HUAWEI Y6s

За подобро корисничко искуство, ве молиме употребете ја последната верзија на Internet Explorer или користете друг интернет пребарувач.

Популарни резултати

  Предложени резултати

   внесете повеќе клучни зборови за пребарување

   Популарни пребарувања

    Популарни препораки

     6.09”1 Dewdrop
     Display
     Импресивен дисплеј од 6.09" Dewdrop со 87% екран на уредот, дава ултра-широк поглед додека играте на нефо, сурфате и читате.2 HUAWEI Y6s исто така блокира штетно сино светло со овластен екран TÜV Rheinland, заштитувајќи ги очите на корисникот.
     huawei y6s

     Големо складирање | Моќен Octa-Core процесор

     huawei y6s
     huawei y6s huawei y6s dewdrop display phone
     huawei Y6s left layer screen
     huawei Y6s right layer screen
     Уникатни како
     што вие сакате
     HUAWEI Y6s доаѓа со 2 бои инспирирани од природата. Orchid Blue дава посебен впечаток со горниот сјаен дел и долниот мат дел што ефикасно ги спречува отпечатоците. The Starry Black трепери со скриени рефлективни честички во светлината и блеска со уникатен шарм, исто како и sвездите што трепкаат на небото.

     Orchid Blue

     Starry Black

     Orchid Blue

     Starry Black

     Големо складирање
     3 GB + 32 GB3
     Чувајте ги омилените филмови, фотографии и апликации колку што сакате со меморијата од 32 GB ROM и 512 GB4 засилување. Уште повеќе, технологијата EROFS може автоматски да ги компресира претходно инсталираните датотеки во помала големина до 2 GB5 и да овозможи повеќе складирање за другите апликации.
     huawei y6s large storage phone
     huawei y6s octa-core processor phone
     Подобрена
     изведба
     Вградениот чипсет од 12nm Octa-core вклучува четири големи јадра од 2.3 GHz и четири мали јадра од 1.8 GHz, со што ефикасно ги подобрува перформансите на работа со полна брзина и ефикасно ја намалува потрошувачката на енергија.
     huawei y6s octa-core processor phone
     Подобрена
     изведба
     Вградениот чипсет од 12nm Octa-core вклучува четири големи јадра од 2.3 GHz и четири мали јадра од 1.8 GHz, со што ефикасно ги подобрува перформансите на работа со полна брзина и ефикасно ја намалува потрошувачката на енергија.
     Отклучи со
     голема брзина
     HUAWEI Y6s обезбедува заден сензор за отпечатоци и отклучување со лицето на корисникот. Овој телефон може да се отклучи брзо и совршено ги заштитува вашите лични информации.
     huawei y6s fingerprint unlocking phone
     HUAWEI SuperSound
     Опремени со Super Linear Speaker и моќен, паметен PA, HUAWEI Y6s уредите можат интелигентно да испорачуваат подлабок бас и посилна височина дури и во гласна музика. Овој телефон е ваш личен преносен звучник додека слушате музика дома, се забавувате со пријателите или се дружите на плажа.
     huawei y6s supersound
     Зачудувачки камери
     huawei y6s 13MP rear camera

     13 MP rear camera
     Зачудувачки камери
     Фаќајте го секој фантастичен момент со зачудувачка задна камера од 13 MP и предна камера за убавина од 8 MP. Одликувајќи се со широки леќи со отвор f/1.8, со до 50% поголема светлина, квалитетот и јасноста во вашите брилијантни снимки ќе бидат засилени без разлика во текот на денот или ноќта.6
     huawei y6s large battery phone
     Интелигентен век на
     траење на батеријата
     HUAWEI Y6s има батерија од 3020 mAh со интелигентна оптимизација. Софтверот со хардверска синергија работи заедно за да го одржува вашиот телефон во текот на целиот ден.7
     huawei y6s emui9.1 smartphone
     EMUI 9.1
     Smart Life
     Поддржано од EMUI 9.1, едноставниот и интуитивен интерфејс на овој телефон му овозможува да биде без стрес и лесен за употреба. Easy Mode, Phone Clone и навигацијата со гестикулации на цел екран овозможуваат повеќе можности за удобен и паметен живот.
     1.

     6.09”е приближна големина, вистинската големина на дисплејот е 6.088”.

     2.

     Податоците се од лабораториите на HUAWEI. Метод на пресметување на односот на екранот со телото: област на АА / предната страна на TP.

     3.

     3 GB + 64 GB верзијата е достапна во сите области на лансирање, освен во Европа. Верзијата од 3 GB + 32 GB е достапна само во Европа.

     4.

     Може да се прошири до 512 GB со MicroSD картичка што се продава одделно.

     5.

     Податоците се од лабораториите на HUAWEI. Фактичкото складирање може да варира во зависност од вистинската состојба на употреба.

     6.

     Само за задната камера. Податоците се од лабораториите HUAWEI, во споредба со стандардните леќи за отворање f/2.2.

     7.

     3020 mAh е типична вредност. Врз основа на резултатите од HUAWEI лабораториските тестови. Траењето на батеријата зависи од реалните ситуации на употреба.

     Поставување на cookie