HUAWEI Mate 10 lite

За подобро корисничко искуство, ве молиме употребете ја последната верзија на Internet Explorer или користете друг интернет пребарувач.

Популарни резултати

  Предложени резултати

   внесете повеќе клучни зборови за пребарување

   huawei-nova-2i-bg

   huawei-nova-2i huawei-nova-2i

   Екран за целосен поглед и четири камери

   huawei-nova-2i-video

   ПОГЛЕДНЕТЕ ГО ВИДЕОТО ЗА ПРОИЗВОДОТ

   huawei-nova-2i-design-screen

   ЖИВОТ БЕЗ ГРАНИЦИ

   HUAWEI Mate 10 lite има неверојатен 5,9 инчен екран кој нуди одлично искуство и придонесува кон елегантниот и модерен дизајн на уредот. Неверојатно создаден заоблен екрен. Фантастичната резолуција на екранот FHD+ ги трансформира социјалните медиуми, гледањето видеа, читањето книги, играњето игри и пребарувањето на интернет.

   huawei-nova-2i-design-screen
   huawei-nova-2i-design-screen huawei-nova-2i-design-screen

   ГОЛЕМ СВЕТ, ТЕНОК ДИЗАЈН

   Размер на екранот: куќиште од 83% на 5,9 инчниот екран за целосен поглед нуди „златен“ формат на екранот од 2: 1, оптимизирајќи ги социјалните медиуми, пребарувањето и играњето игри, што ви дозволува да користите две апликации една до друга. Тенкиот, елегантен дизајн го прави HUAWEI Mate 10 lite лесен и забавен за носење, подготвен да оди каде и да ве однесе животот.

   huawei-nova-2i-design-size
   huawei-nova-2i-design-size huawei-nova-2i-design-size huawei-nova-2i-design-size huawei-nova-2i-design-size huawei-nova-2i-design-size huawei-nova-2i-design-size

   ИНСПИРИРАНО ОД ПРИРОДАТА

   Мекитe линии, заобленитe краеви и отпорното метално целосно куќиште хармонично ја трансформира естетиката на HUAWEI Mate 10 lite во неверојатно визуелно искуство. Ова е симфонија на дизајн со тоа што секоја карактеристика придонесува за едноставен, отмен и префинет изглед.

   huawei-nova-2i-design-appearance
   huawei-nova-2i-design-appearance
   huawei-nova-2i-camera-4-cameras

   4 КАМЕРИ: ВИДИ ПОВЕЌЕ, БИДИ ПОВЕЌЕ

   Поврзете се со светот на динамичен и иновативен начин со четирите неверојатни камери на HUAWEI Mate 10 lite: 2 предни, 2 задни. Фотографирајте, снимајте и споделувајте со пријателите, семејството во богати и убави бои и спектакуларна јасност.

   huawei-nova-2i-camera-4-cameras
   huawei-nova-2i-camera-4-cameras

   ЦЕЛОСНО НОВ СЕЛФИ

   Двете предни камери за селфи на HUAWEI Mate 10 lite имаат леќи од 13 MP и 2 МР. Леќите f/2.0 од 13 МР се фокусираат на дефинирање на сликата, додека, пак, леќите во боја 1.75 um од 2 MP ја доловуваат импресивната длабочина на полето. Јасни убави самослики со спектакуларен боке ефект.

   huawei-nova-2i-camera-2-front-cameras
   huawei-nova-2i-camera-2-front-cameras huawei-nova-2i-camera-2-front-cameras

   ПРЕУБАВА ФОТОГРАФИЈА СЛИКАНА СО ПАМЕТЕН ТЕЛЕФОН

   Двете задни камери користат леќи од 16 МР со 2 МР за импресивно дефинирање на сликата, со неверојатна длабочина на полето и професионален боке ефект.

   huawei-nova-2i-camera-2-rear-cameras
   huawei-nova-2i-camera-2-rear-cameras huawei-nova-2i-camera-2-rear-cameras

   УБАВИ И НЕВЕРОЈАТНИ ПОРТРЕТИ СО БОКЕ ЕФЕКТ

   Двојната предна камера на HUAWEI Mate 10 lite ја користи моќта на неверојатните леќи и најновата технологија за камери со цел да постигне спектакуларен боке ефект, подобро светло и убави портрети. Природно убав, природен ти. Едноставно допрете каде било на екранот за да фокусирате и да ја заматите позадината.

   huawei-nova-2i-front-camera-bokeh
   huawei-nova-2i-front-camera-bokeh

   СЕГА СЕКОЕ СВЕТЛО Е СОВРШЕНО СВЕТЛО

   Заборавете го лошото осветлување. Сега го имате HUAWEI Mate 10 lite. Блиц за селфи што се подесува, светлото на 2 нивоа автоматски го приспособува светлото според условите во кои се наоѓате. Светлото со високо CRI го имитира сонцето, истакнувајќи ја природната убавина на секој тен. Аголот на осветлување од 120 степени нуди пошироко покривање на светлото. И технологијата за портрети „осветлување во форма на пеперутка“ ги нагласува карактеристиките на лицето како професионален портрет.

   huawei-nova-2i-front-camera-smart-flash
   huawei-nova-2i-front-camera-smart-flash huawei-nova-2i-front-camera-smart-flash huawei-nova-2i-front-camera-smart-flash huawei-nova-2i-front-camera-smart-flash huawei-nova-2i-front-camera-smart-flash huawei-nova-2i-front-camera-smart-flash

   ПРИРОДНАТА УБАВИНА, УСОВРШЕНА

   Алгоритмот Beauty 4.0 на HUAWEI применува приспособување до ниво на милиметар за поточни детали за разубавување, поздрав тен и поприроден внатрешен сјај. Покажете ја убавината која само вие можете да ја покажете.

   huawei-nova-2i-front-camera-algorithm
   huawei-nova-2i-front-camera-algorithm huawei-nova-2i-front-camera-algorithm huawei-nova-2i-front-camera-algorithm huawei-nova-2i-front-camera-algorithm huawei-nova-2i-front-camera-algorithm huawei-nova-2i-front-camera-algorithm

   СЛОБОДНИ СТЕ ДА СЕ ЗАБАВУВАТЕ

   HUAWEI Mate 10 lite се карактеризира со четири опции за промена на костим со 18 сета на однапред инсталирани шаблони и интересни поставувања за шминкање. Бидете слободни. Доближете се. Споделете насмевка.

   huawei-nova-2i-front-camera-fun-settings
   huawei-nova-2i-front-camera-fun-settings huawei-nova-2i-front-camera-fun-settings

   ПРВО СЛИКАЈТЕ, ПОТОА ФОКУСИРАЈТЕ

   Неверојатната иновативна технологија за камера на HUAWEI можат повторно да го приспособат фокусот по сликањето, дозволувајќи ви да изберете различни боке ефекти. Повеќе опции. Подобра композиција, подобри теми. Споделувајте ги и зачувајте ги вашите неверојатни авантури.

   huawei-nova-2i-rear-camera-focus-later
   huawei-nova-2i-rear-camera-focus-later huawei-nova-2i-rear-camera-focus-later huawei-nova-2i-rear-camera-focus-later huawei-nova-2i-rear-camera-focus-later huawei-nova-2i-rear-camera-focus-later huawei-nova-2i-rear-camera-focus-later

   ПРИДВИЖЕТЕ ГО СВЕТОТ СО ПОДВИЖНИ СЛИКИ

   Опцијата за подвижна слика на HUAWEI Mate 10 lite не само што фотографира статични слики туку и динамични мини филмови од 2 секунди. Момент од животот кој засекогаш ќе го цените.

   huawei-nova-2i-rear-camera-moving-picture-mode
   huawei-nova-2i-rear-camera-moving-picture-mode huawei-nova-2i-rear-camera-moving-picture-mode

   ЕДЕН ЧЕКОР ПОНАПРЕД

   Осум јадрениот чипсет од 16 nm Kirin 659 достигнува до 2.36 GHz, и 4 GB RAM и 64 GB ROM без проблем ефикасно извршуваат повеќе задачи. HUAWEI Mate 10 lite функционира на EMUI 8.0 OS базиран на Android™ 8.0, а Ultra Memory на HUAWEI ве поставува на возачкото седиште на вашиот живот.

   huawei-nova-2i-performance
   huawei-nova-2i-performance huawei-nova-2i-performance

   ПОГОЛЕМА, ПОДОБРА БАТЕРИЈА

   Чипсетот Kirin на HUAWEI и EMUI OS овозможуваат висока изведба со помалку батерија. Батеријата од 3340 mAh може да трае до 2 дена со вообичаено користење. * Типична вредност. Врз основа на резултати од лабораториските тестови на HUAWEI. Колку трае батеријата зависи од тоа колку се користи. Во средина на лабораториско тестирање: температура од 25 степени целзиусови, релативна влажност: од 45% до 80%.

   ЕДНОСТАВНО ЗАЧУВУВАЊЕ И СПОДЕЛУВАЊЕ

   Нацртајте Ѕ за „долга слика од екранот“ за да фотографирате цела статија и долги слики. Два пати допрете со еден прст за слика од екранот. Два пати допрете со два прста за снимање на екранот.

   huawei-nova-2i-easy-saving
   huawei-nova-2i-easy-saving