HUAWEI P30 lite

48 MP AI Ултра широка тројна камера1

Huawei P30 lite

Исклучителна јасност

Видете го светот појасно со сензорот за слика со највисока резолуција во индустријата. Задната камера на HUAWEI P30 lite ви овозможува да сликате поостри фотографии од кога било претходно и најмалите детали ќе бидат кристално јасни.2
Huawei P30 lite Exceptional Clarity
Huawei P30 lite Exceptional Clarity Huawei P30 lite Exceptional Clarity Huawei P30 lite Exceptional Clarity
Huawei P30 lite Exceptional Clarity

Максимално зумирање

Технологијата на зумирање без загуби на HUAWEI со хипер семплирање ги подобрува леќите со ултра висока дефиниција од 48 MP за да се претворат во леќи за супер зумирање. Ќе можете да правите неверојатни фотографии од далечина, споредливи со леќи за 2х оптичко зумирање.
Huawei P30 lite Ultimate Zoom

Пошироко видно поле. Пошироки можности

Проширете го вашиот видик со леќите3 со ултра широк агол од 120° на HUAWEI P30 lite и фотографирајте пространи пејсажи во неверојатни снимки каде ништо не е надвор од видикот. Сликајте без ограничувања.
Huawei P30 lite 120°Ultra-wide Angle Huawei P30 lite 120°Ultra-wide Angle Huawei P30 lite 120°Ultra-wide Angle
Huawei P30 lite left point
Huawei P30 lite 1x & GJ
Huawei P30 lite left point

Вашиот паметен асистент за камера

Подобрете ги вашите слики со моќната AI технологија за препознавање. Предната камера на HUAWEI P30 lite може да препознае повеќе од 8 категории во вистинско време додека задната камера може да препознае 22 различни категории. Поставувањата како боја, осветлување и контраст автоматски се приспособуваат за да создадат импресивни фотографии.
Huawei P30 lite AIScene Recognition предна
камера
 • Huawei P30 lite AIScene Recognition Сино небо
 • Huawei P30 lite AIScene Recognition Растение
 • Huawei P30 lite AIScene Recognition Цвет
 • Huawei P30 lite AIScene Recognition Плажа
 • Huawei P30 lite AIScene Recognition Снег
 • Huawei P30 lite AIScene Recognition Вечер
 • Huawei P30 lite AIScene Recognition Соба
 • Huawei P30 lite AIScene Recognition Сценска изведба
Huawei P30 lite AIScene Recognition задна
камера
 • Huawei P30 lite AIScene Recognition Куче
 • Huawei P30 lite AIScene Recognition Огномет
 • Huawei P30 lite AIScene Recognition Водопад
 • Huawei P30 lite AIScene Recognition Цвет
 • Huawei P30 lite AIScene Recognition Портрет
 • Huawei P30 lite AIScene Recognition Вечер
 • Huawei P30 lite AIScene Recognition Храна
 • Huawei P30 lite AIScene Recognition Автомобил
 • Huawei P30 lite AIScene Recognition Групна фотографија
 • Huawei P30 lite AIScene Recognition Есенски листови
 • Huawei P30 lite AIScene Recognition Сино небо
 • Huawei P30 lite AIScene Recognition Изгрејсонце
  / Зајдисонце
 • Huawei P30 lite AIScene Recognition Плажа
 • Huawei P30 lite AIScene Recognition Снег
 • Huawei P30 lite AIScene Recognition Текст
 • Huawei P30 lite AIScene Recognition Панда
 • Huawei P30 lite AIScene Recognition Велосипед
 • Huawei P30 lite AIScene Recognition Наоблачување
 • Huawei P30 lite AIScene Recognition Растение
 • Huawei P30 lite AIScene Recognition Стара зграда
 • Huawei P30 lite AIScene Recognition Сценска изведба
 • Huawei P30 lite AIScene Recognition Мачка
Huawei P30 lite AIScene Recognition
Huawei P30 lite AIScene Recognition

Извонреден
екран

Гледајте, правете и создавајте повеќе со целосно новиот екран со предна камера на средината во горниот дел на HUAWEI P30 lite. Голем, смел и прекрасен, FHD екранот од 6.15" со деликатната предна камера на средина во горниот дел е прекрасно платно за вас за да го живеете вашиот живот во брилијантна боја. Освен тоа, екранот поседува сертификат за смирување на очи од TÜV Rheinland и е создаден за да делува лесно на очите за поудобно доживување при гледање.
Huawei P30 lite Dewdrop Display Huawei P30 lite Dewdrop Display

Елегантен дизајн

Стилски и аеродинамичен; HUAWEI P30 lite совршено се вклопува во вашата дланка. Тенкиот 3D дизајн со заоблено стакло е создаден за лесно држење и за употреба со една рака. Достапен е во три бои, вклучувајќи и примамлива боја што се прелева.
Huawei P30 lite Slim 3D Curved Glass Design Huawei P30 lite Slim 3D Curved Glass Design Huawei P30 lite Slim 3D Curved Glass Design Huawei P30 lite Slim 3D Curved Glass Design Huawei P30 lite Slim 3D Curved Glass Design Huawei P30 lite Slim 3D Curved Glass Design Huawei P30 lite Slim 3D Curved Glass Design

Простор за повеќе
Достапна меморија: 4 GB + 128 GB

Подобрените RAM меморија и простор за складирање на HUAWEI P30 lite значат дека има повеќе простор за работите што ги сакате. Уживајте во поголемата флексибилност со простор за содржината или датотеките кои ги употребувате секој ден како музика, слики, видеа и апликации4.
Huawei P30 lite Large storage Huawei P30 lite Large storage

Батерија која трае

Не дозволувајте батеријата да ве забави. Со брзото полнење на HUAWEI 9V2A, моќната батерија5 од 3340mAh побрзо се полни и трае подолго – ви овозможува да продолжите со вашиот брз начин на живот. Гледајте видеа, играјте игри и пребарувајте цел ден, ништо нема да ве запре со HUAWEI P30 lite.
Huawei P30 lite Quick Charge

Подигнете ја вашата игра на повисоко ниво.

Подготвени. Припремете се. Играјте. Технологијата на револуционерно графичкото обработување, засилено со GPU TURBO 2.0, ја подобрува изведбата за побрзо, полесно и помоќно искуство во играњето. Тоа го менува мобилното играње6.
Huawei P30 lite GPU Turbo 2.0 Huawei P30 lite GPU Turbo 2.0

Светот на вашите прсти

Истражувањето никогаш не било полесно – или попрактично. Засилената AI технологија7 HiVision на HUAWEI го претвора вашиот телефон во паметен асистент за секојдневниот живот. Едноставно скенирајте за да отклучите свет на можности.

ОТКРИВАЈТЕ ВО ДВИЖЕЊЕ
HUAWEI P30 lite користи моќна AI технологија за автоматскиидентификација и прикажување информации за предметите околу тебе, како миленичиња, цвеќиња и дури и броењето на калориите во храната. Корисна алатка за љубопитниот истражувач.
СЕКАДЕ ЧУВСТВУВАЈТЕ СЕ КАКО ДОМА
Апликација за превод HiVision’s AR ги крши јазичните бариери и прави патувањето да биде лесно. Скенирајте за да преведете странски јазици8 во вистинско време – сè од улични знаци до мени во ресторан. Ќе бидете подготвени за сè.
ВИДЕТЕ. СКЕНИРАЈТЕ. КУПЕТЕ.
Пазарувајте секаде и во секое време со HiVision. Едноставно скенирајте го предметот што го сакате и нашата AI технологија ќе го најде онлајн за побрзо, полесно искуство во пазарувањето.
Huawei P30 lite HiVision Huawei P30 lite HiVision Huawei P30 lite HiVision Huawei P30 lite HiVision Huawei P30 lite HiVision Huawei P30 lite HiVision Huawei P30 lite HiVision

Додајте забава на секој повик

Направете го секој повик позабавен со приспособени видео мелодии. HUAWEI P30 lite го подигнува нивото на класичната мелодија за повик, така што ви дозволува да го наместите вашето омилено видео како мелодија за вашите различни контакти. Нека започне забавата!
Поставување на cookie