• Ширина

  72.6 мм

  Тежина

  Приближно. 209 g (вклучувајќи ја и батеријата)

  * Големината на производот, тежината на производот и сродните спецификации се само теоретски вредности. Реалните мерења помеѓу одделните производи може да се разликуваат. Сите спецификации подлежат на реалниот производ.

  HUAWEI P40 Pro
  • Ice White
  • Silver Frost
  • Black

 • Големина:
  6.58 инчи
  * Со заоблен дизајн на аглите на дисплејот, дијагоналната должина на екранот е 6.58 инчи кога се мери според стандардниот правоаголник (вистинската површина на гледање е малку помала).

  Боја:
  16.7 милиони бои

  Тип:
  OLED, до 90 Hz стапка на освежување на рамката

  Резолуција:
  2640 x 1200 пиксели
  * Резолуцијата измерена како стандарден правоаголник, со заоблен дизајн на аглите, ефикасните пиксели се малку помалку .

 • IP68

  *Уредот е тестиран во контролирана околина и е сертифициран дека е отпорен на вода и прашина во одредени ситуации (ги исполнува барањата пропишани во класификацијата IP68 кои што се опишани во меѓународниот стандард IEC 60529).

  Отпорноста на вода и прашина не е трајна состојба и таа може да се намали како резултат на нормалното абење со текот на времето. Не полнете го телефонот кога е мокар или во влажна околина. Погледнете во упатството за упатства за чистење и сушење. Штетата настаната од потопување во течност не е покриена со гаранцијата.

  *Ознаката IP68 значи дека врз основа на одредени дефинирани услови за тестирање, уредот е заштитен од штетно навлегување на статична вода до 1.5 метри, за најмногу 30 минути, додека разликата во температурата помеѓу водата и уредот не е поголема од 5°C.

 • HUAWEI Kirin 990 5G

  CPU:
  Octa-core
  2 x Cortex-A76 Based 2.86 GHz + 2 x Cortex-A76 Based 2.36 GHz + 4 x Cortex-A55 1.95 GHz

  GPU:
  Mali-G76

  NPU:
  Dual Big Core + Tiny Core NPUs (Neural-network Processing Unit)

 • EMUI 10.1(Базиран на Android 10)

 • 8 GB RAM + 256 GB ROMM

  *Достапната внатрешна меморија може да биде помала бидејќи дел од внатрешната меморија е зафатен од софтверот. Фактичкиот простор во меморијата може да се менува поради ажурирањата на апликацијата, корисничките операции и другите поврзани фактори.

 • Задна камера:
  50 MP Камера со ултра визија (Широк агол, f/1.9 отвор, OIS) + 40 MP филмска камера (ултра-широк агол, отвор f/1.8) + 12 MP Суперсензитивна телефото Камера (ф/3.4 отвор, ОИС) + 3D Depth Сензитивна Камера
  Автоматски режим: автоматски фокус
  Стабилизација на слика: OIS + AIS
  Режим на зумирање: Дигитален зум, оптички зуми, хибриден зум
  Снимање на видео: Поддршка за 4K (3840 x 2160 пиксели) 60fps видео снимање
  Резолуција на слика: Поддршка до 8192 x 6144 пиксели
  Резолуција на видео: Поддршка до 3840 x 2160 пиксели

  Предна камера:
  32 MP селфи камера (отвор f/2.2) + Depth Камера *
  Автоматски режим: автоматски фокус
  Снимање на видео: Поддршка за снимање на видео од 4K (3840 x 2160 пиксели) 60fps
  Резолуција на слика: Поддршка до 6528 x 4896 пиксели
  Резолуција на видео: Поддршка до 3840 x 2160 пиксели
  * Depth камера, исто така, поддржува отклучување со препознавање на лице со IR.

  * Пикселите на фотографиите може да се разликуваат во зависност од режимот на сликање.
  * Вистинската резолуција на сликата може да варира во зависност од режимот на сликање.

 • 4200 mAh (Типична вредност)

  *Номиналниот капацитет на батеријата е 4100 mAh.
  **Типична вредност. Фактичкиот капацитет може малку да се разликува. Овој капацитет е номиналниот капацитет на батеријата. Конкретниот капацитет на батеријата за секој конкретен телефон може да биде малку поголем или помал од номиналниот капацитет на батеријата.
  ***Батерија што не се отстранува. Отстранувањето на батеријата може да предизвика оштетување на уредот. За да ја замените или поправите батеријата, посетете овластен сервисен центар на HUAWEI.

 • HUAWEI SuperCharge (Макс 40W)
  * Задолжителен е кабел и полнач HUAWEI SuperCharge.

  Безжичен HUAWEI супер полнење (27 W)
  * Безжични полначи се продаваат одделно. За да постигнете максимална стапка на полнење од 27W, треба да купите безжичен полнач за безжичен полнач HUAWEI SuperCharge (Max 27W) или безжичен полнач за безжичен автомобил HUAWEI SuperCharge (Макс 27W)

 • ELS-NX9

  Примарна СИМ-картичка:
  5G NR: n1 / n3 / n7 / n28 (TX: 703-733 MHz, RX: 758-788 MHz) / n38 / n41 / n77 / n78 / n79
  4G FDD LTE: Опсези 1/2/3/4/5/6/7/8/9/12/17/18/19/20/26/28/32
  4G TDD LTE: Опсези 34/38/39/40/41
  3G WCDMA: Опсези 1/2/4/5/6/8/19
  2G GSM: Опсези 2/3/5/8

  Секундарна СИМ-картичка:
  4G FDD LTE: Опсези 1/2/3/4/5/6/7/8/9/12/17/18/19/20/26/28
  4G TDD LTE: Опсези 34/38/39/40/41
  3G WCDMA: Опсези 1/2/4/5/6/8/19
  2G GSM: Опсези 2/3/5/8

  * Во двојната СИМ верзија, може да се постави дури и отвор за картички за да се смести примарната или секундарната СИМ картичка.
  * Функциите што се достапни моментално на мрежата зависат од ситуациите на распоредувањето на мрежата на операторот и поврзаните услуги.

  Поддржете го двојното подготвување на СИМ-картичката

  ELS-NX9

  Единечен SIM модел:
  Една Nano SIM + One Nano SIM *
  или
  Двоен СИМ-модел:
  One Nano SIM + One Nano SIM

  * eSIM бара план за безжична услуга и ви овозможува да активирате план за мобилна мрежа без употреба на Nano SIM. Достапноста на eSIM може да варира во зависност од земјата и операторот. Проверете со вашиот оператор дали планот за вашата мобилна мрежа поддржува eSIM. Во единечен СИМ-модел, поддржете една Nano SIM една eSIM и една NM-картичка.

 • Wi-Fi:
  802.11a/b/g/n/ac/ax, 2 x 2 MIMO, HE160, 1024 QAM, 8 Spatial-stream Sounding MU-MIMO
  * потребна е поддршка од рутер.
  Преземете и прикачете податоци со врвна брзина до 2.4Gbps
  * Врз основа на 160MHz ширина на опсег Wi-Fi 6 рутер.

  Bluetooth:
  Bluetooth5.1, Поддршка BLE, SBC, AAC, LDAC

  Порта за кабел за податоци:
  USB Type-C, USB 3.1 GEN1 *
  * Оваа функција треба да се користи со USB 3.1 GEN1 кабел (нестандарден USB кабел, треба да се набави одделно) што ја поддржува оваа функција.
  * Влезен USB кабел поддржува USB 2.0.

  Порта за слушалки:
  USB Type-C Порта за слушалки

  Друго:
  Синхронизација на податоци со компјутер

 • GPS (L1 + L5 двоен опсег), AGPS, Glonass, BeiDou(B1I+B1C+B2a троен опсег), Galileo (E1 + E5a двоен опсег), QZSS (L1 + L5 двоен опсег), NavIC

 • Поддржува режим за читање,режим P2P,режим на емулација на картички (SIM*, HCE) *Поддршка само за SIM1

 • Сензор за гравитација
  Инфрацрвен сензор
  Сензор за отпечатоци од прсти
  Сензор за магнетно поле
  Жироскоп
  Компас
  Сензор за светлина од околината
  Сензор за близина
  Сензор за гестови
  Сензор за температура на бојата

 • Аудио формат на датотека: *.mp3, *.mp4, *.3gp, *.ogg, *.amr, *.aac, *.flac, *.wav, *.midi

 • Видео формат на датотека: *.3gp, *.mp4

 • Телефон (вградена батерија) x 1
  Полнач x 1
  USB Кабел од тип C x 1
  USB Слушалки од тип C x 1
  Упатство за брз почеток x 1

  Алатка за вадење x 1
  Гарантен лист x 1
  * Може да варира на различни пазари. Контактирајте со локалниот продавач за подетален список.