HUAWEI nova Y70
 • HUAWEI nova Y70
Crystal Blue,Pearl White,Midnight Black
 • Висина

  168.3 мм

  Ширина

  77.7 мм

  Длабочина

  8.98 мм

  Тежина

  Околу 199 гр (со батеријата)

  *Големината на производот, тежината на производот и сродните спецификации се само теоретски вредности. Вистинските мерења помеѓу поединечни производи може да варираат. Сите спецификации се предмет на вистинскиот производ.

 • Големина на екран

  6.75 инчи

  Боја

  16.7 милиони боир

  Тип

  TFT LCD

  Резолуција

  HD + 1600 x 720

  *Со дизајн со заоблени агли на дисплејот, дијагоналната должина на екранот е 6,75 инчи кога се мери според стандардниот правоаголник (вистинската површина за гледање е малку помала).

 • EMUI 12.0

 • 4 GB RAM + 128 GB ROM

  Micro SD Card, до 512 GB

  *Се продава посебно.

  *Поради ограничувањата во процесорската моќност на процесорот, меморијата што ја користи оперативниот систем и претходно инсталираните апликации, вистинскиот простор на располагање на корисниците може да биде помал од наведениот капацитет на меморијата. Вистинскиот простор во меморијата може да се промени поради ажурирања на апликациите, кориснички операции и други поврзани фактори.

 • 48 MP камера со висока резолуција, f/1.8 отвор

  5 MP 120° камера со ултра-широк агол, f/2.2 отвор

  2 MP камера со длабочина, f/2.4 отвор

  *Фото пикселите може да се разликуваат во зависност од режимот на фотографирање.

 • 8 MP селфи камера, f/2.0 отвор

 • 6000 mAh (типична вредност)

  *Капацитетот на батеријата е 5900 mAh.

  **Типична вредност. Вистинскиот капацитет може малку да се разликува. Овој капацитет е номинален капацитет на батеријата. Вистинскиот капацитет на батеријата за секој поединечен телефон може да биде малку над или под номиналниот капацитет на батеријата.

  ***Батерија што не се отстранува. Отстранувањето на батеријата може да предизвика оштетување на уредот. За да ја замените или поправите батеријата, посетете овластен сервисен центар на HUAWEI.

 • HUAWEI SuperCharge (макс. 22.5 W)

  *Потребни се HUAWEI SuperCharge кабел и полнач.

 • 4G: 

  TDD-LTE: B38

  FDD-LTE: B1 / B2 / B3 / B4 / B5 / B7 / B8 / B13 / B28 / B66 / B26

  3G: 

  WCDMA: B1 / B2 /B4 / B5 / B8

  2G: 

  GSM: B2 / B3 / B5 / B8

 • WLAN

  802.11b/g/n, 2.4 GHz

  Bluetooth

  Bluetooth 5.1

  USB

  USB тип-C,USB 2.0

  Earjack

  3.5 мм earjack

 • GPS, AGPS, Glonass, BeiDou, Galileo, QZSS

 • Сензор за амбиентална светлина

  Компас

  Сензор за гравитација

  Сензор за отпечаток од прст (странично поставен)

 • Аудио

  Histen,

  *.mp3、*.mid、*.amr、*.awb、*.3gp、*.mp4、*.m4a、*.aac、*.wav、*.ogg、*.flac、*.mkv

  Видео

  *.3gp、*.mp4、*.webm、*.mkv

 • Телефон (со вградена батерија) 

  Водич за брз почеток 

  Полнач

  USB кабел

  Алатка за вадење на слот за картичка

  TP заштитна фолија

  Гарантна картичка

  *Може да варира на различни пазари. Предмет на вистинскиот производ.