HUAWEI P smart 2021

Дизајн

Љубов на прв поглед

Со рафинирана изработка и извонредна облога, елегантниот изглед на HUAWEI P smart 2021 во комбинација со закривените рабови нуди удобност во вашите раце. Трите динамични бои сјаат на светлината и ви овозможуваат да го засакате на прв поглед.

Голема батерија од 5000 mAh3

Забава секогаш околу вас

Големата батерија од 5000 mAh соработува со интелигентниот алгоритам за заштеда на енергија AI, без напор ве поддржува до 38.2 часа 4G повик, 16.6 часа онлајн репродукција на видео и 12 часа 4G веб-сурфање.2 Забавата е секогаш околу вас со континуирана моќ.

22.5 W HUAWEI SuperCharge

Наполнете за неколку минути

Опремен со 22.5 W HUAWEI SuperCharge, HUAWEI P smart 2021 ви овозможува да гледате видеа цели 2 часа со само 10 минути полнење, за да можете да уживате без често полнење.2

Снимете го вашиот најдобар момент

2 MP

Depth Camera
f/2.4

8 MP

Ultra-Wide Angle Camera
f/2.4

2 MP

Macro Camera
f/2.4

48 MP

High-Res Camera
f/1.8

Quad АI камери

Подготвени за истражување
во секое време

HUAWEI P smart 2021 доаѓа со зачудувачки Quad AI камери и лесно ги снима вашите најдобри моменти во текот на денот и ноќта. Од обемни планински масиви, далечни пејзажи до сцени одблизу, сите можат да бидат снимени со овие неверојатни камери.

48 MP High-Res камера

Јасни и живописни
детали

Камерата со висока резолуција од 48 MP ви помага да снимите незаборавни моменти во живописни и ултра-јасни детали. Без оглед дали станува збор за спектакуларни пејзажи или зачудувачки портрети, можете да ги видите јасно сите убави детали.

Quad АI камери

Подготвени за истражување
во секое време

HUAWEI P smart 2021 доаѓа со зачудувачки Quad AI камери и лесно ги снима вашите најдобри моменти во текот на денот и ноќта. Од обемни планински масиви, далечни пејзажи до сцени одблизу, сите можат да бидат снимени со овие неверојатни камери.

2 MP

Depth
Camera
f/2.4

8 MP

Ultra-Wide
Angle Camera
f/2.4

2 MP

Macro
Camera
f/2.4

48 MP

High-Res
Camera
f/1.8

48 MP High-Res камера

Јасни и живописни
детали

Камерата со висока резолуција од 48 MP ви помага да снимите незаборавни моменти во живописни и ултра-јасни детали. Без оглед дали станува збор за спектакуларни пејзажи или зачудувачки портрети, можете да ги видите јасно сите убави детали.

Супер ноќна снимка

Снимете ја убавината
при слаба осветленост

Супериорниот сензор HUAWEI SuperSpectrum работи заедно со интелигентни алгоритми за AI, овозможувајќи ви да ја истражите убавината на секој момент дури и при слаба светлина. Снимајте живописни градски сцени или шармантни портрети во ноќта без напор.

HUAWEI P smart 2021 Ultra Wide Angle Lens
Ултра-широко аголни леќи

Опфатете сѐ во
една рамка

Благодарение на ултра-широкиот агол на објективот од 120°, можете да фотографирате голема зграда во целосен кадар или толпа луѓе без да се повлечете далеку назад.

6.67" FHD+ Дисплеј

Погледнете пошироко
и појасно

Одликувајќи се со 6.67" FHD+ дисплеј и извонреден сооднос од 90.3% екран со тело,4 HUAWEI P smart 2021 овозможуваат масивен преглед во живописни детали. Додека предната камера во средината обезбедува оптимално корисничко искуство со минимално пречење.

Отпечаток за прст поставен од страна

Подготвени за секунда

Копчето за напојување е интегрирано со препознавање отпечатоци, обезбедувајќи дополнителна удобност и безбедност. Нежно допрете на страна за да го разбудите и безбедно да го отклучите вашиот телефон, во дел од секундата.

4 GB + 128 GB голема меморија5

Никогаш не прави
компромис за меморија

RAM меморијата од 4 GB ви овозможува ефикасно да работите со повеќе апликации истовремено и течно да се префрлате меѓу нив, додека ROM-от од 128 GB ви носи голема меморија за сите омилени видеа, фотографии и игри.

HUAWEI P smart 2021 HUAWEI Smart Screenshot
EMUI 10.1

Паметен Screenshot6

Едноставно допрете двапати на екранот со зглобот од прстот за да направите скриншот, или допрете и нацртајте затворена област за да снимите дел од екранот. Исто така, можете да допрете на екранот со зглобот и да нацртате „S“ за да направите скриншот.

EMUI 10.1

HUAWEI MeeTime

Дури и во слаби мрежни услови, HUAWEI MeeTime ви овозможува стабилни аудио и видео перформанси со висока резолуција со други уреди HUAWEI.7 Уживајте во извонредно јасниот повик, продуктивните состаноци и различните погледи на забава со HUAWEI MeeTime.

HUAWEI AppGallery

Ексклузивна продавница
за апликации

HUAWEI AppGallery е официјална платформа за дистрибуција на апликации на Huawei за пребарување, преземање, управување и споделување мобилни апликации. Продолжува да го развива глобалниот екосистем на апликации за да обезбедува сигурни, избрани и разновидни искуства. Уживајте во ексклузивната содржина на апликациите, локалните активности и специјалните понуди.

  1. Четирите задни камери вклучуваат главна камера од 48 MP, ултра-широко аголна од 8 MP, камера со длабочина од 2 MP и макро камера од 2MP.
  2. Податоците се од лабораториите на HUAWEI. Траењето на батеријата зависи од реалните ситуации на употреба.
  3. 5000 mAh е типична вредност, капацитетот на батеријата е 4900 mAh.
  4. Податоците се од лабораториите на HUAWEI. Метод за пресметување на односот на екранот на телото: АА област / предна област на ТП.
  5. Преинсталираниот софтвер зафаќа малку простор, така што употребливиот простор може да биде помал отколку што е наведено.
  6. Оваа опција може да бара надградба на HOTA.
  7. Списокот со уреди вклучува паметни телефони и таблети HUAWEI инсталирани со EMUI10 и погоре. Оваа функција е достапна само во некои земји или региони. За детали, консултирајте се со Услугата за корисници на HUAWEI.
*Овој производ има претходно инсталирана HUAWEI AppGallery наместо Google Play.
Поставување на cookie