Големина

Ширина:

73.4 mm

Висина:

155.2 mm

Длабочина:

7.95 mm

Тежина:

Околу 160 g (вклучувајќи ја батеријата)

HUAWEI P smart 2019

*Големината на производот, тежината на производот и поврзаните спецификации се само теоретски вредности. Реалните димензии може да се разликуваат меѓу индивидуални производи. Сите спецификации зависат од реалниот производ.

Боја
  • Полноќно црна
  • Аурора сина
  • Сафирно сина

Дисплеј

Големина: 6.21''
Резолуција: 2340 x 1080 (19.5:9)

Процесор

Hisilicon Kirin 710

Оперативен систем

Android 9 + EMUI 9.0

Меморија

POT-LX1 / POT-LX1AF / POT-LX2J:

3 GB RAM + 64 GB ROM

POT-LX1RUA:

3 GB RAM + 32 GB ROM

POT-LX3:

3 GB RAM + 32 GB / 64 GB ROM

*Заради ограничувања на процесирачката моќ на CPU, меморијата која ја користи оперативниот систем и претходно инсталираните апликации, реалниот достапен слободен простор за корисниците може да е помал од наведената меморија. Реалната меморија може да се промени заради ажурирање на апликации, операции на корисникот и други поврзани фактори.

Мрежа

LTE FDD / WCDMA / GSM

GPS

GPS / AGPS / Glonass

Поврзаност

Bluetooth, Micro USB, Wi-Fi Direct, Wi-Fi Hot Spot

Сензори

Сензор за отпечаток од прст

Сензор за близина

Сензор за амбиентална светлина

Дигитален компас

Сензор за гравитација

Камера

POT-LX1/POT-LX1AF / POT-LX2J:

Предна камера: 8 M FF

Задна камера: 13 M + 2 M PDAF

POT-LX1RUA / POT-LX3:

Предна камера: 16 M FF

Задна камера: 13 M + 2 M PDAF

Emotion UI

EMUI 9.0

Батерија

3400 mAh (вообичаена вредност)*

*Вообичаена вредност.
Реалниот капацитет може минимално да се разликува. Овој капацитет претставува номинален капацитет на батеријата. Реалниот капацитет на батеријата за секој индивидуален производ може да биде минимално над или под номиналниот капацитет на батеријата.

NFC

Да

Во кутијата

Слушалки x 1

Полнач x 1

USB кабел x 1

Quick Start прирачник x 1

Алатка за отстранување x 1