• Ширина

  74.06 мм

  Тежина

  Приближно 185 g (вклучувајќи ја и батеријата)

  *Големината на производот, тежината на производот и сродните спецификации се само теоретски вредности. Реалните мерења помеѓу одделните производи може да се разликуваат. Сите спецификации подлежат на реалниот производ.

  HUAWEI Y6p
  • Midnight Black
  • Emerald Green
  • Phantom Purple

 • Големина:
  6.3 инчи
  *Со заоблен дизајн на аглите на дисплејот, дијагоналната должина на екранот е 6.3 инчи кога се мери според стандардниот правоаголник (вистинската површина на гледање е малку помала).

  Боја:
  16.7 милиони бои

  Тип:
  TFT LCD (IPS)

  Резолуција:
  Пиксели HD+ 1600 x 720
  *Со заоблен дизајн на аглите на дисплејот, резолуцијата на екранот е 1600 x 720 пиксели кога се мери според стандардниот правоаголник (вистинската површина на гледање е малку помала).

 • CPU:
  Mediatek MT6762R
  Octa-core процесор
  4 x Cortex-A53 2.0 GHz + 4 x Cortex-A53 1.5 GHz

  GPU:
  IMG GE8320 650 MHz

 • EMUI 10.1 (Базирано на Android 10)

 • MED-LX9N:
  3 GB RAM + 64 GB ROM

  *Поради ограничувањата во моќта за процесирање на процесорот, меморијата што ја користи оперативниот систем и претходно инсталираните апликации, вистинскиот простор достапен за корисниците може да биде помал од наведениот капацитет за меморија. Вистинскиот простор за меморија може да се промени како резултат на ажурирања на апликации, кориснички операции и други поврзани фактори.

  Надворешна меморија за поддршка:
  Микро SD картичка, до 512 GB

  *се продава одделно
  *Поради ограничувањата во моќта за процесирање на процесорот, меморијата што ја користи оперативниот систем и претходно инсталираните апликации, вистинскиот простор достапен за корисниците може да биде помал од наведениот капацитет за меморија. Вистинскиот простор за меморија може да се промени како резултат на ажурирања на апликации, операции на корисници и други поврзани фактори.

 • Задна камера:
  13 MP (отвор f/1.8) + 5 MP (широк агол на леќи, отвор f/2.2) + 2 MP (отвор f/2.4), AF


  Предна камера:
  8 MP, отвор f/2.0, FF

  *Пикселите со фотографии може да се разликуваат во зависност од режимот на сликање.

 • 4900 mAh (номинална вредност), 5000 mAh (типична вредност)

  *Типична вредност. Фактичкиот капацитет може да варира малку.
  Овој капацитет е номинален капацитет на батеријата. Вистинскиот капацитет на батеријата за секој поединечен телефон може да биде малку над или под номиналниот капацитет на батеријата.
  *Не-отстранлива батерија. Отстранувањето на батеријата може да предизвика оштетување на уредот. За да ја замените или поправите батеријата, посетете овластен сервисен центар HUAWEI.

 • Стандардниот полнач поддржува 5V / 2A

 • MED-LX9

  Двојна SIM верзија:
  Примарна SIM-картичка:
  4G FDD LTE: Bands 1 / 2 / 3 / 4 / 5 / 7 / 8 / 20 / 28
  4G TDD LTE: Bands 34 / 38 / 39 / 40 / 41 (2535 - 2675 MHz)
  3G WCDMA: Bands 1 / 2 / 4 / 5 / 8
  2G GSM: Bands 2 / 3 / 5 / 8 (850 / 900 / 1800 / 1900 MHz)
  Секундарна SIM-картичка:
  4G FDD LTE: Bands 1 / 2 / 3 / 4 / 5 / 7 / 8 / 20 / 28
  4G TDD LTE: Bands 34 / 38 / 39 / 40 / 41 (2535 - 2675 MHz)
  3G WCDMA: Bands 1 / 2 / 4 / 5 / 8
  2G GSM: Bands 2 / 3 / 5 / 8 (850 / 900 / 1800 / 1900 MHz)
  Единечна верзија на SIM:
  4G FDD LTE: Bands 1 / 2 / 3 / 4 / 5 / 7 / 8 / 20 / 28
  4G TDD LTE: Bands 34 / 38 / 39 / 40 / 41 (2535 - 2675 MHz)
  3G WCDMA: Bands 1 / 2 / 4 / 5 / 8
  2G GSM: Bands 2 / 3 / 5 / 8 (850 / 900 / 1800 / 1900 MHz)
  MED-LX9N

  Примарна SIM-картичка:
  44G FDD LTE: Bands 1 / 2 / 3 / 4 / 5 / 7 / 8 / 20 / 28
  4G TDD LTE: Bands 34 / 38 / 39 / 40 / 41 (2535 - 2675 MHz)
  3G WCDMA: Bands 1 / 2 / 4 / 5 / 8
  2G GSM: Bands 2 / 3 / 5 / 8 (850 / 900 / 1800 / 1900 MHz)
  Секундарна СИМ-картичка:
  4G FDD LTE: опсези 1 / 2 / 3 / 4 / 5 / 7 / 8 / 20 / 28
  4G TDD LTE: опсези 34 / 38 / 39 / 40 / 41 (2535 - 2675 MHz)
  3G WCDMA: опсези 1 / 2 / 4 / 5 / 8
  2G GSM: опсези 2 / 3 / 5 / 8 (850 / 900 / 1800 / 1900 MHz)
  *Во верзијата со двојна SIM, или може да се постави отвор за картички за да се смести примарната или секундарната СИМ картичка.
  *Функциите што се достапни на мрежата во живо зависат од ситуациите на распоредувањето на мрежата на превозникот и поврзаните услуги.

 • WLAN:
  802.11b/g/n, 2.4 GHz

  Bluetooth:
  Bluetooth 5.0

  USB:
  microUSB, USB 2.0
  *Стандардниот USB кабел поддржува USB 2.0.

  Слушалка:
  3.5 мм

 • GPS, AGPS, Glonass, BeiDou

 • MED-LX9: Не

  MED-LX9N: Да
  Поддржани се режимот за читање картички, режимот од точка до точка и режимот за симулација на картички (UICC и HCE).
  *SIM-картичката што се користи за плаќање на SIM-картичката може да се вметне само во слотот за SIM1-картичката.

 • Сензор за амбиентална светлина
  Сензор за отпечатоци
  Сензор за близина
  Сензор за гравитација

 • HUAWEI Histen
  Формат на аудио: mp3, mid, amr, awb, 3gp, mp4, m4a, aac, wav, ogg, flac, mkv

 • 3gp, mp4, webm, mkv

 • Телефон (вградена батерија)
  Полнач
  USB кабел
  Игла за вадење картичка
  Водич за брз почеток
  Заштитна маска (зависно од пазарот)
  Картичка за гаранција (зависно од пазарот)
  Заштитна фолија ТП (прикачена на телефонот пред испораката)
  Заштитна фолија на капакот на батеријата (прикачена на телефонот пред испораката)
  *Контактирајте го продажниот канал за подетален список.