HUAWEI P30

За подобро корисничко искуство, ве молиме употребете ја последната верзија на Internet Explorer или користете друг интернет пребарувач.

Популарни резултати

  Предложени резултати

   внесете повеќе клучни зборови за пребарување

   Популарни пребарувања

    Популарни препораки

     ОДНОВО ГИ ПИШУВАМЕ ПРАВИЛАТА НА ФОТОГРАФИJАТА
     ОДНОВО ГИ ПИШУВАМЕ ПРАВИЛАТА НА ФОТОГРАФИJАТА

     Посветло, пошироко и поблиску. Видете го светот од нови перспективи. Откријте ги невидените изненадувања и претворете ги во драгоцени спомени. HUAWEI P30 ги поместува границите на фотографирањето со паметен телефон.

     Уживање
     во бојата

     Црпејќи инспирација од чудесното небо, HUAWEI P30 ја одразува прекрасната боја на светлината и на просторот. Сведочи за убавината на розевата зора, пладневното небо во темнина, мистериозната зора и на ноќта.

     0
     1
     2
     3
     Breathing Crystal
     Aurora
     Black
     Систем за супер камера

     Осмелете се да
     импресионирате

     Системот на тројна камера Leica ја приспособува вашата фотографија за да ви помогне да го видите светот во целост. Овој систем за супер камера со супер чувствителна камера од 40 MP, ултра широкоаголен објектив со 16 MP и телеобјектив од 8 MP ви даваат слобода да го фатите богатството на светот.

     HUAWEI P30 Camera

     Поблиску до работите што ги сакаш

     HUAWEI P30 нуди 5x хибриден зум за да ви овозможи сликање на никогаш порано видени детали со голема резолуција. Најдете ја малата светилка и донесете ја пред своите очи.

     HUAWEI P30 zoom

     Ја слика Месечината за вас

     Со 30x дигитален зум, HUAWEI P30 може да ја долови месечината за вас. Доловете ја романтична месечината и бидете изненадени од јасноста.

     HUAWEI P30 moon

     Претворете ја
     водата во уметност

     HUAWEI AIS Long Exposure Shot е совршен партнер на патување, за да ја освои природата, со тоа што може да понуди. Сликајте ги раздвижените реки или смирувачките океански бранови во личното уметничко ремек-дело.

     Редефинирана
     перспектива

     Ултра широкоаголните леќа носат прекрасна убавина во огромното море, величествености на небото и раскошни градски сцени. Откријте ја магијата на природните погледи од поширока перспектива.

     Редефинирана
     перспектива

     Ултра широкоаголните леќа носат прекрасна убавина во огромното море, величествености на небото и раскошни градски сцени. Откријте ја магијата на природните погледи од поширока перспектива.

     Спектакуларен
     макро свет

     Светот е твој ,да го откриеш од 2,5 см во близина. Погледнете ги најдобрите детали во животот со вистински макро објектив. Можете да ги испитате деликатните обоени модели на пердувот од паун.

     Откријте како
     зрачите

     Предната камера од 32MP на HUAWEI P30 интелигентно ќе ве препознае за да произведувате експертски самобитија со контурирање на лицето со точна осветленост и острина. Вашите самобили ќе светат со неверојатни детали, дури и во преекспонираното осветлување или за време на ноќна забава.

     You Are the Director
     p30 pro low light photo sample

     Summer Night
     Memories

     Live up to the night with low-light video recording. The HUAWEI P30 harnesses a SuperSpectrum sensor for more light to capture moments in the night like a couple dancing next to a camp fire, children running along the beach, or a meteor dashing through the starry sky. Bring the still night memories to life through your phone.

     See Both Sides of the Story

     p30 dual view video

     Two rear cameras work at the same time allowing you to watch the overall view of the game and zoom into the players’ exciting actions. Enjoy the moment from different perspectives with HUAWEI Dual-View Video.

     One Touch
     AI Video Editor

     The upgraded HUAWEI Vlog’s features and effects are pre-installed in the HUAWEI P30 for simple editing. A simple touch produces your own cinematic masterpiece. Highlight videos are automatically edited with dramatic filters, different speed and unique background music. You can also add some texts to name the unforgettable memory.

     Иконски визионерски дизајн
     huawei p30 large screen
     p30 dewdrop display

     Прекрасна елеганција

     OLED-екранот со целосен приказ на HUAWEI од 6.13 е прецизно дизајниран за да ви овозможи пошироко и подобро доживување при гледањето со живописни бои што сјаат во секој поглед.

     huawei p30 in-screen fingerprint huawei p30 screen huawei p30 large screen

     Интелигентен допир,
     апсолутна удобност

     Држете го HUAWEI P30 удобно со една рака, додека понапредниот сензор со отпечаток на прст во екранот брзо го отклучува.

     Интелигентен допир,
     апсолутна удобност

     Држете го HUAWEI P30 удобно со една рака, додека понапредниот сензор со отпечаток на прст во екранот брзо го отклучува.

     HAUWEI P30 Camera
     Дует на моќност и брзина

     Скок кон иднината

     Kirin 980 е првиот процесор за мобилни уред во светот со 7nm со подобри перформанси и пониска потрошувачка. Овој иновативен чип надополнет со 6 GB RAM-меморија и 128 GB мемориски простор,4 открива дека станува збор за моќно куќиште на HUAWEI P30.

     7NM

     процесор

     128GB

     капацитет

     6GB

     RAM-меморија

     Се полни за минути

     Полнењето не е повеќе проблем, туку безболна задача. Наполнете го телефонот до 60% за 30 минути5 пред да излезете од дома или на пауза за кафе.

     huawei p30 supercharge huawei p30 fast wireless charge

     Сподели со
     OneHop

     Едноставно допирање од вашиот HUAWEI P30 до MateBook може да испрати слики, видеа и документи за неколку секунди. И, само со тресење и допирање на вашиот телефон до MateBook, можете да започнете да снимате видео од 60 секунди на екранот на лаптопот што ќе заштеди на вашиот телефон. Можете исто така лесно да копирате и залепите текстови помеѓу уредите како да работат како еден. 6

     Дознајте повеќе за серијата HUAWEI P30
     • HUAWEI P30
      HUAWEI P30
      HUAWEI P30
      >
      HUAWEI P30

      Breathing Crystal

      Aurora

      Black

     • HUAWEI P30 Pro
      HUAWEI P30 Pro
      HUAWEI P30 Pro
      HUAWEI P30 PRO

      Breathing Crystal

      Aurora

      Black

     icon-size

     ГОЛЕМИНА

     • 71.36 x 149.1 x 7.57 mm, około 165 g (заедно со батеријата)

     • 73.4 x 158 x 8.41 mm, około 192 g (заедно со батеријата)

     icon-size

     ДИСПЛЕЈ

     • 6.1"
      FHD + 2340 x 1080

     • 6.47"
      FHD + 2340 x 1080

     icon-size

     КАМЕРА

     • Тројна камера Leica: (40 + 16 + 8 MP)
      Предна камера: 32 MP

     • Четворна камера Leica: (40 + 20 + 8 MP + TOF)
      Предна камера: 32 MP

     icon-size

     ПРОЦЕСОРИ

     • HUAWEI Kirin 980

     • HUAWEI Kirin 980

     icon-size

     МЕМОРИЈА

     • 6 GB RAM + 128 GB ROM

     • 6 GB RAM + 128 GB ROM
      8 GB RAM + 256 GB ROM

     icon-size

     СЕНЗОРИ

     • Сензор за отпечаток од прст на екран

     • Сензор за отпечаток од прст на екран

     icon-size

     БАТЕРИЈА

     • 3650 mAh (типична вредност.)

     • 4200 mAh (типична вредност.)

     icon-size

     ПОЛНЕЊЕ

     • HUAWEI SuperCharge

     • HUAWEI SuperCharge
      HUAWEI Wireless Quick Charge

     icon-size

     ОТПОРНОСТ НА ПРСКАЊЕ, ВОДА И ПРАШИНА

     • IP53

     • IP68

     Вашиот уред Huawei е достапен овде:

     • mkt
     • neptun
     • setec
     • one-vip

     Вашиот уред Huawei е достапен овде:

     • mkt
     • neptun
     • setec
     • one-vip

     1. Врз основа на резултатите од лабораториските тестирања на HUAWEI во споредба со сензорот на HUAWEI P20 Pro.
     2. Оваа функција ќе биде достапна само откако ќе се ажурира HOTA.
     3. Големината на екранот се мери дијагонално од најдалечниот раб на заоблените агли (видното поле е делумно помало).
     4. RAM и ROM може да се разликуваат на различни пазари.
     5. Максимални податоци. Врз основа на резултатите од лабораториските тестирања на HUAWEI. Средина за лабораториско тестирање: температура од 25 °C, релативна влажност: од 45% до 80%. Со користење на полначот HUAWEI SuperCharge од 22,5 W, телефонот се полнеше од 1% во мрежа 4G и статус на мирување додека изгасна екранот.
     6. Овие функции се поддржани само на одбрани уреди HUAWEI MateBook со верзија на PC Manager 9.1 или понова. При првичната употреба, телефонот и компјутерот треба да се спарат преку HUAWEI Share. Видеата може да се префрлуваат само од мобилниот уред на компјутер. Текстуалните датотеки може да бидат во формат PowerPoint, Word, Excel и PDF. Датотеките ќе се отворат со Microsoft Office во компјутер и со апликацијата WPS на телефонот.
     Поставување на cookie