HUAWEI P smart Z

За подобро корисничко искуство, ве молиме употребете ја последната верзија на Internet Explorer или користете друг интернет пребарувач.

Популарни резултати

  Предложени резултати

   внесете повеќе клучни зборови за пребарување

   Популарни пребарувања

    Популарни препораки

     Enhanced AI Photography icon
     huawei p smart z huawei p smart z huawei p smart z
     huawei p smart z

     Дизајн

     Светка
     под светло

     HUAWEI P smart Z има уникатна линија која дели со што овој дизајн се издвојува од останатите. На нежната позадина, посебната свилена текстура светка под светло и убавите детали можат јасно да се видат.
     huawei p smart z back design color black
     Midnight Black
     huawei p smart z back design color blue
     Sapphire Blue
     huawei p smart z back design color green
     Emerald Green

     HUAWEI екран со ултра целосно прикажување

     Извонредниот 6.59" HUAWEI екран со целосно прикажување1 дава ултра широк видик со нула пресеци. Искусете неограничена забава додека гледате видеа, играте игри или читате е-книги, сето тоа на екран кој е речиси без рамка.
     huawei p smart z ultra fullview display

     Камера

     Камера за селфи која
     автоматски се појавува

     Предната камера автоматски се појавува за 1 секунда2 кога се сликате селфи фотографии и се исклучува кога ќе завршите. Камерата е секогаш достапна, така што можете да сликате селфи фотографии и да се забавувате.
     huawei p smart z auto pop-up camera huawei p smart z auto pop-up camera

     Сигурна
     скриена камера

     • 15 kg3 Издржува
      под притисок
     • 100000+4 Тестиран на
      издржливост
     • -20 °C до 60 °C4 Тестиран во
      сурова околина
     huawei p smart z reliable hidden camera

     Извонредни селфи
     AI фотографии

     Предната AI камера од 16 МР нуди оптимизирање на сликата во реално време во 8 сцени и ќе го приспособи интензитетот на ретуширање на интелигентен начин. Направете извонредни селфи фотографии со HUAWEI P smart Z од кој било агол.
     huawei p smart z ai selfie front camera huawei p smart z ai selfie front camera huawei p smart z ai selfie front camera
     *Сликата е само за референца, не е сликана со телефонот.

     Почисти и појасни
     детали

     Со дополнителната стаклена леќа ставена на камерата, леќите 6Р5 ефикасно ја собираат светлината за да ја засилат резолуцијата и контрастот за да прикажат подобри слики. Вашите фотографии ќе бидат почисти, појасни и пореалистични во споредба со леќите од 5Р на други телефони.
     huawei p smart z 6p rear camera lens

     Генијален
     3Д портрет

     Ретуширањето на 3Д портрет сега е достапно на HUAWEI P smart Z. И предната и задната камера можат да го ретушираат вашиот портрет со светлосни ефекти со квалитет како од студио за да направите да изгледате најдобро во секоја ситуација.
     huawei p smart z 3d portrait phone
     *Сликата е само за референца, не е сликана со телефонот.

     Засилена
     AI фотографија

     Поддржан од алгоритамот AI, задната камера може да препознае 22 категории и 500+ сцени во реално време6, како и паметно да ги анализира и оптимизира сцените, така што секоја направена фотографија е поточна и живописна.
     Enhanced AI Photography icon Enhanced AI Photography icon
     *Сликата е само за референца, не е сликана со телефонот.

     Изведба

     Голема брзина,
     висока ефикасност

     Подобрениот Kirin 710F осум јадрен чипсет ефикасно ја засилува тековната брзина и ја намалува потрошувачката на енергија. Вашиот телефон лесно функционира дури и ако играте игра со интензивна графика во живо.

     4 GB + 64 GB
     Голема меморија

     Зачувајте ги сите секојдневни незаборавни моменти со HUAWEI P smart Z. Вашите вредни фотографии, видеа и пораки може да бидат зачувани со ROM меморијата од 64 GB и проширената меморија од 512 GB.
     huawei p smart z 64g large storage phone
     *Сликата е само за референца, не е сликана со телефонот.

     Моќна
     батерија

     Вградената моќна батерија од 4000 mAh7 функционира заедно со паметниот процесор за заштеда на енергија за значително да ја зголеми целокупната енергетска ефикасност на уредот. HUAWEI P smart Z може да ги поддржува поголемиот дел од вашите секојдневни задачи.
     huawei p smart z 4000mah large battery huawei p smart z 4000mah large battery

     EMUI 9.0
     Smart Life

     EMUI 9.0 дава едноставен интерактивен дизајн и паметни функции за полесно користење. Вашиот телефон ќе научи да ве разбира и поддржува за поголема ефикасност во секојдневните задачи.
     huawei p smart z emui9.0 smartphone huawei p smart z emui9.0 smartphone huawei p smart z emui9.0 smartphone

     Наполнете со
     Тип-С

     Опремен со реверзибилен УСБ порт тип-С, нема да има потреба повеќе да се грижите за правилно насочување кога го приклучувате. Сега, можете да го полните вашиот уред полесно од кога било претходно.
     huawei p smart z type-c usb cable huawei p smart z type-c usb cable
     Поставување на cookie