HUAWEI Y6 2018

За подобро корисничко искуство, ве молиме употребете ја последната верзија на Internet Explorer или користете друг интернет пребарувач.

Популарни резултати

  Предложени резултати

   внесете повеќе клучни зборови за пребарување

   HUAWEI Y6 2018 2018

   HUAWEI
   Екран FullView
   Моќен звучник

   A DIFFERENT LOOK EVERYDAY? Y NOT?
   A DIFFERENT LOOK EVERYDAY? Y NOT?

   Восхитувајте се на изгледот

   Video Play video

   Живејте наголемо

   Video Play video
   • HUAWEI
    FULLVIEW
    ЕКРАН

     
   • EMUI 8.0
    Android™ 8.0
     

     
   • 3000 mAh*
    БАТЕРИЈА
     

    *Стандардна вредност.
   • ОТКЛУЧУВАЊЕ СО
    ПРЕПОЗНАВАЊЕ НА
    ЛИЦЕ

     

   ЕКРАН

   Проширете ги
   вашите хоризонти

   Проширете ги
   вашите хоризонти

   5.7-инчниот HD+ (1440 x 720) екран FullView на HUAWEI има импресивна резолуција со ултра висок сооднос на екранот и куќиштето кој внесува поголем свет во вашиот хоризонт.

   ID

   Модерна убавина

   Со елегантен дизајн на 2.5D екран кој совршено се усогласува со мека мат боја на задната страна, нагласувајќи го бранот на бои со рамката на камерата. Лесен, неопходен, префинет, ова е повеќе од телефон, ова е модно изразување.

   HUAWEI Y6 2018 ID

   ЗАБАВА

   Пружете им задоволство на вашите уши

   Со способност да произведе 88 dB на најгласно ниво, овој уред дава 78% поголема звучност од звучникот на куќиштето и притоа ја одржува нијансата во музиката, во споредба со претходната генерација. Технологијата Histen на HUAWEI дава оптимизиран звук кој имитира средини како театар или концертна сала, преку слушалки.

   HUAWEI Y6 2018 ENTERTAINMENT

   ЗАБАВА

   Забавувајте се заедно

   Организирајте забава со пријателите во секое време, на секое место. Можете да се поврзете со други телефони и да ја слушате истата музика истовремено, притоа на различни телефони може да се распределат повеќе околни канали. Соработувајте и направете сопствен оркестар.

   *Оваа функција е достапна само по надградување на НОТА. UI е само за пример. Реалниот производ може да се разликува.

   HUAWEI Y6 2018 ENTERTAINMENT HUAWEI Y6 2018 ENTERTAINMENT

   ЗАБАВА

   Забавувај се како рок ѕвезда.

   Режимот за караоке ви овозможува да пеете на вашите омилени песни и да се слушате.

   *Функцијата е наменета да работи со WeSing, Sing Karaoke, Sing & Record, Live.ly, Tango, Live.me, Bigo и facebook. Во некои земји, функциите се достапни само по надградување на НОТА. Во реалност може да се разликува.

   HUAWEI Y6 2018 ENTERTAINMENT

   КАМЕРА

   Блиц за усогласување на боите за „селфи“ за совршени „селфи“ фотографии

   Ефектите на осветлување со квалитет како во студио ги покажуваат вашите најдобри страни при услови со слабо осветлување, со режими за рачно или паметно автоматско приспособување за предната камера со 5 МР за да се направи совршена фотографија од секој портрет.

   *фотографијата е само за пример, не е фотографирана со телефонот.

   HUAWEI Y6 2018 CAMERA

   КАМЕРА

   Внесете живост во вашите фотографии со леќите AR

   Фотографиите со тајмер може да бидат позабавни со замена на позадината во реално време поддржано од предната камера. И предната и задната камера поддржуваат вградени филтри за подобрување на вашите фотографии и за да им се допаднат на повеќе луѓе.

   *Оваа функција е достапна само по надградување на НОТА. UI е само за пример. Реалниот производ може да се разликува. фотографијата е само за пример, не е фотографирана со телефонот.

   HUAWEI Y6 2018 CAMERA

   EMUI

   Отклучете го вашиот свет само со поглед

   Користете го вашето лице како лозинка, разбудете го телефонот за да го отклучите уредот со поглед, уживајќи во практичната функција на отклучување со лицето.

   HUAWEI Y6 2018 EMUI

   EMUI

   Попаметен телефон, попријатно искуство

   Врз основа на Android™ 8.0 , EMUI 8.0 му овозможува на вашиот телефон да научи и проактивно да ја оптимизира распределбата на ресурсите, со што секое движење на екранот е побрзо.

   *HUAWEI Y6 2018 работи со Android™ 8.0; меѓутоа, некои функции може имаат приспособени разлики.

   HUAWEI Y6 2018 EMUI

   EMUI

   Не дозволувајте забавата да престане

   Внесете се во вашите игри, со режимот за игри кој ги распределува ресурсите за да даде оптимална изведба. Останете во моментот и притоа останете во контакт преку тивките известувања, за да уживате во непрекината забава.

   HUAWEI Y6 2018 EMUI

   EMUI

   Лесно фатете го моментот

   Фотографирање на екранот со три прсти, практично движење кое ги фаќа вашите моменти што брзо минуваат.

   HUAWEI Y6 2018 EMUI
   HUAWEI Y6 2018 EMUI HUAWEI Y6 2018 EMUI

   КОНТРОЛА НА КВАЛИТЕТ

   Детални тестови за да се осигури сигурен квалитет

   Надминување на нивото на индустријата за барања за квалитет и стандарди за тестирање* за да им се даде многу сигурен квалитет на вашите мобилни телефони.

   • ТЕСТОВИ НА КОПЧЕТО ЗА ВКЛУЧУВАЊЕ 200000
   • ТЕСТОВИ НА КОПЧЕТО ЗА ЗВУК 50000
   • ТЕСТОВИ НА ПРИКЛУЧОКОТ ЗА УСБ 10000
   • ТЕСТОВИ НА СЛУШАЛКИТЕ 5000
   • ТЕСТОВИ НА ТЕМПЕРАТУРАТА -40 °C ~ 70 °C
   • ТЕСТОВИ НА ЕКРАНОТ НА ДОПИР 800000
   HUAWEI Y6 2018 Quality

   *Сите дадени податоци се теоретски вредности кои се добиени од внатрешните лаборатории на HUAWEI преку тестови кои се извршени во лабораториски услови. Реалните перформанси може да се разликуваат во зависност од разликите помеѓу специфичните модели, верзии на софтвер, употребливост на апликации и фактори на средината. Цела метрика на перформанси е подложена на особеностите на случајот на употребливост.

   Поради разлики помеѓу сериите на производот, факторите на производство и на снабдување, а со цел да се обезбедат точни информации, спецификации и функции на производот, HUAWEI може да направи приспособувања во реално време на описите на текст и фотографиите во информациите кои се дадени за да одговараат на перформансите, спецификациите, индексите и компонентите на реалниот производ. Информациите за производот се подложени на промени и приспособувања без известување.