HUAWEI P smart Pro

За подобро корисничко искуство, ве молиме употребете ја последната верзија на Internet Explorer или користете друг интернет пребарувач.

Популарни резултати

  Предложени резултати

   внесете повеќе клучни зборови за пребарување

   Популарни пребарувања

    Популарни препораки

     HUAWEI P smart Pro

     HUAWEI Ultra
     FullView дисплеј

     Извонредниот 6.59'' HUAWEI Ultra FullView дисплеј со 91% сооднос1 на екранот и телото и дава ултра-широк хоризонт без изрез, додека дисплејот 2340 x 1080 FHD + со 391PPI ви покажува појасни и посветли бои2. Уживајте во пошироко, неповторливо искуство од игри, репродукција на видео и читање.

     HUAWEI P smart Pro fullview display

     Уметност на
     светлината

     Инспириран од менување на светлината и сенката, HUAWEI P smart Pro доаѓа со 2 шармантни бои, задната боја се осветлува со светлината, истакнувајќи ве на прв поглед. Полираното стаклено тело со 3Д дизајн ви овозможува мазно и удобно чувство во вашата рака.

     HUAWEI P smart Pro color
     HUAWEI P smart Pro color
     HUAWEI P smart Pro color arrow
     HUAWEI P smart Pro color arrow
     • Midnight Black
     • Breathing Crystal
     • Breathing Crystal

     Страничен сензор за
     отпечаток на прст

     Сега отклучувањето на вашиот телефон за 0.3 секунди3 може да биде реалност со напредниот страничен сензор за отпечатоци на прсти. Како интеграција на копчето за вклучување и сензорот за отпечатоци, потребно е само 1 секунда да се разбуди гласовниот асистент со долго притискање на копчето и притиснете 3 секунди за исклучување на вашиот уред4.

     HUAWEI P smart Pro fingerprint

     48 MP Тројна
     камера5

     Ултра чистата главна камера од 48 MP ќе ги долови ситните детали и кристално јасна слика во дневните ситуации, заедно со 8 MP Ultra Wide Angle камера и 2 MP камера со длабочина, задните тројни камери се вашиот способен асистент за извонредни ремек-дела.

     48 MP Super
     AI камера

     Главните леќи со супер висока резолуција од 48 MP можат дополнително да ги подобрат вашите фотографии да бидат поостри и појасни, додека алгоритмот на AI ефикасно ги подобрува фотографиите помагајќи да се добие најдобра можна фотографија во секој кадар.

     HUAWEI P smart Pro 48mp AI camera
     pic_s1_point Created with Sketch.

     Зачудувачки
     ноќен режим

     Супериорниот сензор за светлина во комбинација со AI алгоритмот, обезбедува неверојатни стабилни и јасни снимки при слаба осветленост, Вашите ноќни фотографии ќе бидат поостри, посветли и чисти6.

     HUAWEI P smart Pro night mode off HUAWEI P smart Pro night mode on

     Леќи со ултра широк
     агол од 120°

     Сега, широкиот опсег од 120° може лесно да се одржи со ултра широк агол од 8 MP на HUAWEI P smart Pro. Фотографирајте целосно јасни фотографии од експанзивни планински масиви, прекрасна архитектура или прекрасни групни фотографии во една рамка.

     Автоматска селфи
     pop-up камера

     Предната камера од 16 MP автоматски се појавува за кратко време кога правите селфи и се повлекува кога ќе завршите, што го доловува вашиот портрет на извонреден начин. Додека ажурираниот алгоритам за убавина со AI може да ги ретуишра вашите портрети и да се фокусира повеќе на лицето за да добиете совршени селфи фотографии дури и при слаба осветленост.

     HUAWEI P smart Pro pop up camera HUAWEI P smart Pro pop up camera

     Големо складирање
     од 6 GB + 128 GB

     Чувајте ги сите ваши незаборавни спомени со големо складирање од 128 GB. Супер технологијата за компресија на датотеки EROFS многу ќе ја подобри брзината на пренесување и ќе заштеди простор за складирање, така што ќе можете да задржите повеќе од тоа што го сакате. Додека 6 GB RAM-от ефикасно обезбедува непречена работа дури и со повеќе апликации во позадина.

     HUAWEI P smart Pro 6+128gb
     6 GB
     RAM
     128 GB
     ROM
     512 GB7
     простор

     Моќна батерија
     од 4000 mAh

     Опремен со моќна батерија од 4000 mAh, HUAWEI P smart Pro може да поддржува континуирано повикување8 до 40 часа, репродукција за 80 часа и видео репродукција9. Ослободете се од дополнителните полначи и фокусирајте се на вашите дневни задачи како што сакате.

     4000 HUAWEI P smart Pro 4000mAh bg
     HUAWEI P smart Pro 4000mAh 4000 HUAWEI P smart Pro 4000mAh mAh

     Kirin 710F,
     Премиум
     перформанси

     Подобрениот octa-core чипсет Kirin 710F ефикасно ја зголемува брзината на работа и ја намалува потрошувачката на енергија. Вашиот телефон работи непречено, дури и ако интензивно играте игри со силни графики или гледате преноси во живо.

     Надградба на единечни
     основни перформанси на процесорот
     75%10 HUAWEI P smart Pro Kirin 710F arrow
     Надградба на повеќекратни
     основни перформанси на процесорот
     68%10 HUAWEI P smart Pro Kirin 710F arrow
     Надградба на
     GPU Performance
     130%10 HUAWEI P smart Pro Kirin 710F arrow
     HUAWEI P smart Pro Kirin 710F

     EMUI 9.1
     Квалитетен живот

     Напојувано од EMUI 9.1, HUAWEI P smart Pro ви овозможува едноставен интерактивен дизајн и интелигентни функции за лесна употреба, како што се AI комуникација, безжично печатење, телефонски клон, HUAWEI Share, итн. Вашиот телефон ќе научи да ве разбере и поддржува за поголема ефикасност во секојдневните задачи. Додека технологијата за паметна антена применета на целосни сцени, се обезбедува силен сигнал за играње и видео репродукција.

     Случајните перформанси за
     читање се подобри за
     0%11
     Работењето на системот
     се подобри за
     0%11
     Брзината за стартување на
     апликацијата е подобрена за
     0%11
     HUAWEI P smart Pro EMUI 9.1
     Поставување на cookie