HUAWEI P40 Pro+

huawei p40 pro+ kv back
huawei p40 pro+ kv front

Зборувајте за себе со Ultra Vision Leica Penta камерата со снимање фотографии и видеа во секое време и каде и да посакате. Револуционизирајте го вашето искуство со брзина и моќ со врвниот чипсет Kirin 990 5G. Иновативниот дизајн ја надоградува вашата визуелна забава и ергономска удобност. Истражете го моментот и иднината со HUAWEI P40 Pro+.

huawei p40 pro+ design touch and feel

Изглед, Допир, Чувство
Полн со возбуда

huawei p40 pro+ quad curve overflow display

Постојано чудо во твојата рака

Инспириран од убавината и формата на вода што тече, Quad-Curve Overflow Display1 е наменет да ги прошири бариерите на видот и имагинацијата на секој раб. Со стапката на освежување од 90 Hz, можете да уживате во импресивен поглед на целиот флуиден екран. Средната рамка и заштитните тркалезни агли го подобруваат хармоничното чувство од очите до вашата рака.

huawei p40 pro+ color material
huawei p40 pro+ color material

Новата класика на црно и бело

Освежувајќи го задниот дизајн со напредна нано-tech керамика, HUAWEI P40 Pro+ е полиран за крајниот резултат да е нежен, мазен и цврст, достигнувајќи совршена рамнотежа во изгледот и чувството. Исконската фаза на камерата и беспрекорниот керамички грб се интегрирани во постојан дизајн, носејќи инклузивна хармонија на природата.

Истражете го светот, креирајте ги вашите приказни

Никогаш не престанувајте да го истражувате животот и да создавате приказни. Работејќи како високо унифициран систем, Ultra Vision Leica Penta камерата секогаш ве поддржува да фотографирате, преку ден или навечер, без разлика дали предметот е близу или далеку. Без напор, доловете го она што го гледате и оставете го да зборува за тоа што го чувствувате.

TIPA WORLD AWARDS 2020

Најдобар смартфон за фотографии

Прочитај повеќе
huawei p40 pro+ rear main camera
huawei p40 pro+ rear cine camera
huawei p40 pro+ rear telephoto camera
huawei p40 pro+ rear 3d depth sensing camera
huawei p40 pro+ leica penta camera stage

Најдобар смартфон за фотографии

Прочитај повеќе
TIPA WORLD AWARDS 2020

50 MP Ultra Vision Камера

1/1.28 инчен Ultra Vision сензор
Филтрирање во боја RYYB
Автоматски фокус Octa PD
Внесете масивна светлина и детали за супер јасност.

100x SuperZoom

10x оптичка телефото камера (8 MP, 240 mm)2
3x оптичка телефото камера (8 MP, 80 mm)
20x хибриден зум3
100x макс зум
Запознајте ги неочекуваните изненадувања.

40 MP Ultra Wide Cine камера

Сензор од 1/1.54 инчи
Видео со слаба осветленост
Видео во бавно движење
Телефото видео
Видео со 4K Time lapse
Кинематска видео камера со повеќе функции.

3D Depth Sensing камера

Откривање на длабочина во реално време
Создадете bokeh ефекти на професионално ниво

Цел ден, целосен приказ, супер дефиниција

Сензорот од 1/1.28 инчи е водечки во индустријата, со супер големи димензии на пиксели од 2.44 μm, сега се појавува во паметен телефон. Со филтрирање во боја RYYB, носи масивна светлина, висок динамичен опсег и низок шум. Поддржувајќи бининг за пиксели од 4 во 1 и Octa PD Autofocus, главната камера од 50 MP редефинира снимање со супер јасност и прецизни детали без оглед на сложеноста на сцената и условите на светлината. HUAWEI XD Fusion Engine кој се напојува со надградените интернет-провајдери и NPU е целосно надлежен за брза обработка на огромната количина на информации и зајакнување на извонредна јасност на ниво на пиксели за секоја слика, ден или ноќ.

huawei p40 pro+ super sensor
 
Ве молиме, движете го глувчето за повеќе детали.
Ве молиме допрете за да видите повеќе детали.
huawei p40 pro+ super definition daylight sample photo
huawei p40 pro+ super definition daylight sample photo

Секој дел раскажува нова приказна

Уживајте во прекрасниот поглед со главната камера од 50 MP исто како што гледаат вашите очи, но исполнети со неверојатни детали. Зголемете го секој мал дел од рамката и добивате уште еден одличен дел со богата текстура и боја.

huawei p40 pro+ super definition low light sample photo

Само малку светлина, за вашата посакувана јасност

Благодарение на HUAWEI Ultra Vision сензорот, дури и во мрак, вашата сигурна насмевка, фенси фустан и неверојатното ноќно небо може да бидат фатени со одлично осветлување, остра боја и низок шум. Откријте приказни во приказните.

Од тука до таму,
Колку и да замислите

3х леќите со оптички зум со среден дострел и 10x објективите со долг дострел работат совршено во повеќето ситуации за перформанси без загуби на зум. Оваа иновативна мулти-рефлексивна леќа за телескоптички перскопи, исто така, создава 5 пати рефлексија и 178% зголемена оптичка патека за постигнување на Макс зум до 100x.4 Подобрените AIS и OIS обезбедуваат добра стабилност при зумирање. Истражете го светот со HUAWEI P40 Pro+. Ја носи вашата фантазија онаму каде што сакате.

huawei p40 pro+ zoom telephoto sample
широк
3x
10x
20x
50x

Биди мирен. Запознај ги неочекуваните изненадувања.

Започнете со широката перспектива да опфатите сè, а потоа преминете на нормален поглед за да создадете кадри со висок квалитет, преку ден или навечер. Не запирајте, обидете се со 100x SuperZoom. Ги преминува границите на растојанието и се приближува сè поблиску, точно пред вашите очи. Откријте какви изненадувања ве чекаат.

1x
huawei p40 pro+ zoom 1x
10x
huawei p40 pro+ zoom 10x
20x
huawei p40 pro+ zoom 20x
100x
huawei p40 pro+ zoom 100x

Изгледајте најдобро без напор

Новиот сет на ажурирани предни фотоапарати со висока дефиниција од 32 MP со автоматско фокусирање и камера со длабочина во IR работат за да произведат добро селфи со природни ефекти. Интелигентната оптимизација на осветлувањето, бојата на кожата и деталите на текстурата се попрецизни и лични за да ве натера да сакате да се фотографирате селфи.

huawei p40 pro+ front camera high quality sample photo

Вие одлучувате за приказната. Ние ја снимаме.

Професионалната ултра широка Cine камера од 40 MP со иновативната технологија за фузирање 16-во-1 ви овозможува да ја активирате креативноста при правење филмски видеа. Со толку многу филмски карактеристики, можете да снимате видео записи со висока резолуција од 4K 60 fps со задните и предните камери, да ги снимите минливите најдобри моменти и спокојството на животот, или да зумирате на растојание за раскажување приказни на различни начини.

*Снимено на HUAWEI P40 Pro. Само за илустрација.
HUAWEI P40 Pro+ ја нуди истата функција.

Запомнете ја прекрасната ноќ,
снимајте ја живописната приказна

Снимајте висококвалитетно видео во кое било светло. Без разлика дали го фаќате вашиот ноќен живот или ги гледате децата како играат на плажа за време на зајдисонцето, секоја приказна ќе биде снимена исто како и тоа како се случило пред вашите очи. До ISO 51200, сè уште сте во можност да снимите јасна приказна.

*Снимено на HUAWEI P40 Pro. Само за илустрација.
HUAWEI P40 Pro+ ја нуди истата функција.

Фатете го времето кое лета

Бидете волшебник и забавете го времето за да уживате во секој скапоцен момент со Slow-motion видеото од 7680 fps.

*Снимено на HUAWEI P40 Pro. Само за илустрација.
HUAWEI P40 Pro+ ја нуди истата функција.

Фатете ја суштината на времето

Поддржувајќи 4K и ултра широк агол на снимање, одликата за time lapse на професионално ниво ви овозможува да го запомните секој момент за само неколку секунди.

*Снимено на HUAWEI P40 Pro. Само за илустрација.
HUAWEI P40 Pro+ ја нуди истата функција.

Една приказна, двоен поглед

Две задни камери кои работат во исто време ви овозможуваат да ја гледате целокупната сцена и да се фокусирате на центричните делови. Погледнете ја приказната од различни гледишта со HUAWEI Dual-View Video.

Крајна изведба за вистинско искуство

Опфатете ја ултра брзината со првиот интегриран чипсет во светот 5G SoC5, Kirin 990 5G. Благодарение на 7nm+ EUV технологијата и иновативните архитектури на процесорот, HUAWEI P40 Pro+ може да постигне висока ефикасност и флуидност на системот. Бидете воодушевени од извонредните графички перформанси на Mali-G76 MC16 графичкиот процесор, ненадмината обработка на слики, напојувана со надградениот ISP, и напредната можност за AI во двојното јадро NPU.

HUAWEI P40 Pro+ kirin 990 5G SoC
 

Импресивно играње со сè под контрола

Ажурираниот мотор на слики интелигентно ги оптимизира кадрите на сликите за да обезбеди висока флуентност со помала потрошувачка на енергија. Во зачудувачкиот дисплеј со 90 Hz, вашите очи ќе ја видат вистинската разлика во играњето на 90 fps игра. Сега е прецизно и стабилно за поголемиот дел од времето. И, не грижете се за проблемот со прегревање бидејќи напредниот хибриден систем 4-во-1 SuperCool со втора генерација графен филм, VC, топлинска цевка и графит можат ефикасно да ја оддадат топлината.

huawei p40 pro+ immersive gaming
huawei p40 pro+ 4k livestream
4K Livestream

Ултра високата мрежна брзина плус ниското време на одложување, значи дека можете да уживате во јасен и течен 4K животен стил колку што е можно повеќе.

huawei p40 pro+ dual sim esim
Двојна СИМ картичка

HUAWEI P40 Pro+ поддржува двојна СИМ (5G + 4G). Кога едната СИМ картичка се користи на повик, другата сè уште може да прима повици или да пристапува на Интернет во исто време.

huawei p40 pro+ wifi 6 plus
Wi-Fi 6 Plus

Користејќи ја технологијата Dynamic Narrow Bandwidth, телефонот со можност за Wi-Fi 6 Plus продира повеќе sидови и подови. Поддржувајќи ја широчината на опсегот од 160 MHz, носи оптимална брзина која достигнува до 2.4 Gbps.6

huawei p40 pro+ 5g network icon
Компатибилност на мрежата

Поддржувајќи 2G / 3G / 4G / 5G, NA & NSA мрежни архитектури и повеќето мејнстрим фреквенции, ви овозможува да патувате низ целиот свет.7

Продолжете и уживајте во секој моќен ден

huawei p40 pro+ battery power

Иновативната архитектура на процесорот носи голема ефикасност на електрична енергија. А, механизмот за распределување на ВИ прави подобра употреба на батеријата од 4200 mAh8за да постигне одлични перформанси и подолго работно време.

huawei p40 pro+ wireless supercharge
huawei p40 pro+ supercharge
huawei p40 pro+ wireless car charge
huawei p40 pro+ reverse wireless charge

40 W Wireless HUAWEI SuperCharge9

Најбрзото безжично полнење од 40 W во светот. Спуштете го за брзо полнење, земете го кога ќе ви треба.

40 W HUAWEI SuperCharge10

Опуштете се и пијте кафе. Кога сте подготвени да одите, вашиот телефон ќе биде со полна моќност.

27 W HUAWEI SuperCharge Wireless Car Charger11

Лесно и брзо полнење додека возите. Подобро искористете го вашето време.

Reverse Charge12

Приближете се да ја споделите вашата љубов и моќ.

Заштита насекаде, безбедни и здрави

IP68, изграден за слободните души13

Обезбедувајќи заштита од ненадејни капки дожд или случајни прскања, вие сте слободни да ги истражувате и да продолжите со авантурите. Време е да ја ослободиме целата ваша енергија и креативност.

huawei p40 pro+ ip68 water and dust resistant

Вашето лице е вашата лозинка

Отклучувањето со лице точно ги открива карактеристиките на вашето лице за да ви помогне да го отклучите екранот или да пристапите до приватна апликација. Без разлика дали околината е светла или темна, верификацијата е брза и сигурна.

huawei p40 pro+ face unlock
huawei p40 pro+ fingerprint verification

Допрете, скенирајте и потврдете

Земете го телефонот и отклучете го со отпечаток од прст во зголемената област за верификација во исто време. Тоа е најприродниот начин за точна и ултра брза проверка.

Те знае, се грижи за тебе и те заштитува

Сензорот на предниот гест и двоен NPU работат заедно за да ги разберат гестовите на вашите раце и да ви помогнат да го контролирате слајдот или да направите скриншот без да го допрете телефонот. Покрај тоа, откако ќе открие дека некој друг сака да го разгледа вашиот телефон, приватното известување ќе се прикаже без никакви детали, така што вашата приватност е заштитена.

huawei p40 pro+ gesture control privacy protection
huawei p40 pro gesture control privacy protection

Целосна заштита

Микрокернелот на овој систем има постигнато CC EAL 5+, највисоко ниво на безбедносно овластување за потрошувачки ОС на глобално ниво. Така, сите плаќања, автентикации и други многу чувствителни операции работат во системот за да се спречи потенцијалното следење и кражба.

huawei p40 pro+ secured tee os and cc eal 5+

Добро чувани апликации

За да ја осигураме безбедноста на секоја апликација започната во HUAWEI App Gallery, поставивме сеопфатен систем од крај до крај, кој вклучува проверка на идентитетот на развивачот, безбедносно откривање на четири слоеви, заштитни мерки за преземање / инсталирање и одбрана на траење.

huawei p40 pro+ secured app gallery
huawei p40 pro+ secured app gallery

A Seamless AI Life

Мулти-таскинг, без префрлување

Лизгајте од двете страни на екранот за да пристапите до приклучокот за апликации. Повлечете ја апликацијата за да активирате повеќе прозорци. Можете да влечете и испуштите слики, текст или дури и датотеки преку повеќе прозорци14. Кога гледате видео или игри, можете да одговорите на пораки во лебдечки прозорец без да излезете од апликациите.

Multi-screen соработка,
беспрекорно работење како еден

Повеќе од само спојување на телефонскиот интерфејс во лаптопот, сега можете да ги користите апликациите за лаптоп за да отворите датотеки на вашиот телефон за уредување или директно да имате телефонски повици преку микро звучниците и камерата на лаптопот. Од софтвер до хардвер, овие две функции стануваат подобри.15

Споделувањето е лесно

Не е потребен кабел, податоци за Интернет или каква било инсталација на апликации, само изберете HUAWEI Share, а потоа можете лесно да започнете брз трансфер на датотеки или фотографии помеѓу HUAWEI паметните телефони, лаптопите, таблетите и печатачите од трети страни. Со едноставен допир, можете да му дозволите на звучникот да продолжи да пушта музика од вашиот телефон или да се поврзе со Wi-Fi од рутерот.16

Додатоци

Пронајдете го најдобрoто за HUAWEI P40 Pro+.

Дознај повеќе
huawei p40 pro+ accessories
 1. За целосно да го ослободи потенцијалот на екранот, Huawei го лансираше HUAWEI Quad-Curve Overflow Display, кој се карактеризира со четири криви рабови (горе, долу и од двете страни).
  Екраните на HUAWEI P40 Pro+ се добиени од повеќе добавувачи, со конзистентни параметри. Сепак, поради разликите во нивните технички решенија, може да има мали разлики во ефектите на дисплејот.
 2. HUAWEI P40 Pro+ поддржува приближно 10x оптички зум со фокусна должина од 240 mm.
 3. Повеќекратни камери работат одблиску за да ги испорачаат одличните ефекти со хибриден зум од 20x.
 4. Врз основа на резултатите од HUAWEI лабораториските тестови споредено со HUAWEI P30 Pro.
 5. SoC е мобилен чипсет интегриран со модем и процесори за апликација, 7nm Plus EUV е TSMC 7nm Plus Extreme Ultraviolet Lithography технологија за процеси.
 6. Податоците за тестирање се од лабораторијата Huawei, може да се разликуваат според околината. Треба да работите со рутерот HUAWEI Wi-Fi 6 Plus. Врвната брзина на Wi-Fi е теоретска брзина.
 7. Квалитетот на услугата може да варира заради мрежата на локалниот оператор.
 8. Типична вредност. Номинален капацитет на батеријата е 4100 mAh.
 9. Безжични полначи се продаваат одделно. За да достигнете максимална стапка на полнење од 40 W, треба да купите држач за безжичен полнач HUAWEI SuperCharge (максимум 40 W) и адаптер за напојување HUAWEI 65 W..
 10. Максимални податоци.
 11. Безжични полначи за автомобили се продаваат одделно. За да достигнете максимална стапка на полнење од 27 W, треба да набавите HUAWEI SuperCharge безжичен полнач за автомобили (максимум 27 W).
 12. Обратното безжично полнење е применливо за некои уреди што поддржуваат безжично полнење и биле тестирани во внатрешните лаборатории HUAWEI.
 13. Овој производ е оценет како IP68 за прскање, вода и отпорност на прашина според IEC стандардот 60529 и беше тестиран под контролирани лабораториски услови. Прскањето, водата и отпорот на прашина не се постојани и отпорот може да се намали со текот на времето со нормална употреба. Не обидувајте се да наполните влажен производ. Гаранцијата не покрива оштетување од течност.
 14. Поддржува само Email, Memo и File Manager.
 15. Ве молиме, консултирајте се со Услуги за клиенти на HUAWEI за списокот со уреди што поддржуваат соработка со повеќе екрани.
 16. Ве молиме консултирајте се со Услуги за клиенти на HUAWEI за списокот со модели на телефони, лаптопи, печатачи, фотоапарати и дронови што поддржуваат HUAWEI Share. Уредите кои ја поддржуваат функцијата за поврзување се претстојниот HUAWEI Sound X и HUAWEI рутерот A2.
×