно да ги заклучи апликациите, ако открие дека некој друг гледа во вашиот екран.
Овозможува пристап само кога е потребно
Подобрените контроли за пристап гарантираат дека на апликациите им е дозволено само минимално ниво на пристап до микрофонот, камерата или информациите за локацијата на телефонот.
Безбедносен систем
EMUI 11 доаѓа со ригорозни, сеопфатни заштитни мерки за приватност и безбедност. Микрокернелот на системот TEE ја доби глобално престижната CC EAL 5+ сертификација, највисоко ниво доделено на оперативните системи.
 1. Сите податоци се добиени од тестовите во лабораториите на Huawei. Екранот е изработен од повеќе добавувачи. Ефектот на екранот може малку да се разликува. Huawei гарантира постојаност на спецификациите на производите.
 2. Стапката на освежување на екранот со 90 Hz и неверојатната брзина на земање примероци од 240 Hz е достапна на наменски апликации и сценарија.
 3. Овој производ е оценет како IP68 за отпорност на прскање со вода, и отпорен на прашина според IEC стандардот 60529 и е тестиран под контролирани лабораториски услови. Отпорност на прскање со вода или оштетување од прашина не се трајни и може да се намалат со текот на времето со нормална употреба. Не обидувајте се да наполните мокар производ. Гаранцијата не опфаќа оштетување со течност.
 4. Сите податоци се добиени од тестовите во лабораториите на Huawei.
 5. Оваа функција има потреба од поддршка од оператор.
 6. Достапно само во верзија со dual SIM картичка.
 7. HUAWEI Mate 40 Pro поддржува приближно 5x оптички зум со фокус на должина од 125 mm.
 8. Повеќекратните камери работат заедно за да ги дадат ефектите на хибриден зум од 10x.
 9. Типична вредност. Номиналниот капацитет на батеријата е 4300 mAh. Врз основа на резултатите од лабораториските тестови на HUAWEI. Вистинското траење на батеријата зависи од реалната состојба на користење.
 10. 66 W е максималната моќност на полнење и може да се достигне само кога се користат наменски 66 W HUAWEI полнач и кабел.
 11. 50 W е максималната моќност за безжично полнење и може да се достигне само кога се користи наменскиот држач за безжичен полнач HUAWEI SuperCharge (Макс 50 W), што се купува одделно.
 12. Достапно само во одредени земји. Оваа одлика е поддржана на одредени Huawei мобилни телефони со EMUI 11 и погоре, и изберете HUAWEI MateBooks со компјутерски менаџер 11.0 и погоре. Не сите типови на датотеки и апликации ја поддржуваат оваа функција. За повеќе детали, контактирајте го Huawei Центарот за услуги на клиенти.
×
Истражувај повеќе продукти.
Petal Пребарување.

Уживај во секој момент од твојот живот.