HUAWEI P40 lite E

За подобро корисничко искуство, ве молиме употребете ја последната верзија на Internet Explorer или користете друг интернет пребарувач.

Популарни резултати

  Предложени резултати

   внесете повеќе клучни зборови за пребарување

   Популарни пребарувања

    Популарни препораки

     huawei p40 lite e huawei p40 lite e

     48 MP тројна AI камера1 | 6.39 инчи HUAWEI Punch дисплеј2
     4000 mAh голема батерија3

     Фантастичен шарен
     дизајн

     Инспирирајќи се од непредвидливата светлина комбинирана со технологијата со нано-текстура, HUAWEI P40 lite E покажува зачудувачки 2.5D ефект со светлосна рефракција на задниот дел, исто како и шарената врата кон бесконечниот простор.

     huawei p40 lite e-colourful design
     huawei p40 lite e-colourful design
     Aurora Blue
     Midnight Black
     huawei p40 lite e-colourful design huawei p40 lite e-colourful design

     Punch FullView
     дисплеј2

     Одликувајќи се со 6.394 инчи нежен Punch FullView дисплеј, HUAWEI P40 lite нуди поширок поглед со 90.15% сооднос на екранот со телото за сеопфатно искуство5. Иновативната технологија на HUAWEI ефикасно ја покрива предната камера под екранот, што постигнува помал отвор и го зачувува интегритетот на екранот, така што овозможува оптимално корисничко искуство со минимално нарушување.

     huawei p40 lite e-punch fullview phone

     Рачен
     ноќен режим

     Сега, можете да направите светли и јасни фотографии без статив. Комбинирајќи ја технологијата за стабилизација на AI и најдолгото време на изложеност од 6 секунди6, HUAWEI P40 lite E може да ги фати сите детали јасно во околината со слаба осветленост.

     huawei p40 lite e-handheld night mode
     huawei p40 lite e-handheld night mode
     huawei p40 lite e-handheld night mode

     48 MP AI
     Tројна Камера1

     HUAWEI P40 lite E е твое лично студио за фотографии со 3 интелигентни задни камери. Главната камера од 48 MP, камерата со 8 MP ултра широк агол и 2 MP камера со длабочина ги прикажува сите ситни детали и ви овозможува да гледате подалеку, пошироко и појасно.

     huawei p40 lite e-48MP triple AI camera phone
     huawei p40 lite e-48MP triple AI camera phone

     AI уметник за
     фотографија

     Интелигентната технологија за препознавање, AI, може автоматски да идентификува 500+ сцени и 21 категорија во реално време, како и соодветно да ја прилагоди и оптимизира фотографијата.7 Секој може да биде фотограф.

     huawei p40 lite e-ai photography
     huawei p40 lite e-ai photography
     huawei p40 lite e-ai photography
     huawei p40 lite e-ai photography
     huawei p40 lite e-ai photography
     huawei p40 lite e-ai photography

     Брз, нежен,
     интелегентен

     Саморазвиените целосни сценарија на HUAWEI, кои го забрзуваат моторот, извршуваат повеќекратни оптимизации и носат непречено искуство без закочување. Телефонот секогаш настапува како нов.

     huawei p40 lite e-high performance phone

     4000 mAh
     голема батерија

     Поддржано од моќната батерија со 4000 mAh, HUAWEI P40 lite E може да трае за 22 часа видео продукција, 111 часа за слушање музика или сурфање на интернет, со тоа што ви дава слобода да ја оставите преносната батерија зад себе.3

     4000 huawei p40 lite e-large battery phone
     huawei p40 lite e-large battery phone huawei p40 lite e-large battery phone

     Отклучување со
     отисок од прст

     За подобра практичност и безбедност, HUAWEI P40 lite E е опремен со сензор за отпечатоци на задниот дел. Сега вашиот паметен телефон ќе биде веднаш подготвен за вашиот отпечаток.

     huawei p40 lite e-fingerprint unlock phone huawei p40 lite e-fingerprint unlock phone

     4 GB + 64 GB
     голема меморија

     64 GB ROM со 512 GB проширено складирање9 на овој телефон ви овозможува лесно да ги чувате незаборавните фотографии, видеа и апликации. И со 4 GB RAM меморија, извршувањето на повеќе апликации истовремено и вчитувањето на вашите омилени игри ќе се случи без никакви закочувања.

     huawei p40 lite e-large storage phone

     EMUI 9.1,
     паметен живот

     EMUI 9.1 ви овозможува извонредно искуство со иновативни перформанси и подобрувања на брзината на системот за да ви помогне да водите интелигентен живот. Сега, со EROFS, брзината на читање ќе биде 20% побрза10 и системскиот простор ќе обезбеди дополнително лично складирање до 1000 слики или 500 песни.11

     huawei p40 lite e-emui9.1 smartphone
     huawei p40 lite e-emui9.1 smartphone
     huawei p40 lite e-emui9.1 smartphone
     huawei p40 lite e-emui9.1 smartphone

     Паметно пребарување
     во галеријата

     Пребарувајте ги омилените фотографии во вашата огромна галерија за секунда. HUAWEI P40 lite E може автоматски да препознае 28012 видови ознаки без мрежна врска, само отворете ја галеријата и побарајте ознака како „луѓе“ и сите слики поврзани со луѓе ќе бидат прикажани веднаш.

     huawei p40 lite e-smart gallery searching phone huawei p40 lite e-smart gallery searching phone

     Лични видео
     мелодии

     Сега, кога вашите пријатели се јавуваат, можете да поставите омилено видео13 како мелодија. Вашите дојдовни повици се нова форма на забава.

     huawei p40 lite e-video ringtone phone
     huawei p40 lite e-video ringtone phone
     huawei y7p-apps
     HUAWEI AppGallery

     Бутик продавница
     за апликации

     HUAWEI AppGallery e официјалната дистрибутивна платформа за пребарување, симнување, менаџирање и споделување на мобилни апликации. Таа продолжува да го развива екосистемот на глобални апликации за да ви ги обезбеди заштитените, избрани и диверзифицирани искуства. Уживајте во ексклузивната содржина на апликации, локалните активности и специјалните понуди.

     huawei y7p
     Поставување на cookie