• Ширина

  72.6 мм

  Тежина

  прибл. 226 g (вклучувајќи ја и батеријата)

  *Големината на производот, тежината на производот и сродните спецификации се само теоретски вредности. Реалните мерења помеѓу одделните производи може да се разликуваат. Сите спецификации подлежат на реалниот производ.

  HUAWEI P40 Pro+
  • White Ceramic
  • Black Ceramic

 • Големина:
  6.58 инчи
  *Со заоблен дизајн на аглите на дисплејот, дијагоналната должина на екранот е 6.58 инчи кога се мери според стандардниот правоаголник (вистинската површина за прегледување е малку помала).

  Боја:
  16.7 милиони бои

  Тип:
  ОЛЕД, стапка на освежување на рамката до 90 Hz

  Резолуција:
  2640 x 1200 пиксели
  *Резолуцијата измерена како стандарден правоаголник, со заоблен дизајн на аглите, ефикасните пиксели се помалку.

 • IP68

  *Вашиот уред е тестиран во контролирано опкружување и е овластен да е отпорен на вода, прскање од вода и прав во специфични ситуации (ги исполнува барањата за класификација IP68 како што е опишано со меѓународниот стандард IEC 60529).

  Водата и заштитувањето од прав не се постојани, а отпорот може да се намали како резултат на нормално абење со текот на времето. Не полнете го телефонот кога е влажен или во влажни околини. Погледнете во упатството за чистење и сушење. Потопување во течност и како резултат на оштетување не е покриено со гаранцијата.

  *Рејтингот IP68 значи дека врз основа на одредени дефинирани услови за испитување, уредот е заштитен од штетно навлегување на статичка вода до 1.5 метри, до 30 минути, во меѓувреме температурната разлика помеѓу водата и уредот не е поголема од 5К.

 • HUAWEI Kirin 990 5G

  Процесор:
  Octa-core
  2 x Cortex-A76 Based 2.86 GHz + 2 x Cortex-A76 Based 2.36 GHz + 4 x Cortex-A55 1.95 GHz
  Графички процесор:
  16-Core Mali-G76


  NPU:
  Dual Big Core + Tiny Core NPUs (Neural-network Processing Unit)

 • EMUI 10.1 (базиран на Android 10)

 • 8 GB RAM + 512 GB ROM

  *Достапното внатрешно складирање може да биде помало бидејќи дел од внатрешното складирање е зафатено со софтвер. Вистинскиот простор за меморија може да се промени како резултат на ажурирања на апликации, кориснички операции и други поврзани фактори.

  Надворешна меморија за поддршка:
  NM SD картичка, до 256 GB
  *се продава одделно

 • Задна камера:
  50 MP УUltra Vision Camera (Wide Angle, f/1.9 aperture, OIS) + Cine Camera (Ultra-Wide Angle, f/1.8 aperture) + 8 MP SuperZoom Camera (10X Optical Zoom, f/4.4 aperture, OIS) + 8 MP Telephoto Camera (3X Optical Zoom, f/2.4 aperture, OIS) + 3D Depth Sensing Camera
  Автоматски режим: автоматски фокус
  Стабилизација на слика: OIS + AIS
  Режим на зумирање: Дигитален зум, оптичко зумирање, хибриден зум
  Снимање на видео: Поддршка за снимање на видео од 4K (3840 x 2160 пиксели) 60 fps
  Резолуција на слика: Поддршка до 8192 x 6144 пиксели
  Резолуција на видео: Поддршка до 3840 x 2160 пиксели

  Предна камера:
  32 MP селфи камера (отвор f/2.2) + Depth Camera*
  Автоматски режим: автоматски фокус
  Снимање на видео: Поддршка за 4K (3840 x 2160 пиксели) 60 fps видео снимање
  Резолуција на слика: Поддршка до 6528 x 4896 пиксели
  Резолуција на видео: Поддршка до 3840 x 2160 пиксели
  *Depth камерата исто така, поддржува отклучување на лице со IR.

  *Пикселите за фотографии може да се разликуваат во зависност од режимот на сликање.
  *Вистинската резолуција на сликата може да варира во зависност од режимот на сликање.

 • 4200 mAh (Типична вредност)

  *Капацитетот на батеријата е 4100 mAh.
  **Типична вредност. Фактичкиот капацитет може да варира малку. Овој капацитет е номинален капацитет на батеријата. Вистинскиот капацитет на батеријата за секој поединечен телефон може да биде малку над или под номиналниот капацитет на батеријата.
  ***Не-отстранлива батерија. Отстранувањето на батеријата може да предизвика оштетување на уредот. За да ја замените или поправите батеријата, посетете овластен сервисен центар HUAWEI.

 • HUAWEI SuperCharge (Макс 40 W)
  *Задолжителен е кабел и полнач HUAWEI SuperCharge.

  Безжичен HUAWEI супер полнење (максимум 40 W)
  *Безжични полначи се продаваат одделно. За да достигнете максимална стапка на полнење од 40 W, треба да купите држач за безжичен полнач за безжичен полнеж HUAWEI SuperCharge (Макс 40 W) и адаптер за напојување HUAWEI 65 W.

 • Примарна СИМ картичка:
  5G NR: n1 / n3 / n28 (TX: 703 - 733 MHz, RX: 758 - 788 MHz) / n38 / n41 / n77 / n78 / n79
  4G FDD LTE: Bands 1 / 2 / 3 / 4 / 5 / 6 / 7 / 8 / 9 / 12 / 17 / 18 / 19 / 20 / 26 / 28
  4G TDD LTE: Bands 34 / 38 / 39 / 40 / 41
  3G WCDMA: Bands 1 / 2 / 4 / 5 / 6 / 8 / 19
  2G GSM: Bands 2 / 3 / 5 / 8
  Секундарна СИМ картичка:
  4G FDD LTE: Bands 1 / 2 / 3 / 4 / 5 / 6 / 7 / 8 / 9 / 12 / 17 / 18 / 19 / 20 / 26 / 28
  4G TDD LTE: Bands 34 / 38 / 39 / 40 / 41
  3G WCDMA: Bands 1 / 2 / 4 / 5 / 6 / 8 / 19
  2G GSM: Bands 2 / 3 / 5 / 8
  *Во верзијата со двојна СИМ, или може да се постави отвор за картички за да се смести примарната или секундарната СИМ картичка.
  *Функциите што се достапни на мрежата во живо зависат од ситуациите на распоредувањето на мрежата на операторот и поврзаните услуги.
  *HUAWEI P40 Pro+ не поддржува eSIM.

 • Wi-Fi:
  802.11a/b/g/n/ac/ax, 2 x 2 MIMO, HE160, 1024 QAM, 8 Spatial-stream Sounding MU-MIMO
  *Треба поддршка за рутер.
  Преземете и поставете врвна физичка стапка до 2.4 Gbps
  *Врз основа на рутерот со ширина на опсег од 160 MHz Wi-Fi 6.

  Bluetooth:
  Bluetooth 5.1, Поддршка BLE, SBC, AAC, LDAC

  Data Cable Port:
  USB Type-C, USB 3.1 GEN1**Оваа функција треба да се користи со USB 3.1 GEN1 кабел (нестандарден USB кабел, треба да се набавите одделно) што ја поддржува оваа функција.
  *Влезен USB кабел поддржува USB 2.0.


  Влез за слушалки:
  USB Type-C earjack


  Други:
  Синхронизација на податоци од компјутер

 • GPS (L1 + L5 dual band), AGPS, Glonass, BeiDou (B1I + B1C + B2a Tri-band), Galileo (E1 + E5a dual band), QZSS (L1 + L5 dual band), NavIC

 • Support Reader Mode, P2P Mode, Card Emulation Mode (SIM*, HCE)
  *само SIM1

 • Сензор за гестови
  Сензор за гравитација
  Инфрацрвен сензор
  Сензор за отпечатоци
  Сензор Hall
  Жироскоп
  Компас
  Сензор за амбиентална светлина
  Сензор за близина
  Сензор за температура на бојата

 • Audio File Format: *.mp3, *.mp4, *.3gp, *.ogg, *.amr, *.aac, *.flac, *.wav, *.midi

 • Video File Format: *.3gp, *.mp4

 • Телефон (вградена батерија) x 1
  Полнач x 1
  USB-Type-C кабел x 1
  Слушалки USB-Type-C x 1
  Заштитна маска x 1 (не е достапна во Западна Европа и Северо-источна Европа)
  Водич за брз почеток x 1
  Алатка за вадење картичка x 1
  Гарантна картичка x 1
  *Може да варира на различен пазар. Контактирајте го локалниот канал за продажба за подетален список.