• HUAWEI Ascend P7, совршеност до раб на перфекција

  HUAWEI Ascend P7 ја редефинира перфекцијата на паметните телефони, до работ на највисоките додатоци, ултра брза поврзаност и прекрасено изработениот дизајн што ги става во посебна класа на телефони.

 • Изграден во 7 слоеви

  Црното елегантно стакло на HUAWEI Ascend P7 е составено од 7 слојна површина, со користење на микро-модел дизајн кој никогаш претходно не е виден кај паметните телефони. Процес што ја зголемува транспарентноста и дава неверојатно прекрасен изглед и чувство во Вашите раце. Резултатот од сево ова е допирно искуство со ротирачки текстурен ефект што прави дизајнот на телефонот да биде доеден до ново ниво на изработка.

 • Ултра тенок дизајн

  Веднаш штом ќе го земете во Ваши раце HUAWEI Ascend P7, ќе приметите нешто: неверојатно е тенок. Но, освен што е 6.5 мм тенок, ова е телефон што нема пресечени агли освен што доаѓа со супериорни додатоци и функционалност. Кога веќе еднаш ќе го користите ќе откриете дека постојат многу начини на кои HUAWEI Ascend P7 го редефинира искуството од користење на мобилни телефони, воедно и одвнатре и однадвор.

 • Вовлечено копче за отклучување

  Секој детал на HUAWEI Ascend P7 е креиран за да го редефинира Вашето искуство на користење. Тоа го вклучува и дизајнот на копчето за уклучување наменето да го направи многу полесно да се користи со една рака. И преместувањето на копчето за уклучување во средината на шасијата на телефонот, навигацијата е многу поедноставна сега.

 • Инспириран од паднатите капки

  HUAWEI Ascend P7 не е како другите телефони кои сте ги виделе досега. Долните краеви на HUAWEI Ascend P7 компактно се создадени следејќи го моќниот природен и флуиден дизајн, инспириран од капките на водата распрскани на стаклената површина. Резултатор е идеално балансирана површина што перфектно се адаптира во Вашите раце. Задоволство да се држи во раце и да се користи.

 • 8 MP BSI Предна камера

  HUAWEI Ascend P7 ги редефинира можностите на искуството со камера. 8 мега пиксели асферичен објектив на предната камера ја инкорпорира циното инфрацрвено стакло со сензор што ја појаснува секоја слика, овозможува да се избегне деформација на објектите и розево светло, правејќи ја секоја слика вредна за памтење.

 • Панорамско селфи

  HUAWEI Ascend P7 доаѓа со иновативни додатоци за селфи слики, што значи дека можете да направите спректакулатни портрети од самите себе си со панорамска позадина. Сега, каде и да се најдете себе си ќе можете да се сликате и да го вклучите секој неверојатен детал од Вашето опкружување.

 • 13 мега пиксели задна камера

  HUAWEI Ascend P7 со својата 13 мега пикселна камера го прави секој пиксел важен. Фотосензитивната f/2.0 бленда 5 парчиња на леќи и BSI сензор, создадена за користење на дигитални камери со високи перформанси, овозможува сигурни и јасни, богати слики ноќе или на отворено со 1080п видео снимање и 720п премотување.

 • Перформанси за слаба светлина

  HUAWEI Ascend P7 ви дава Перформанси за слаба светлина предност во услови на недоволна осветленост поставувања со сино стакло и инфраред филтери на предната и задната леќа за да овозможи поостра слика со подобро намалување на шумот и посветли бои и детали дури и во услови на слаба светлина.

 • Ултра брз Snapshot

  Сè за технологија на камерата во HUAWEI Ascend P7 е дизајнирано да се редефинираат границите на камерата на паметните телефони. Со само 1,2 секунди функцијата ултра слика, можете да ги прегледате сликите веднаш со репродукција на ултра-брза сликата. Оваа иновативна карактеристика брзо се активира со двојно притискање на долното копче за звук.

 • Креативно уредување и споделување слики

  Користете го уредувањето на слики на Вашиот HUAWEI Ascend P7 за да создадете запамтливи слики и да ги споделите на вашите мрежи.

 • 3G-4G префрлување

  HUAWEI Ascend P7 е создаден за подобрена поврзаност во ерата на светлински брзата 4G LTE. Но, кога сте надвор од 4G мрежата ви треба да ја одржите стабилноста на вашиот сигнал или сакате дополнителна емергија на батеријата со користење 3G конекција, HUAWEI Ascend P7 се менува автоматски според мрежите.

 • Двојна антена

  Со вметнувањето на посебна антена на двата краеви на телефонот,HUAWEI Ascend P7 ја зголемува одговорноста на места каде сигналот на на единечната антена опаѓа. Земете го вашиот телефон и уживајте во потполна комуникација и мазната површина постојано.

 • Софтвер за заштеда на енергијата

  Загрижени од истрошувањето на батеријата кога најмногу ни треба? HUAWEI Ascend P7 ви овозможува високо ниво на сигурност и ефикасна можност за подолга употреба со едно полнење, дури и за повеќе моќните активности како проследување HD видеа или сурфање на 4G. Во секој аспект HUAWEI Ascend P7 е дизајниран за зголемена издржливост на батеријата вклучувајќи хардвер со помала дисипација и софтвер со вграден режим за заштеда на енергијата.

 • Дополнителна моќност, Режим на штедење

  Постојат неколку работи полоши од црвеното светло на батеријата. Затоа ние го создадовме корисниот додаток наречен паметен режим на штедење, што значително ја зголемува употребата на Вашата батерија како полнењето почнува да згаснува. Изберете од нормалниот до паметниот или ултра пежимот на штедење да го изберете колку време ви треба за да си ги завршите работите.

 • Топлинска Гел систем за ладење

  Со користење на топлинска Гел за ладење наместо конвенционалните системи за ладење се користи во други паметни телефони, HUAWEI Ascend P7 држи процесорот кулер на системот, со што значително ги намалува на губење на енергија, како и одржување на вашиот паметен телефон кул во текот на страна, дури и кога се работи моќ-гладни игри апликации.

 • Менаџмент на телефонот

  HUAWEI Ascend P7 е дизајниран да го направи вашиот живот полесен. Затоа се додадени серија од паметни апликации што го прават менаџирањето на секојдневното користење на вашиот телефон искуство без напор кога и го користите за играње или работа.